Quantcast

ISM alumnas J. Vadapalas: universitetas nutiesė mano karjeros tiltą

„Baigęs studijas ir įžengęs į darbo rinką supratau, kiek daug patirties jau esu įgijęs ir kokia ji naudinga praktikoje“, – teigia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Ekonomikos bakalauro programos alumnas Jonas Vadapalas.

Šiandien Lietuvos Vyriausybės iniciatyvai diegti projektų valdymo principus Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose vadovaujantis specialistas pripažįsta – studijos jam suteikė konkurencingoje darbo rinkoje puikiai pritaikomų žinių, ir jos padėjo ne tik sėkmingai įsidarbinti, bet ir kilti karjeros laiptais.

Pasakodamas apie pirmuosius žingsnius siekiant užsibrėžtų tikslų ir tai, be kokių kompetencijų neįsivaizduoja savo darbo dienos, pirmiausia J.Vadapalas prisimena paskutinius Vilniaus licėjuje praleistus metus. ISM alumnas teigia, kad tuo metu, kai bendraklasiai kūrė planus apie svaiginančią ateitį užsienyje, jis tikėjo, kad būtent motyvacija, pasiryžimas siekti aukščiausių rezultatų ir kokybiškas išsilavinimas yra raktas į sėkmę Lietuvoje.

Rinkosi atsakingai

„Studijas rinkausi lygindamas ir analizuodamas stipriausių šalies aukštųjų mokyklų vykdomas programas. Nors savo ateitį planavau Lietuvoje, tikėjau, kad šiais laikais svarbu pasisemti ir tarptautinės patirties. Sužinojęs, kad ISM Vadybos ir ekonomikos universitete galiu įgyti dvigubą ISM ir BI Norvegijos verslo mokyklos (angl. BI Norwegian Business School) diplomą, nusprendžiau išsamiau pasidomėti studijomis ISM universitete“, – patirtimi dalijasi J.Vadapalas ir priduria, kad jo pasirinkimą lėmė teorinių ir praktinių universitete įgyjamų žinių suderinamumas, galimybė mokytis iš geriausių Lietuvos bei užsienio akademikų. Įspūdį paliko ir studijos anglų kalba, mat buvo tobulinamos verslo kalbos žinios, o tai suteikia pranašumo siekiant tarptautinės karjeros.

Kalbėdamas apie pasirinktą Ekonomikos bakalauro programą J.Vadapalas pabrėžia, kad ISM dėstytojų profesionalumas jau nuo pirmųjų mokslo metų motyvavo gilintis į akademines disciplinas.

„Ir šiandien puikiai prisimenu statistinės analizės bei globaliosios ekonomikos studijų modulius, padėjusius tvirtą pagrindą tolesniam profesiniam tobulėjimui. Universiteto dėstytojai skatino mąstyti nesivadovaujant vyraujančiais įsitikinimais ar nuostatomis, o aukšta studijų kokybė, Lietuvoje ir užsienyje puikiai vertinamas ISM universiteto vardas po studijų padėjo įsidarbinti sėkmingai dirbančiose įmonėse“, – dėsto alumnas.

Pranoko lūkesčius

Paklaustas, ar ISM universitetas pateisino visus lūkesčius, alumnas pripažįsta, kad bakalauro studijos jam suteikė daugiau galimybių, nei tikėjosi. Vaikinas jau po pirmo kurso sulaukė ne vieno viliojančio Lietuvos ir tarptautinių kompanijų praktikos pasiūlymo, o studijos Norvegijoje reikšmingai papildė teigiamų patirčių bagažą. 

„Dvigubo diplomo programa leido pamatyti, ko mokomasi pasaulyje lyderiaujančioje verslo mokykloje. Vis dėlto metus, kuriuos praleidau svetur, skyriau ne tik akademiniam, bet ir asmeniniam tobulėjimui. Stengiausi kuo geriau pažinti skandinavų kultūrą, verslo etiką ir vertybes, kuriomis jie vadovaujasi. Drauge su bičiuliais apkeliavome įspūdingiausias Norvegijos vietoves, slidinėjome netoli Oslo esančiuose kurortuose, o kartą šokome į naktinį keltą ir savaitgalį praleidome Kopenhagoje“, – prestižiniame universitete praleistus metus prisimena J.Vadapalas ir priduria, kad vienu metu dviejuose universitetuose baigtų studijų naudą jaučia ir šiandien, o aktyvi veikla ISM universiteto organizacijose jam padėjo praplėsti pažinčių ratą, šiandien jį lydintį ir profesiniame kelyje, ir socialiniame gyvenime.

Kalbėdamas apie studijas J.Vadapalas taip pat pabrėžia, kad ISM universitete įgyjamos ne tik konkrečios, su pasirinkta programa susijusios žinios, bet ir galimybė tobulinti greitojo skaitymo, viešojo kalbėjimo, pristatymo, komandinio darbo ir kitus ateities profesionalams reikalingus įgūdžius.

„Universitete išmokau sparčiai apdoroti didelius informacijos srautus, išskirti pagrindinius aspektus ir struktūrizuoti duomenis, tai yra tiesiog būtina siekiant karjeros progresyviame pasaulyje ir norint išsiskirti konkurencingoje darbo rinkoje“, – teigia J.Vadapalas. 

Sėkmę garantavo išsilavinimas

Baigęs Ekonomikos studijas J.Vadapalas užtikrintai įsiliejo į darbo rinką – vadovavo vykdant sėkmingiausių konsultacinių įmonių projektus, prisijungė prie Lietuvos pramonininkų konfederacijos, kurioje ėjo patarėjo ekonomikai pareigas.

„Mano karjera Lietuvos pramonininkų konfederacijoje nebūtų buvusi sėkminga, jei neturėčiau stiprių makroekonomikos ir projektų valdymo žinių, kurias įgijau dar studijų metu. Tai man leido užtikrintai bendrauti su Lietuvos banko, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, Pasaulio banko ar Tarptautinio valiutos fondo atstovais, diskutuoti apie Lietuvos pažangą, ekonomines problemas ir teikti pasiūlymus, kaip jas spręsti. Studijos tėvynėje ir užsienyje bei darbas daugelyje puikiai žinomų tarptautinių kompanijų man padėjo susipažinti su įmonių vadovais ir specialistais iš Centrinės Europos ir Skandinavijos šalių, tai leido įgyti neįkainojamos patirties ir sukaupti išties nemenką žinių bagažą“, – apie profesinę sėkmę kalba ISM alumnas.

Šiandien J.Vadapalas kartu su komanda užtikrina strateginių Lietuvos pokyčių įgyvendinimą, o tam, pasak jo, būtinos stiprios kompetencijos kuo įvairesnėse srityse, puikūs bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai bei kokybiškas išsilavinimas.

„Esu atsakingas už pagrindinių Vyriausybės prioritetų įgyvendinimą, LR ministro pirmininko strateginių projektų portfelio koordinavimą. Tam reikalingos stiprios vadybos žinios, kurias įgijau dar studijuodamas. Vadovauju vienuolikos žmonių komandai, todėl labai svarbu žinoti, kaip bendrauti su skirtingomis asmenybėmis, turinčiomis individualius darbo etikos įgūdžius, poreikius ir požiūrį į paskirtas užduotis. Todėl šiandien į komandines užduotis, įvairaus pobūdžio pristatymus, situacijų analizes ir jų vertinimus, kurių netrūko universitete, žiūriu kaip į praktiką, taikomą visiems aukščiausio lygio vadovams, siekiantiems geriausių rezultatų“, – tikina ISM alumnas ir atkreipia dėmesį, kad visus teorinius ekonomikos modelius, kuriuos nagrinėjo studijų metais, šiandien kasdien taiko praktiškai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių