Quantcast

Įvertino dėl techninių kliūčių nutrauktą Seimo posėdį: negebėjimas dirbti nuotoliniu būdu – gėda

Ketvirtadienį Seime, dar net nepradėjus svarstyti darbotvarkės klausimų, kilo ginčas dėl Seimo plenarinių posėdžių organizavimo nuotoliniu būdu.

 

Dalis opozicinių frakcijų narių dėl techninių nesklandumų siūlė grįžti į Seimo salę ir posėdžiauti gyvai, tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tokius pasiūlymus kategoriškai atmetė. Visgi galiausiai parlamento vadovei teko pripažinti, kad sklandaus darbo nepavyks užtikrinti – dėl techninių kliūčių posėdį buvo nuspręsta nutraukti.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas apžvalgininkas Virgis Valentinavičius, vertindamas šią situaciją, teigia, kad nesugebėjimas dirbti nuotoliniu būdu yra rimta gėda tiek parlamentarams, tiek ir Seimui, kaip institucijai. Apžvalgininkas akcentuoja, kad pandeminėje situacijoje, kai prie nuotolinio darbo perėjo didžioji dalis Lietuvos, įskaitant ir mokyklinukus, parlamento nesugebėjimas sklandžiai organizuoti nuotolinius posėdžius kenkia Seimo prestižui, kurio jam ir taip trūksta.

„Negebėjimas dirbti nuotoliniu būdu yra rimta gėda visam Seimui. Tai parodo, kad Lietuvoje, kur labai daug žmonių dėl pandemijos priversti dirbti nuotoliniu būdu, kur mokiniai mokosi nuotoliniu būdu, Seimo nariai ir Seimas, kaip institucija, viešai demonstruoja negebėjimą daryti tai, ką daro nuo jauno iki seno visa Lietuva“, – Eltai teigė V. Valentinavičius, akcentuodamas, kad ši situacija Seimui neprideda prestižo, kurio parlamentui ir taip trūksta.

V. Valentinavičius įsitikinęs, kad jeigu parlamentas, organizuodamas nuotolinius posėdžius, susiduria su techninėmis problemomis, jas reikia kuo skubiau spręsti. Visgi jis baiminasi, kad net išsprendus technines kliūtis dalis parlamentarų dėl informacinių technologijų įgūdžių stokos nesugebės prisitaikyti prie nuotolinio darbo.

„Aš bijau, kad net ir išsprendus visas technines problemas ir iš techninės pusės viskam veikiant kuo puikiausiai vis tiek atsiras Seimo narių, kuriems elementariausi kompiuteriniai dalykai yra neįkandami. Kompiuterinis neraštingumas Seime yra didesnė problema nei bet kurioje Vilniaus pradinėje mokykloje“, – sakė MRU docentas.

„Kitas dalykas, net jei visi Seimo nariai bus raštingi, visada atsiras kažkas, kuriam atrodys, kad nuotolinis darbas yra proga kažką parodyti politiniams oponentams. Ir jeigu dauguma siūlys daryti nuotolinį posėdį, tai kažkas iš principo sakys, kad ne, darome tiesioginį“, – pridūrė jis.

Apžvalgininkas taip pat atkreipia dėmesį, kad valdančiajai daugumai, kuri ir buvo nuotolinio darbo Seime iniciatorė, ypač aktualu įrodyti, kad jų sukurta sistema efektyvi.

„Istoriškai susiklostė, kad dabartinė opozicija buvo prieš nuotolinį darbą dar tuo metu, kai buvo valdančioji dauguma, jie faktiškai ir sužlugdė visą pasiruošimą nuotoliniam darbui pavasarį. Todėl opozicijoje vyrauja nuomonė, kad jiems naudingiau yra darbas Seimo salėje, o pozicijai, kad reikia parodyti gebėjimą dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė jis.

V. Valentinavičius taip pat atkreipia dėmesį, kad valdančiosios daugumos atstovų amžiaus vidurkis yra šiek tiek jaunesnis, o tai, pasak jo, taip pat gali būti faktorius, kodėl šių frakcijų atstovai imlesni nuotoliniam darbui.

„Akivaizdu, kad valdančioji dauguma, pirmiausiai liberalų partijų dėka, yra žymiai jaunesnė negu opozicijos amžiaus vidurkis ir ten yra daugiau kompiuterinį raštingumą turinčių žmonių. (..) O opozicijoje seno raugo veikėjų, kuriems šiuolaikinės technologijos yra kažkas tolimo ir svetimo, yra nemažai. Tokios priežastys trukdo normaliai pradėti dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė apžvalgininkas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tokio žemo lygio seimo dar neturėjome...

Tokio žemo lygio seimo dar neturėjome... portretas
Daugelis iš jų buvo DIDŽIAUSI valstiečių kritikai. Šiandien Šimonytė jau verkia, kad tokių sunkių 100 dienų dar neturėjo gyvenime. Su Kubiliumi kai dirbo - buvo lengviau...Šmik, šmak ir...pensijos nurėžtos. Šmik, šmak ir skolinamės už didžiausius procentus. Nei galvos sukti nereikia....

apie gėdas ir visuomenės padugnes

apie gėdas ir visuomenės padugnes portretas
Zenka buvo studijavo nepklausią specialybę tarybų laikų universitete. Virš 250 kg sveriantis dvokiantis profesorius nepopuliariai užrašinėjęs ir publikavęs tema kaip turi atrodyti tarnautojas su kažkokiomis pretenzijomis į mokslo publikavimus būdamas jau beviltiškas nusižiūrėjo žvitrią Zenką. Ši sutiko, pasiliko ir net būdama gerokai per 40 metų gimdė. Būdama jau per 50 m Zenka nesugebėjo net varškėčių paliegusiam savo vaikui išvirt, reikėjo auklės, Zenka 15 minučių pėstute atstumą važinėdavo iki universiteto automobiliu, juk docente ir net dr. Visus jos „mokslo“ straipsnius rašė tiesiog katedros sekretorė kartu studijuojanti dar ir Zenkos kuruojamam kurse, o Zenkos vaikis kur nuo pradvisusio nesveiko senio profesoriaus jau dabar ir gerokai subrendęs vyras. Ar reikia abejoti, kad irgi „elite“? Nesvarbu, kad galvelė nukvakus, kūnas sutręšęs, daug žalingų įpročių, Zenka neša referatus iš tos pačios įstaigėlės ir jos vaikis užsieniuos prasistuminėja. Ir visi prie lovio.

Brisius

Brisius portretas
Labai geras pasiūlymas. Paskiepyt visus iki vieno ir jokių nuotolinių cirkų. Nesvarbu, senas, jaunas, vakseris ar antivakseris, jeigu seimūnu išrinktas, be atsikalbinėjimų įsisegi po Zenką ir po savaitės ar dviejų pasisnargliavimo marš į darbą. Neisiskiepini, ar paskiepytas neini - pravaikštą, papeikimą ir užbaik politiko karjerą. Va čia tai būtų griežtai, užtat su efektu, liaudžiai irgi patiktų.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių