Nenori būti kliūtimi
„Priėmiau sunkų sprendimą išeiti iš Liberalų sąjūdžio. Jau išsiunčiau prašymą skyriui ir Valdybai dėl išstojimo. Neketinu laikytis įsikibęs postų. Jei kolegos nemato galimybių dirbti kartu, nebūsiu kliūtimi jų tolesniam veikimui“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį pranešė politikas.
Partijos atstovas spaudai Martynas Čerkauskas BNS sakė, kad antradienį gautas A.Guogos prašymas, kuriame jis informuoja išstojantis iš Liberalų sąjūdžio.
Dokumente nurodoma, kad partiją jis palieka nuo gegužės 17 dienos.
„Tiesą sakant prieš kelias minutes sužinojau tą naujieną, turbūt jo paties reikėtų klausti (pasitraukimo priežasčių - BNS). Ir apskritai pažiūrėti, ar nepersigalvojo dar“, - žurnalistams antradienį sakė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
„Aš manau, kad jokio sukilimo nėra, tai yra vieno žmogaus pabandymas išsikovoti sau alkūnėmis platesnes erdves, galbūt kažką pašalinant. Tas žmogus suprato, kad padarė klaidą. O partija jokio sukilimo prieš Antaną Guogą nedarė“, - savo ruožtu patikino partijos vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas, prie Vilniaus savivaldybės antradienio popietę su R.Šimašiumi surengęs spaudos konferenciją.
Antradienį Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius pranešė, kad trečiadienį partijos valdyba planavo spręsti, ar iš jos šalinti laikinąjį vadovą A.Guogą dėl jo prieštaringų pasisakymų.
Pirmadienį A.Guoga pareiškė, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“. Prieš tai A.Guoga siūlė partijos vadovybę patikrinti melo detektoriumi, atlikti partijos veiklos auditą, surengti visuotinius partijos pirmininko rinkimus.
A.Guoga kaip partijos pirmasis vicepirmininkas laikinuoju vadovu tapo praėjusią savaitę, kai iš pirmininko pareigų pasitraukė įtarimų dėl kyšio ėmimo sulaukęs ligšiolinis liberalų vadovas E.Masiulis.
Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.
Birželio 11 dieną Liberalų sąjūdžio valdyba nusprendė šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.
R. Šimašius sieks pirmininko posto
Liberalų sąjūdžio lyderiai sutarė, kad partijos vicepirmininkas Vilniaus meras Remigijus Šimašius birželį dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, o vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas sieks tapti rinkimų sąrašo lyderiu.
„Liberalai yra pasiryžę dirbti ir iš naujo užsitarnauti Lietuvos žmonių pasitikėjimą. Priėmiau labai svarbų sprendimą – kandidatuosiu į Liberalų sąjūdžio pirmininkus, nes jaučiu atsakomybę prieš partijos kolegas ir visus mus palaikančius žmones“, – partijos pranešime cituojamas sostinės meras R.Šimašius.
R.Šimašius taip pat liberalų vardu atsiprašo nusivylusių žmonių, kurie tiki liberalais ir sąžininga bei atvira politika, kai ligšiolinis partijos lyderis Eligijus Masiulis sulaukė įtarimų dėl kyšininkavimo.
„Kviečiu visus būti dar reiklesniais Liberalų sąjūdžiui, pats sau kelsiu dvigubai aukštesnius reikalavimus nei iki šiol, kviečiu ir kitus būti reikliais“, - žurnalistams prie Vilniaus miesto savivaldybės sakė R.Šimašius.
E.Gentvilas teigė, kad siekdami atsigauti liberalai turi veikti visiškai skaidriai ir deklaruoti pamatines liberalizmo vertybes.
Jis taip pat ragino palikti Liberalų sąjūdį tuos jo narius, kurie jaučia galintys turėti problemų su teisėsauga.
„Jeigu kas nors jaučiate, kad turite problemų ir galite būti pakutenti, pasitraukite iš visų struktūrų ir partijos. Mums tikrai skauda esamoje situacijoje ir kitas toks skaudulys būtų tikrai nesuprantamas rinkėjams“, - kalbėjo E.Gentvilas.
Naujausi komentarai