Quantcast

Už fiktyvų įdarbinimą buvęs gimnazijos direktorius nuteistas lygtinai

Buvęs Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorius Jonas Varkulevičius lieka pripažintas kaltu dėl fiktyvaus asmenų įdarbinimo ir kitų nusikaltimų.

Bylos duomenimis, į gimnaziją fiktyviai buvo priimami dirbti asmenys.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad esą asmuo dirba gimnazijoje sargu, bet tuo metu gyveno Klaipėdoje, paskui Danijoje vienas asmuo dėl vagysčių du mėnesius buvo sulaikytas Belgijoje, tačiau dokumentai rodė, kad jis tebedirba gimnazijoje. Manoma, kad fiktyvus asmenų įdarbinimas vyko 1993-2010 metais.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nuteistajam J. Varkulevičiui paskirtos pustrečių metų laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo dvejiems metams.

Taip pat paskyrė jam įpareigojimą šiuo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apygardos teismas J. Varkulevičių pagrįstai pripažino kaltu dėl dokumentų suklastojimo, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad nuteistųjų parodymus apie tai, kad darbo sutartys nebuvo fiktyvios, o įdarbinti asmenys iš tikrųjų dirbo, paneigė byloje esančių įrodymų visuma.

Teisėjų kolegija nustatė, kad keturi asmenys buvo įdarbinti fiktyviai, o kaltinime nurodytų aplinkybių dėl dar dviejų asmenų fiktyvaus įdarbinimo nepatvirtino byloje esantys įrodymai, todėl šios aplinkybės pašalintos.

Kaip pranešė teismas, J. Varkulevičius liko nuteistas už poveikio liudytojui darymą, tačiau sumažino inkriminuojamų aplinkybių apimtį, nes kai kurie asmenys veikos darymo laikotarpiu nebuvo įgiję liudytojų statuso.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija J. Varkulevičių išteisino dėl nedidelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo tarnyba –dėl nepagrįsto darbo užmokesčio sumokėjimo vienam darbuotojui pagal suklastotą darbo laiko žiniaraštį.

Teisėjų kolegija įvertino, kad turto vertė nesiekia minimalaus baudžiamajame įstatyme nustatyto dydžio, nuo kurio kyla atsakomybė už turto iššvaistymą.

Teisėjų kolegija įvertino, kad J. Varkulevičius padarė keturis nesunkius, vieną apysunkį ir sunkų nusikaltimus, nusikalstami veiksmai tęsėsi ilgą laiko tarpą, jais buvo padaryta didelė neturtinė žala valstybei ir didelė turtinė žala Radviliškio  rajono savivaldybei, tačiau jis praeityje neteistas, dirba, vedęs, turi du suaugusius vaikus, Radviliškio rajono savivaldybės ir gyvenamosios vietos seniūno charakterizuojamas teigiamai.

J. Varkulevičius prašė jį išteisinti ar paskirti jam švelnesnę bausmę.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Ši byla nagrinėjama ne vienerius metus, ji jau kartą buvo nagrinėjama Apeliaciniame teisme.

2014 metų kovo 31 dieną Šiaulių apygardos teismas kalėti pustrečių metų dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų nuteisė Radviliškio garbės pilietį, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos direktorių J. Varkulevičių. Jam taip pat buvo skirta piniginė bauda. 

Nuosprendis buvo paskelbtas šešiems asmenims, vienam byla nutraukta dėl senaties.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbas nuotoliniu būdu

Darbas nuotoliniu būdu portretas
dar nėra fiktyvumas...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių