Quantcast

Kosmetologė: karantinas atgręžė į natūralumą

Per dienas – namuose, o ir išėjusios į lauką veidą slepiame po kauke. Ką jau kalbėti apie kosmetiką, net ir lūpdažis, be kurio anksčiau – nė žingsnio, dabar giliausiai užmestas. Kosmetologė Lauryta Žygytė įžvelgia ir gerąją pusę: karantinas suteikė progą odai pailsėti, makiažą pakeitė geresnė odos priežiūra.

Svarbi kasdienė rutina

Grožio studijos "Lauryta" įkūrėja L.Žygytė atkreipia dėmesį, kad joks – net ir profesionaliausio meistro kokybiškiausiomis priemonėmis sukurtas – makiažas neatrodys gerai, jei kasdien neskirsime pakankamai dėmesio savo odai. O žiemą veido odos priežiūrai jo reikia ypatingo.

"Žiemą oda patiria stresą dėl sauso oro patalpoje ir šalčio bei vėjo lauke. Veikiama išorinių veiksnių, ji ima sausėti. Šiuo laikotarpiu odai ypač reikalingas intensyvesnis drėkinimas ir apsauga", – teigia grožio specialistė.

Norint, kad veido oda būtų sveika ir graži, reikia ją kasdien taisyklingai prižiūrėti. O ši rutina susideda iš pagrindinių etapų: valymo, tonizavimo ir drėkinimo, maitinimo.

"Kas vakarą pieneliu arba miceliniu vandeniu būtina nuvalyti makiažą ir per dieną susikaupusius nešvarumus. Veido prausikliu pašaliname giliau porose ir ant odos paviršiaus susikaupusius prakaito lašelius, dulkes ir nešvarumus. Ant švariai nupraustos veido odos tepame toniką, kuris atkuria odos pH ir paruošia odą sugerti visas maistingąsias medžiagas, esančias kremo sudėtyje. Kremą reikėtų pasirinkti pagal veido odos tipą ir sezoną", – primena L.Žygytė.

Kremas – tik tinkamas

Anot pašnekovės, odą prižiūrėti šaltuoju laikotarpiu sudėtingiau dėl temperatūrų pokyčių, sukeliančių odai stresą. Išoriniai veiksniai pažeidžia odos apsauginį barjerą, neleidžia jai išlaikyti drėgmės, dėl to oda gali išsausėti, šerpetoti, parausti, skilinėti.

Veido odą nuo šalčio apsaugosime naudodami riebesnį kremą, kurio sudėtyje esantys riebalai ant odos paviršiaus sudaro apsauginį sluoksnį ir taip padeda išsaugoti drėgmę. Todėl šaltuoju laikotarpiu drėkinamąjį kremą reikėtų keisti į maitinamąjį ir rinktis tokį, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus. Kremą tepti rekomenduojama likus pusvalandžiui iki išeinant į lauką, kad jis tinkamai susigertų.

Jeigu didesnę laiko dalį praleidžiate patalpoje ar automobilyje, rinkitės drėkinamąjį kremą, tačiau reikėtų vengti lengvos konsistencijos kremo, kadangi tokie kremai į odą įsigeria labai greitai ir odą reikiamomis medžiagomis aprūpina tik trumpam laikotarpiui, nepalikdami apsauginės plėveles.

Požiūris: kosmetologė L.Žygytė primena, kad svarbiau už makiažą yra kasdienė odos priežiūra. Lauros Žygytės asmeninio archyvo nuotr.

Riebesnės konsistencijos kremą reikėtų rinktis tuo atveju, jeigu planuojate praleisti daugiau laiko lauke. Drėkinamąjį – tepti prieš miegą. Leisdami laiką namuose rinkitės lengvesnės konsistencijos drėkinamąjį kremą, kadangi šiltoje patalpoje riebūs kremai vargina odą.

Šaltuoju laikotarpiu reikėtų nepamiršti drėkinti odos iš vidaus – gerti pakankamai vandens. Atvėsus orams rekomenduojama vengti praustis po karštu vandeniu – jis taip pat sausina odą.

Odai reikia pagalbos

Nors grožio salonai dėl karantino neveikia, bet kada nors juk atsidarys, o tada reikėtų pagalvoti apie profesionalią pagalbą žiemos ir permainingų orų išvargintai veido odai.

Kas išduota, kad viena ar kita procedūra reikalinga? L.Žygytės teigimu, jei oda pleiskanoja, jaučiamas tempimas, diskomfortas – odai trūksta drėgmės. Rekomenduojama atlikti intensyviai drėkinančią procedūrą, beadatinę mezoterapiją arba deguonies terapiją. Jei oda blizga, didelės poros, atsiranda inkštirų, spuogų, bėrimų, rekomenduojama atlikti veido valymą, cheminį šveitimą, odos drėkinimą. Jei yra randelių, rekomenduojama atlikti deimantinę mikrodermabraziją, kuri mažina randų ir raukšlelių gylį, lygina odą.

Jei oda jautri, pleiskanojanti, jaučiamas nemalonus tempimo ar deginimo jausmas, oda reaguoja į išorinį aplinkos poveikį ir vidinę organizmo būklę – rekomenduojama rinktis raminamąją procedūrą arba deguonies terapiją. Odai senėjant, mažėjant jos tonusui,  rekomenduojamos drėkinančios, stangrinančios procedūros, veido masažai. Oda papilkėjusi, negyvybinga – rekomenduojami veido masažai, skaistinančios procedūros, deguonies terapija.

Procedūrą ar jų kursą individualiai pagal kiekvieno kliento odos tipą ir veido odos būklę parenka veido odos specialistas – kosmetikas arba kosmetologas.

Kol dėl susidariusių aplinkybių tai neįmanoma, šį tą galima atlikti ir namuose, pavyzdžiui, naudoti drėkinamąsias kaukes. Pasak odos priežiūros specialistės, jas reikėtų rinktis kreminės konsistencijos, alginatines arba paprasčiausiai naudoti bioceliuliozines kaukes su hialuronu. Tik svarbu nepamiršti, kad geriausių procedūrų rezultatų pasiekti galime dėdami jas tik ant gerai nuvalytos veido odos – švari oda efektyviau įsisavina veikliąsias medžiagas. Prieš veido drėkinimo procedūrą namuose rekomenduojama nušveisti veido odą.

Šaltuoju metų laiku patartina atlikti ir veido savimasažus, kurie aktyvina kraujotaką, stangrina veido odą, padeda išlaikyti jos jaunystę.

Tegyvuoja natūralumas

Koronaviruso pandemija palietė ir makiažo tendencijas. "Gaivumas, sveikai spindinti oda, lengvas rožinių skaistalų kontūras ant skruostų – šių metų mada išaukština natūralumą", – sako L.Žygytė.

Makiažui specialistė pataria rinktis vieną akcentą. Jeigu ryškinate lūpas – kitas veido vietas dažykite natūralesniais atspalviais, jeigu akcentuosite akis – ryškesnius šešėlius, akių kontūrus, tuomet lūpas ir kitas veido sritis formuokite kuo natūraliau.

Šiemet madingi natūralūs ir tankūs, pašiaušti antakiai: nuo švelnių, natūralių, be jokio dažymo ir užfiksuotų geliu iki padažytų šešėliais, pieštuku ir užfiksuotų geliu. Antakiai veidui suteikia išraiškingumo.

"Kalbant apie akis, rekomenduojami įvairių tipų akių apvadai: plačios rodyklės, dviejų spalvų rodyklės, dvigubos rodyklės, rodyklės ant judančio voko, šešėlių rodyklės, akių kontūrai prie blakstienų. Visas dėmesys sukoncentruojamas į akių kontūrus, – sako kosmetologė. – Rekomenduotini įvairūs spalvoti arba blizgūs šešėliai. Madingas išliks klasikinis dūminis makiažas."

Madingi ryškių atspalvių lūpdažiai – raudonos, bordinės, violetinės, oranžinės spalvos. Blizgios lūpos – kiekvienai dienai, rožinės ir bordinės – vakarėliams. Vienas iš madingiausių efektų lūpoms yra ombre, kai iš vieno atspalvio pereinama į kitą. Matinio efekto lūpų dažų tekstūrą keičia kreminė konsistencija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Dėl karantino nutrupėjo špaklis

Dėl karantino nutrupėjo špaklis portretas
Ir Lietuvos vyrai barzdočiai pamatė ko nė baisiausiam siaubiake nebuvo matę.

Marija

Marija portretas
Mažiau reik verkšlenti,kad negalit lūpų pasidažyt,kam?Špakliaus užsidėti ant veido,nes kaukę nešioti reikia,blogai.Atprasit ir nuo plaukų dažymo,natūralių nenorite turėt.Busit natūralios ir neprimalevotos.Spindėkit iš vidaus.Juk vidinis grožis yra pac nuostabiausias ir viskas bus gerai.

Maryte

Maryte portretas
Komentaroriai nejuokinkit, galit sedetis savo kaimuose ir toliau runkelius ir bulves auginti
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių