Vilniaus miesto savivaldybė nutraukia vaikų žaidimų aikštelių priežiūros sutartį su bendrove "Urbico". Bijomasi, kad be aiškaus prižiūrėtojo likusios žaidimų aikštelės bus apleistos ir nesaugios mažamečiams.
Skųsis teismui
Bendrovė prieš keletą metų mieste pastatė ir eksploatavo daugiau nei 300 šiuolaikiškų vaikų žaidimo aikštelių, kurios buvo įrengtos daugiabučių namų kiemuose ir viešose vietose.
Sutartis nutraukta esą dėl formalios priežasties – aikšteles prižiūrėdama bendrovė "Urbico" nepateikė savivaldybei sutarties vykdymo garantijos.
"Urbico" direktorius Kęstutis Šimėnas įsitikinęs, kad savivaldybės veiksmai neteisėti. Vilniaus valdžia esą siekia sužlugdyti bendrovę.
"Savivaldybė už aikštelių priežiūrą "Urbico" yra įsiskolinusi daugiau kaip 1,5 mln. litų, šiais metais už priežiūrą negavome nė cento. Joks bankas, matydamas, kad savivaldybė piktavališkai nemoka už paslaugas, nesuteikė mums garantinio rašto. Tačiau mes sutartį vykdėme", – aiškino K.Šimėnas.
Bendrovė "Urbico" savivaldybės sprendimą nutraukti sutartį žada skųsti teismui.
Bando pašalinti bendrovę
Esą dėl savivaldybės skolų bendrovės "Urbico" veikla smarkiai sutriko – miestas bendrovei iš viso skolingas daugiau nei 10 mln. litų.
"Savivaldybės vadovai ne kartą yra užsiminę, kad bendrovė šių skolų neatgaus ir bus priversta pasitraukti iš miesto priežiūros rinkos, kurią šiuo metu nauji savivaldybės vadovai aktyviai perdalija", – savo versiją pateikė "Urbico" generalinis direktorius.
Kaltinimus iki šiol "Urbico" atliktus darbus perleisti savo aplinkai artimesnėms įmonėms miesto vicemeras Vidmantas Martikonis atmetė.
"Būtent "Urbico" tokiu principu kadaise atsikando rinkos dalį. Tokios bendrovės vadovų prielaidos tėra nesugebančių dirbti žmonių gynyba. Visada sakiau, kad neįmanoma gerai dirbti, jei tavo veiklos spektras labai planus ir skirtingas: šviesoforai, vaikų žaidimo aikštelių rengimas, greičio matuoklių priežiūra", – kalbėjo V.Martikonis.
Vicemeras neslėpė, kad būtent jis inicijavo nutraukti sutartį su "Urbico". "Sutartis miestui buvo iš esmės nenaudinga. 160 tūkst. litų per mėnesį turėjome mokėti vien už žaidimų aikštelių priežiūrą, tačiau ji net nebuvo vykdoma. Jei kas nors sulūždavo, niekas neremontuodavo, o pinigus imdavo – savotiška veikla", – svarstė V.Martikonis.
Milijoninės savivaldybės skolos "Urbico" esą laužtos iš piršto. "Už ką mes turime mokėti? Ar už matuoklius, kurie neveikia? Ar už naują šviesoforų sistemą, kuri niekaip nebaigiama diegti?" – retoriškai klausė V.Martikonis.
Ant seniūnų pečių
Naujo konkurso prižiūrėti vaikų žaidimų aikšteles savivaldybė skelbti nežada. Jų eksploatacija turėtų gulti ant seniūnijų pečių. Jei bus striuka, lėšų esą sukrapštys ir miesto Ūkio departamentas.
Lazdynų gyvenamojo rajono seniūnas Algis Strelčiūnas, vertindamas padėtį, buvo lakoniškas: jei žaidimų aikštelėms prižiūrėti bus skirta lėšų, jos nesugrius, jei pinigų nebus – kokybės irgi.
"Jei kitų metų biudžete miestas numatys finansavimą, organizuosime konkursą eksploatuoti aikšteles. Yra du keliai: arba kiekviena seniūnija tai darys individualiai, arba per seniūnų susirinkimą nuspręsime skelbti vieną konkursą prižiūrėti visas seniūnijas", – aiškino A.Strelčiūnas.
Jau rašyta, kad "Urbico" prašosi restruktūrizuojama. Ar tai leisti, teismas nuspręs spalio 19 d. Restruktūrizacija – bene vienintelis būdas skolų slegiamai bendrovei išvengti bankroto. Tačiau Vilniaus savivaldybė ir buvę partneriai nelinkę pritarti tokiam planui.
Naujausi komentarai