„Fortą norime pritaikyti visuomenės ir turizmo poreikiams, kad jis būtų gyvas, o čia atvykę lankytojai gautų daug įdomios informacijos bei turiningai praleistų laiką. Visi formalumai bei procedūros darbams organizuoti jau prasidėjo, tad realiai veiksmas forto teritorijoje startuos jau artimiausiu metu“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.
Tarp svarbiausių forto sutvarkymo darbų numatyta sutvarkyti pastatus – kaponierių ir kordegardą, sumontuoti bei atnaujinti inžinerinius tinklus, įrengti privažiavimą ir automobilių stovėjimo aikštelę. Projekto metu bus bendradarbiaujama su Daugpilio miesto savivaldybe, siekiant skatinti regioninį turizmą, užtikrinant kultūros paveldo objektų išsaugojimą.
Fortą norime pritaikyti visuomenės ir turizmo poreikiams, kad jis būtų gyvas, o čia atvykę lankytojai gautų daug įdomios informacijos bei turiningai praleistų laiką.
Projekto partneriai Latvijoje savo ruožtu atliks Daugpilio fortų 7 bastiono rekonstrukciją ir įsigis forto priežiūrai reikalingą įrangą. Tiek Kaunas, tiek ir Daugpilis planuoja kartu rengti ir platinti informaciją apie turizmo galimybes šiuose regionuose lankantis atnaujintuose kultūros paveldo objektuose.
Atnaujinti VI fortą planuojama iki kitų metų pabaigos. Projektas finansuojamas Kauno miesto savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšomis.
Nemažą dalį paruošiamųjų darbų čia jau yra atlikusi Kauno miesto savivaldybė. Jie buvo būtini norint susigrąžinti sostinėje buvusią senovinės karinės technikos ekspoziciją. Praėjus dešimtmečiui, pusantro šimto istorinių eksponatų parvežti į VI forto teritorijoje besikuriančią Vytauto Didžiojo karo muziejaus karo technikos ekspoziciją.
Planuojama, kad jau kitais metais lankytojai galės apžiūrėti čia surinktus skirtingo kalibro ginklus, sunkiąją artileriją, įvairaus tipo transporto priemones, inžinerinę techniką, šarvuočius, karinius katerius, radiolokatorius, ryšių bei navigacijos priemones ir netgi tankus „T-55“ ir „T-72“.
Naujausi komentarai