Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis nusprendė Seimo rinkimuose dalyvauti su Ramūno Karbauskio vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
Ministras sakė, kad tikisi išlikti „nepriklausomu specialistu technokratu“.
„Apsisprendžiau dalyvauti Seimo rinkimuose, dalyvauti su tais žmonėmis, kurie savo darbus, idėjas, grindžia vertybėmis, (...) kurie turi ambiciją keisti valstybę, daryti politiką kitokią - sąžiningą, žmogišką, pagrįstą žodžio laikymusi, padorumu, kurie atveria kelią į politiką nepartiniams žmonėms“, - spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S.Skvernelis.
Vietos sąraše neatskleidžia
Ministro vietos partijos kandidatų sąraše ir numatomos vienmandatės apygardos nei S.Skvernelis, nei R.Karbauskis kol kas neatskleidžia ir žada tai padaryti balandžio pabaigoje.
S.Skvernelis pabrėžė neketinąs būti jokios partijos nariu ir tai įvardijo kaip viena lemiamų motyvų, kodėl pasirinko būtent LVŽS.
„Jungiuosi prie tų žmonių, kurie yra savo sričių autoritetai, profesionalai, kuriems vienintelė galimybė dalyvauti politikoje yra atrasti žmones, kurie vadovaujasi tam tikromis vertybėmis. Kadangi neleidžiama formuoti jokių visuomeninių komitetų pasinaudojant partijos platforma, manau, kad būdamas kartus su R.Karbauskiu, su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, su tom atvertom galimybėm išlikti nepriklausomu specialistu technokratu, galiu prisidėti prie tikslų formavimo nuo balto popieriaus lapo, o ne ateiti kažkur ir gauti suformuluotas užduotis ir darbus“, - kalbėjo S.Skvernelis.
Kitiems pasakė „ačiū“
Jis pripažino, jog dėl galimo dalyvavimo rinkimuose rimčiau kalbėjosi su dviem politinėmis jėgomis, tačiau jų neįvardijo. Žiniasklaidoje skelbta, kad S.Skvernelį į savo gretas viliojosi valdantieji socialdemokratai ir opozicinis Liberalų sąjūdis.
„Bendraudamas su kitais partneriais, žinodamas, kad jiems irgi labai svarbus laikas ir visa kita, pasakiau, kad ačiū už diskusijas, pokalbius, pasitikėjimą - su jumis nedalyvausiu“, - teigė ministras.
Jis užsiminė, jog savo sprendimą planavo paskelbti vėliau, tačiau antradienį pasirodžiusios žinios ir svarstymai viešojoje erdvėje paskatino tai padaryti anksčiau. Antradienį valdančiųjų socialdemokratų pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas portalui lrt.lt pareiškė manąs, kad S.Skvernelis tikrai neis į rinkimus su Socialdemokratų partija, nes yra pasirinkęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungą.
S.Skvernelis užsiminė, jog kai kuriuose partijose sulaukė ir skeptiško požiūrio į savo kandidatūrą.
„Natūralus yra požiūris žmonių, kurie nenori naujo veido, svetimo žmogaus, kurie nuosekliai daro partinę karjerą 25 metus ir žiūri kaip į galimą konkurentą“, - sakė S.Skvernelis.
Sąraše daug nepartinių
LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis teigė, jog partija visą sąrašą žada paskelbti po Velykų, balandžio pabaigoje. Tuo pačiu ketinama paskelbti ir partijos šešėlinį Ministrų kabinetą.
„Mūsų rinkimų sąraše bus labai daug nepartinių žmonių. (...) Tikslas yra pakeisti galios centrą į perkelti į Seimą, suformuoti pakankami stiprią frakciją, manau, kad tą galimybę turėsime. (...) Sieksime, kad frakcija būtų didžiausia Seime“, - sakė R.Karbauskis.
S.Skvernelis teigė nesulaukęs į ministro postą jį delegavusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovo raginimų trauktis iš ministro posto. Jis teigė nesąs įsipareigojęs jį delegavusiai partijai.
„Sąžininga - nesąžininga (likti ministro poste) vertins tie, nuo kurių sprendimai priklauso. Aš nesu nei pozicija nei opozicija, tai (LVŽS) - neparlamentinė partija, rinkimai dar neprasidėjo, aš jokiu kandidatu dar nesu iškeltas, tai bus gerokai vėliau. Jei tai įmanoma, kad mano apsisprendimas dalyvauti su daugeliu nepartinių žmonių politikoje rinkimuose pakeičia mano kaip ministro darbo vertinimą - tokie sprendimai gali būti“, - sakė S.Skvernelis.
Jis teigė neįsivaizduojantis savęs partijoje, kuriai teisėsauga yra pareiškusi įtarimus. „Tvarkiečiai“ yra sulaukę įtarimų dėl prekybos poveikiu.
„Kai partijai kaip juridiniam asmeniui pareiškiami įtarimai, turbūt sunku suvokti ir matyti mane, kaip buvusį teisėsaugos institucijų darbuotoją vadovą dalyvaujant tame darinyje, kuris turi didelių problemų su teisėsauga. Manau, kad visi tą puikiai supranta ir deleguojant mane į šią poziciją, nebuvo jokių sutarimų, kad tapčiau partijos nariu, vykdyčiau kažkokias užduotis. Aš tapau ministru ir vykdau programą, kurią patvirtino Seimas“, - teigė ministras.
Labai gerbia premjerą A.Butkevičių
S.Skvernelis teigė, jog pastarojo meto politiniai skandalai lemiamos įtakos jo sprendimui neturėjo, tačiau pripažino, jog „tos istorijos, kurios vyksta neprideda labai džiaugsmo“.
„Naudojami resursai, kurie nukreipiami nuo rimtų esminių sprendimų problemų sprendimo, įsiveliant į asmeniškumus, o tai susiję su vertybiniais dalykais. Tikrai nepasakysiu, kad tai visiškai neįtakojo (sprendimo), bet apsisprendimas pakankamai anksčiau priimtas ir lemiamos įtakos neturėjo“, - teigė S.Skvernelis.
Jis pabrėžė labai gerbiantis premjerą Algirdą Butkevčių kaip sąžiningą, padorų politiką, vertą būti ministru pirmininku.
S.Skvernelis karjerą vidaus reiklų sistemoje pradėjo 1998 metais, nuosekliai kildamas karjeros laiptais jis nuo 2011 metų kovo vadovavo Policijos departamentui, o 2014 metų lapkritį buvo paskirtas vidaus reikalų ministru. Į šį postą S.Skvernelį yra delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“, tačiau S.Skvernelis nėra jos narys.
Per 2012 metų Seimo rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga surinko 3,88 proc. balsų ir neperžengė 5 proc. barjero. Vienmandatėje apygardoje išrinkta viena šios partijos atstovė – Rima Baškienė.
Pagal naujausią kovo mėnesio „Vilmorus“ atliktą visuomenės nuomonės apklausą, S.Skvernelis yra populiariausias politikas, jo veiklą palankiai vertina 60,9 proc. respondentų.
Per paskutines apklausas už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsuoti žadėjo apie 7 proc. respondentų.
Naujausi komentarai