Pereiti į pagrindinį turinį

Neblaivus prie vairo sustabdytas J. Pagojus nepasisakė esąs viceministras

2016-11-30 09:18
BNS inf.

Paskirtasis teisingumo ministras Julius Pagojus, kurį pareigūnai pernai sustabdė neblaivų prie vairo, nutylėjo faktą, jog tuo metu ėjo teisingumo viceministro pareigas, nurodo policija.

Julius Pagojus
Julius Pagojus / A. Ufarto/BFL nuotr.

„Buvo taip, kad jis (J.Pagojus - BNS) nurodė savo darbovietę kaip Teisingumo ministeriją, tačiau nenurodė savo pareigų. Pareigūnai visada paklausia, jeigu žmogus nenurodo, jis to nerašo. Šiuo atveju (protokole - BNS) buvo nurodyta darbovietė, bet nenurodytos pareigos“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Aiškindamas, kodėl J.Pagojaus pavardė nebuvo atsidūrusi policijos suvestinėse, R.Matonis teigė, kad pareigūnai automatiškai pagal asmens kodą mato tik vidaus reikalų tarnybos pareigūnus – policininkus ir pasieniečius. Kiti valdininkai suvestinėje nurodomi tik tuo atveju, jeigu pasako savo pareigas.

„Visi kiti  - mes jų nematome. Yra grafa „darbovietė“ ir „pareigos“ protokole. Privalomumo jų pildyti – nėra“, – sakė R.Matonis.

Teisinių pasekmių, pasak policijos atstovo, toks pareigų nenurodymas nesukelia.

Pareigūnai paklausė darbovietės, ją pasakiau ir neslėpiau. Pareigų neklausė, o savo iniciatyva pasakymas pareigūnams, kad esu teisingumo viceministras, galėjo būti suprastas kaip spaudimas jiems dėl vienokio ar kitokio sprendimo, ko tikrai nenorėjau ir nesiekiau.

Su J.Pagojumi trečiadienį BNS nepavyko susisiekti. Socialdemokratas šiuo metu vadovauja Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT).

„Direktoriaus pozicija yra tokia, kad iki priesaikos jis neteiks jokių komentarų“, - BNS trečiadienį sakė tarnybos atstovė spaudai Giedrė Nenartavičiūtė.

Policijos duomenimis, J.Pagojaus vairuojamas automobilis buvo sustabdytas pernai gegužės pabaigoje, kelyje Smiltynė-Nida. Patikrinus J.Pagojų alkotesteriu nustatytas 0,67 promilės girtumas.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis BNS sakė, kad apie šį faktą jis sužinojo prieš teikdamas J.Pagojaus kandidatūrą, bet „pakankamai vėlai“ ir apie tai informavo prezidentę, pritarusią J.Pagojaus skyrimui ministru.  S.Skvernelis sako, kad ginti savo poziciją, jog buvo visiškai blaivus, nes tą patvirtino po daugiau nei dviejų valandų duotas kraujo mėginys, buvo J.Pagojaus teisė.

„Iš esmės, tai yra teisinės valstybės vienas iš požymių. Mes tikrai visi turime teisę apginti savo poziciją, ypatingai tokiuose atvejuose, kai tos promilės yra ribinės - jis pasinaudojo savo teise. Visose (J.Pagojaus skyrimo - BNS) procedūrose ta informacija figūravo. Yra dekretas pasirašytas - viskas“, - BNS sakė paskirtasis ministras pirmininkas.

S.Skvernelio rinkimuose vesta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasisako už blaivybės ir sveikos gyvensenos principus - „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis antradienį sakė, kad  vairavimas išgėrus J.Pagojui yra „didžiulė pamoka“, bet kliūčių užimti ministro postą dėl to neįžvelgė.

Socialdemokratų vadovas, laikinasis premjeras Algirdas Butkevičius BNS perduotame komentare sakė, kad siūlys partijai įvertinti J.Pagojaus elgesį, bet galimybės atšaukti jį iš kandidatų į ministrus nesvarsto.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su paskutiniuoju kandidatu į ministrus J.Pagojumi susitiko vakar, netrukus ji patvirtino S.Skvernelio teikiamą ministrų kabinetą. Vyriausybė pradės darbą, kai Seimas pritars jos programai ir ministrai duos priesaiką.

Pats J.Pagojus BNS antradienį patvirtino faktą, kad yra baustas už vairavimą esant neblaiviam - apeliacinės instancijos teismui šių metų gegužę patvirtinus sprendimą, jam atimta teisė vairuoti metams. J.Pagojus tvirtina tą dieną tikrai negėręs ir būtent todėl vykęs pasitikrinti kraujo.

"Tiesiog kadangi įvykis buvo Nidoje, o kraują kol nuvykau pasitikrinti į žemyninę dalį Lietuvos, praėjo daugiau kaip valanda, todėl teismas taip ir vertino. Nors per tą laiką, kuris praėjo, ekspertizė pasakė, negalėjo tiek, kiek nurodė alkotesteris, iki nulio nukristi", - antradienį pasakojo jis.

Portalui delfi.lt trečiadienį politikas tvirtino, jog savo darbovietę pareigūnams nurodė, tačiau užimamų pareigų jo klausiama nebuvo.

„Pareigūnai paklausė darbovietės, ją pasakiau ir neslėpiau. Pareigų neklausė, o savo iniciatyva pasakymas pareigūnams, kad esu teisingumo viceministras, galėjo būti suprastas kaip spaudimas jiems dėl vienokio ar kitokio sprendimo, ko tikrai nenorėjau ir nesiekiau“, – delfi.lt sakė J. Pagojus.

Teisme nagrinėtos bylos duomenimis, J.Pagojaus vairuojamas automobilis „Lexus“ buvo sustabdytas pareigūnų per reidą pernai metų gegužės 31-ąją, kelyje Smiltynė-Nida 38-ajame kilometre. Pareigūnams nustačius alkotesteriu 0,67 promilės, J.Pagojui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Nustatyta, kad J.Pagojus kraują pradėjo tikrintis tik po 2 val. 19 minučių.

Be politiko automobilyje buvo dar trys keleiviai - vienas vyras ir dvi moterys. Teisme pateiktais politiko advokatų duomenimis, automobilis buvo perduotas vairuoti kartu vykusiai merginai. Gynybos duomenimis, J.Pagojus pradžioje nuvyko į nenurodytą Klaipėdos ligoninę, bet priėmimo skyriuje buvo pacientų, kuriems reikėjo skubios medicininės pagalbos, todėl jis nusprendė nelaukti ir išvyko, kaip nurodė, „į artimiausią Klaipėdai miestą, kuriame yra ligoninė“, t.y. į Kretingą, kur ir paimtas kraujo mėginys. Tad procedūros esą užtruko dėl nuo politiko nepriklausančių aplinkybių.

Gynyba teisme abejones dėl alkotesterio parodymų grindė prielaida, kad vykstant policijos reidui J.Pagojus galėjo būti tikrintas nepakeitus alkotesterio antgalio, be to, kartu vykusios liudininkės duomenimis, automobilyje kartu važiavo neblaivus keleivis, todėl parodymai esą galėjo būti iškreipti ir dėl salone susikaupusių alkoholio garų, kurių prisikvėpuoti ir galėjo tuometinis teisingumo viceministras.

Liudytojai teisme patvirtino, kad J.Pagojus pažeidimo išvakarėse vartojo alkoholį. Politikas to neneigė ir antradienį bendraudamas su žiniasklaida. Tuo metu Kretingos ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus gydytojo, tikrinusio viceministro kraują, išvadoje nurodoma, kad J.Pagojus, klausiamas, kiek ir kada alkoholio vartojo, nurodė to visai nedaręs. Medikas taip pat pažymėjo, jog nėra jokių klinikinių požymių (kvapo, koordinacijos sutrikimų), kad politikas gali būti neblaivus.

J.Pagojui per pastaruosius penkerius metus policija yra skyrusi iš viso keturias nuobaudas. Be vairavimo išgėrus, 2011 metais jis baustas už kalbėjimą mobiliuoju telefonu prie vairo, 2013 ir 2014 - už greičio viršijimą. Vieną kartą politikas greitį viršijo daugiau nei 20 km/h, kitą kartą - daugiau nei 30 km/h.

Kadenciją baigiančioje Vyriausybėje socialdemokratas ėjo teisingumo viceministro pareigas. 2014 metais jis dirbo teisingumo ministro Juozo Bernatonio patarėju, teisingumo viceministro pareigas ėjo nuo 2014 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra