Quantcast

Ateitis – energiškai taupūs kvartalai

Atkreiptas dėmesys, kad mokymai organizuojami nemokamai. Mokymų dalyviai ne tik klausys seminarų, dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, bet ir vyks į Vokietiją pasisemti gerosios patirties.

Miesto statybų ir planavimo srityse dirbančios organizacijos atstovas Christophas Wesslingas pabrėžė, kad norima kartu su Lietuvos savivaldybėmis kurti programas, kaip sutaupyti energiją. Tačiau jis pabrėžė, kad programos turi tapti bendros miesto strategijos dalimi.

"Į kvartalą reikia žiūrėti kaip į visumą, o ne išskirti atskirus objektus. Tai siekiame parodyti savo mokymuose", – komentavo Ch.Wesslingas.

Būtina valdyti procesus

Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo skyriaus vedėja Algė Staniūnaitė-Tonkich pabrėžė, kad pavienė daugiabučių namų modernizacija nesukuria patogaus produkto.

"Renovacija urbanisto akimis – ne pavienis pasikeitęs pastatas, bet kompleksiškai suplanuota teritorija, tenkinanti gyventojų poreikius, gerinanti estetinį miesto vaizdą. Kvartaluose galėtų būti sutvarkyta aplinka, inžineriniai tinklai, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, atnaujinti viešieji pastatai. Dalis teritorijų planavimo ir renovacijos analizuojamų rodiklių sutampa", – tvirtino A.Staniūnaitė-Tonkich.

Anot V.Serbentos, patirtis rodo, kad savivaldybės turėtų aktyviai dalyvauti renovacijos procese. Tik taip galima išvengti potencialių problemų. Vadovas pasakojo, kad Ignalinoje jau modernizuota pusė visų daugiabučių namų, perpus sumažėjo ir energijos suvartojimas.

"Pastebimas šilumos suvartojimo sumažėjimas gali turėti ir neigiamų socialinių pasekmių. Nors Ignalinoje energijos suvartojimas sumažėjo 50 proc., katilinės pajėgumai išliko tie patys. Tad svarstoma 50 proc. didinti šilumos kainą. Taip nutiko, nes miestas įsijungė į šį procesą per vėlai. Jis turi būti aktyvus, stebėti procesus, galvoti apie energijos gamybos ir tiekimo optimizavimą", – dėstė vadovas.

V.Serbentos teigimu, miestai turėtų rengti kvartalų energinio efektyvumo programas, ilgalaikį miesto energinio efektyvumo planą. Jis galėtų būti iki 2050 m.

"Tada procesai mieste būtų valdomi ir neatsitiktų taip, kaip Ignalinoje. Dabar kartu su partneriais iš Vokietijos ieškome būdų, kaip išspręsti problemą šiame mieste. Perėjimas nuo pavienių daugiabučių namų renovacijos prie kvartalų turi didesnę naudą. Vakarų šalyse nerasime nė vieno pavyzdžio, kad būtų atnaujinami pavieniai pastatai. Visur viskas tvarkoma kvartalais", – teigė vadovas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
KAI mokėsi TIK už tai ką sunaudoji, tai pats ir rūpinsies renovacija (keisi langus, šiltinsi sienas - tai jau DAUG KAS padarė, ir - ne milijonai tai kainavo). O tas Centralizuotas šildymas - ką norės, tą ir prirašys, jei ne tiesiogiai tau, tai - per gyvatuką ir 'bendrąsias' paslaugas: NE šiluminei baudžiavai!

Cia tam butinai

Cia tam butinai portretas
Kiaurame bute susidek kokia nori apskaita mokesi dvigubai ir daugiau. Uz zole virs trasu mokesi taip pat durneliai JUS durneliai

Būtinai

Būtinai portretas
reikia tvarkyti centralinį šildymą.Kad kiekvienas butas atsiskaitytų pagal faktą kiek sunaudojo šilumos(termoreguliatoriai prie kiekvieno radiatoriaus..) o ne taip kaip dabar-lyg kokiam kolxoze kai ant šiluminių trasu žiemą žolė žaliuoja o viską apmoka NB
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių