Quantcast

Kauno baseinuose – tėvų nerimo bangos

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Tuo laiku, kai į baseiną ateina vadinamieji abonementiniai žmonės arba programos "Mokausi plaukti" dalyviai, šalia takelių, pasak jos, įsitaiso gelbėtojai, o trenerių darbą perima plaukimo instruktoriai. Treniruočių metu baseine būna užimti visi takeliai, o šalia jų stovi po trenerį. Gelbėtojų tuo metu nebūna.

"Visa atsakomybė gula ant trenerių. Kita vertus, jei viską darai pagal reikalavimus, turimos kompetencijos pakanka ir gelbėtojas nėra reikalingas", – baigdama pokalbį direktorė prasitarė, kad per ilgametę jos darbo patirtį mokyklos baseine pasitaikė du skendimo atvejai. Laimei, abu skendusiuosius pavyko išgelbėti.

"Tokia baigtis tik dėl dirbusių specialistų profesionalumo ir jų dėmesio", – vertinti situacijos Vilniuje ir kolegų darbo nesiryžo pašnekovė.


Komentaras

Sveikatingumo klubų tinklo "Impuls" tinklo vadovė Silvija Petrošiūtė

Kaune veikia du sveikatingumo klubai "Impuls", tačiau tik viename iš jų, "Hermis Impuls" yra baseinų zona. Šiame sporto klube plaukimo treniruotės vyksta tik mažose grupėse – iki 5 žmonių. Treniruotis didesnėms grupėms nėra sąlygų, kadangi neleidžia baseino techninės galimybės. Mūsų sveikatingumo klubų baseinuose vaikų treniruotės vyksta nedidesnėse nei 12 asmenų grupėse 25 m ilgio baseine ir iki 10 asmenų grupėse 20 m ilgio baseine. Baseino zonos klientų saugumu rūpinasi budintis instruktorius. Baseino teritorijoje yra prižiūrintys asmuo – baseino instruktorius ir treniruotes vedantys treneriai. Visų vaikų treniruočių metu treneriai prižiūri vaikus baseino zonoje: tiek vandenyje, tiek sausumoje. Baseino zonose yra naudojami įspėjamieji ir draudžiamieji ženklai. Sulaukiame klausimų, ar tėvai gali būti baseine treniruotės metu ir stebėti treniruotę. Tėvai gali atvesti vaikus treneriams ir pasiimti juos iš baseino po treniruotės. Dalyvauti treniruotėje tėvai taip pat gali, tačiau dažniausiai tai trukdo vaikui susikaupti ir sekti trenerio nurodymus. Kartą per mėnesį mūsų sveikatingumo klubų baseinuose treneriai organizuoja parodomąją treniruotę, kai vaikai savo tėveliams demonstruoja įgytus įgūdžius. Taip pat tėveliai kviečiami stebėti klubuose vykstančias varžybas, kuriose dalyvauja jų vaikai.

Po įvykusios nelaimės Vilniuje, iš karto ėmėmės visų būtinų ir papildomų priemonių užtikrinant didesnį saugumą baseinų zonose, kad tokia situacija niekada nepasikartotų nė viename mūsų sveikatingumo klube.


Kaip gelbėti skęstantį žmogų?

Dauguma mūsų pervertina savo galimybes manydami, kad yra geri plaukikai, todėl neretai pasigirsta istorijų, kai nuskęsta ir auka, ir jos gelbėtojas. Tai tik darsyk parodo, kad žmonės nežino, kaip teisingai padėti skęstančiajam ir neįvertina susiklosčiusių aplinkybių. Vos keli Laisvės alėjoje sutikti žmonės žinojo ir tai, kaip teisingai atlikti skenduolio gaivinimą.

Anot medikų, pamačius skęstantį žmogų, reikia kuo skubiau jį ištraukti iš vandens, nes be oro žmogus gali išbūti iki 5 minučių.

Ištraukę nukentėjusįjį kuo greičiau pašalinkite vandenį iš kvėpavimo takų: nuleiskite skenduolio galvą, o kūną kilstelėkite taip, kad vanduo ištekėtų pro burną. Įsitikinkite, kad burnoje nėra pašalinių daiktų ir pradėkite daryti dirbtinį kvėpavimą. Paguldę skenduolį ant kieto lygaus pagrindo kilstelėkite smakrą, atloškite galvą, nykščiu ir smiliumi užspauskite šnerves. Pūsdami orą į burną stebėkite, ar pakyla jo krūtinės ląsta. Įpūtimas trunka 1 sek. Jei pulsas užčiuopiamas miego arterijoje, o skenduolis savarankiškai nekvėpuoja, įpūskite orą kas 5 sek. 12 kartų per minutę. Jei pulso nėra, būtina atlikti krūtinės paspaudimus. Sunėrę rankas uždėkite delną ant krūtinkaulio – 120 paspaudimų per minutę, kurie yra 5–6 cm gylio. Jei šalia yra daugiau žmonių, keiskitės kas kelias minutes. Krūtinės paspaudimų metu antrasis žmogus gali atlikti oro įpūtimus per burną. Įpūtimų metu užspauskite nosį, kad oras patektų į plaučius. Dirbtinį kvėpavimą reikia daryti tol, kol atvažiuos greitoji medicinos pagalba arba nukentėjusysis atsigaus. Skenduoliui atgavus sąmonę, jį reikia paguldyti ant šono, nurengti šlapius drabužius ir laukti atvykstant medikų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

PUPYTĖ

PUPYTĖ portretas
Tėvai natūraliai nerimauja dėl vaikų saugumo ir tai suprantama, ypač po tokių patirčių, tačiau , kam reikia toms mokykloms užkrauti tokią papildomą funkciją? Koks nepatogumas tuos mažus vaikus ten vežioti, kaitalioti pamokas, ieškoti lydinčių žmonių. O tėvams šiuolaikiniams linkiu mokyti vaikus savarankiškumo : pažinti ir saugoti savo daiktus , apsirengti ir t.t. Pameta daiktus, neklauso trenerių , triuKšmauja , bėgioja baseine, o atsakomybė vėl tik pedagogams. Kiek už tai jiems papildomai mokate? Kiekvienais metais papildomų funkcijų tik prisideda. Mokyklos turi užtikrinti saugų nuvežimą ir parvežimą į baseiną, organizuoti transportą ., tegul tie tėvai patys ir išmoko tuos vaikus plaukti.

as

as portretas
Mano 6m vaikiukas nebuvo priimtas į grupes dėl savo amžiaus, tad mes lankėme individualiai Girstučio baseiną su asmeniniu treneriu. Treneris pradžiai apmokino, kaip naudotis spintelėmis ( registratūroje visad duodavo tokį raktelį, kad vaikas pasiektų spintelę, paaiškino, kad reikia prieš ir po treniruotės nusiprausti), pirmą treniruotę lipo su vaiku į vandenį kartu, lipdavo į vandenį ir tada, kai jau buvo išmokinęs plaukti, vaikui buvo be galo smagu, šalia plaukimo treniruočių dar ir išdykaudavo su vaiku vandeny, kas vaikui be galo patiko, ir vanduo jam draugas Nr.1. Po treniruočių vaiką palydėdavo persirengimui ir iki tėvų. Tas treneris jau nebedirba kai perėme baseiną privatus valdytojas, bet buvo labai geras ne tik treneris, bet ir draugas vaikui.

deja

deja portretas
Girstutyje tikrai neleidžia tėvų ir vaikų kiekis takelyje viršija normas. Ok, mokosi plaukti palei sienelę, bet ar matė vadovas realų vaizdą? spartesnis vaikas plaukdamas "lipa" ant priešais lėčiau plaukiančio vaiko, tas panyra, išsigąsta, įsikimba į tą sienelę ir jau pajudėti bijo, Tokių vaikų ne vienas. Va tokia mišrainė vyksta vandenyje, treneriai fiziškai nespėja koreguoti klaidų ir visus matyti, patarti. Puiku jei vaikas nebijo vandens, o jeigu bijo? tas 6-etis bailiukas niekam neįdomus. Trenerį, lipantį su vaikais kartu į vandenį, mačiau tik pernykštėje plaukimo mokymo stovykloje (leido į balkoną pirmą pamoką), gaila, šiemet jis ten nedirba. Vyresnį vaiką vežiojau 2 metus į treniruotes, mokėjau nemažus pinigus, rezultatas - taip ir neišmoko plaukti be plūduro, bijo. Mokėsi su kitu treneriu, kuris nuo pirmosios pamokos nėra įlipęs su vaiku į vandenį, nebuvo įvadinės pamokėlės su burbulų pūtimu vandenyje. Mano nuomone čia tas pats kaip iš kokios valties išmestum ir "plauk". Liūdna
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių