„Tai yra reakcija į pastarųjų dienų mūsų laikinojo pirmininko pasisakymus. Taip, suvaldant krizinę Liberalų sąjūdžio situaciją šį klausimą taip pat, pagal mūsų įstatus, svarstysime rytoj valdybos posėdyje“, – antradienį žurnalistams Seime sakė G.Steponavičius.
„Aš galėčiau pasakyti taip, (kai yra) kalbėjimas su tokiu politinio avantiūrizmo laipsniu... manęs nenustebino, kad atsirado tokia reakcija (siūlymas šalinti). Manau, kad politinis avantiūrizmas ir Liberalų sąjūdis menkai turi ką bendro“, – paklaustas, kaip vertina A.Guogos pasisakymus partijos atžvilgiu, sakė G.Steponavičius ir pavadino juos neadekvačiais.
„Tai yra iniciatyva, reaguojant į A.Guogos neadekvačius pasisakymus, ir mes tą klausimą svarstysime“, – sakė G.Steponavičius. Siūlymą šalinti A.Guogą iš partijos pateikė Liberalų sąjūdžio valdybos narė Julija Mackevič.
Pats A.Guoga BNS sakė pozityviai žiūrintis į išsakytus priekaištus.
„Teigiamai vertinu, kad man iškeltos abejonės, tiesiog valdyba tegu balsuoja ir sprendžia. Tikrai džiaugiuosi, valdyba pašalins – aš gerbsiu jų sprendimą, daugiau nieko nekomentuosiu apie partiją ir judėsime į priekį, gyvenimas nesibaigia pašalinimu“, – BNS sakė laikinasis liberalų vadovas.
Jis žada nekurti naujų politinių judėjimų, bet būti „kažkur šone politikoje“.
„Esu dešiniųjų pažiūrų žmogus, mano turbūt vienintelis kelias į tą kryptį, o kaip bus, pažiūrėsime (...) Tikrai užsičiaupsiu dėl visko, gal tai ir labai geras sprendimas mane pašalinti“, – teigė jis.
„Bet jei netyčia nepašalins, turėsiu labai didelius įgaliojimus keisti partiją, valytis ir sutvarkyti situaciją Liberalų sąjūdyje“, – pridūrė A.Guoga.
Vėliau 15min.lt tiesioginėje konferencijoje jis pripažino suprantantis, kad bus pašalintas iš partijos. „Partija – aš vadinčiau partijos elito šitą sprendimą, vertinu teigiamai, nes turbūt reikėjo, reikėjo jiems pasitikrinti ir reikia man pasitikrinti. Aš kaip suprantu, jie realiai turi tris penktadalius balsų, kas reiškia, aš jau esu politinis lavonas“, – paklaustas, kaip vertina tai, kad jį nori šalinti iš partijos, 15min.lt sakė A.Guoga.
Jis pirmadienį pareiškė, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“.
„Manau, kad partijos nariai, dauguma yra žmonės iš idėjos, o yra dalis, kurie priklauso nuo magnatų, deja, kurie yra padarę tam tikrų klaidų per ilgą laiką ir negalėjo atsiriboti nuo tų klaidų ir jie buvo spaudžiami būtent to Kurlianskio („MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio – BNS) vykdyti tą veiklą, kuri veiktų tų magnatų labui. Mes norime viską pasakyti, atskleisti, išsivalyti nuo šito vėžio ir judėti į priekį. Čia yra mafijos struktūra, ir ji yra didžiulė“, – Lietuvos radijui pareiškė A.Guoga.
A.Guoga kaip partijos pirmasis vicepirmininkas laikinuoju vadovu tapo praėjusią savaitę, kai iš pirmininko pareigų pasitraukė įtarimų dėl kyšio ėmimo sulaukęs ligšiolinis liberalų vadovas Eligijus Masiulis. Jis taip pat atsisako Seimo nario mandato.
Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pareikšti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.
Birželio 11 dieną Liberalų sąjūdžio valdyba nusprendė šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.
Naujausi komentarai