Quantcast

Kodėl lietuvių kalboje gali nebelikti įvardžio „jūs“

Grįžti į straipsnį

Daiva Ambrutaitytė

Daiva Ambrutaitytė portretas
Pataisysiu truputį. :) Britai, amerikiečiai kreipiasi vieni į kitus "jūs". "Tu" - tai kreipinys į Dievą, kuris naudojamas tik bažnytiniuose šventraščiuose. Man šis dalykas labai daug pasako apie tautą, kurios kalba susiformavo būtent taip.

Ha

Ha portretas
Be to ,,jūs'' reiškia ir daugiskaitą, kai kreipiamasi į grupę žmonių, todėl jis niekur nedings, galit nepergyventi.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik jau nenukalbėkite, ne "jūs", o "tu" įvardžio gali nebelikti (nors tai mums ir tikrai negresia); kaip tik "you", kadangi vartojamas su daugiskaitos forma "are" , perkeliamas ir į vienaskaitos antrąjį asmenį, vadinas, tampa mandagiąja forma. Juk nesakome "You is...", o "You are...".

jo

jo portretas
na, šiuo metu jau nyksta bet koks mandagumas, nenuostabu jei išnyks ir "jūs". Mokytojai nuvertinti iki kvailumos, kodėl gi ne? Lietuva žada net savo raidynus pasipildyti, taip nukvailėjom. Keista, kodėl vyksta toks masinis kvaišėjimas, atsisakom visko, kas padoru, išskirtina, kalbos, tradicijų, paprasčiausio mandagumo

na

na portretas
"Jus" visu pirma pagarbus kreipimasis į vyresnio amžiaus žmones. Nėra gražu kai koks mažius kreipiasi į seną žmogų "tu",ypač jei tas senukas nėra jo artimas giminaitis. Ir nereik to žodžio nurašyt, reik jaunus žmones mokyt pagarbos vyresniesiems ir teisingai išaiškint žodžio "jus" vartojimą. Ir visai nesvarbu kaip ten elgiamasi kitose šalyse. Save ir savo kalbą, kultūrą reik gerbt

Anonimas

Anonimas portretas
kvailystė: ,,Įdomu tai, kad britai, amerikiečiai neturi jūs." ar Jūs kurti. Jie sako JŪ, todėl šis žodis kilęs iš prokalbės kaip ir mūsų JŪS. Jie neturi būtent TU, nes tai kažkada matyt buvo vertinama kaip familiarumas.

Galerijos

Daugiau straipsnių