Quantcast

Didžiųjų valstybių galios žaidimai – grėsmė Lietuvos saugumui

Tomis dienomis, kai Lietuvoje oficialaus vizito, jau trečiąkart, lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, jos šalyje kilo neramumų. Chemnico mieste, esančiame Rytų Vokietijoje, buvusioje socialistinės Vokietijos Demokratinės respublikos dalyje kaktomuša susidūrė prieš emigrantų iš islamo šalių protestuojantys dešinieji radikalai su kairiaisiais radikalais iš "Antifa" organizacijų.

Kyla aistrų

Vokietijoje, kuri tolerantiškiausia net europietiškoms vertybėms nepakantiems atvykėliams iš islamo šalių, daugiausiai konfliktų kyla būtent buvusioje komunistinės Vokietijos dalyje.

Pabėgėlių problema skaldo ir kiršina Europos valstybes. Lenkija ir Čekija atsisakė priimti visą jiems ES sprendimu skirtą pabėgėlių iš Artimųjų Rytų konflikto zonos kvotą, Vengrija apskritai atsitvėrė nuo pabėgėlių siena, tiesiogine to žodžio prasme. Vengrijos pėdomis ketina pasekti ir Italija.

Prieš islamizmą pasisakantys Europos politikai neigia, kad jie yra beširdžiai, neužjaučiantys karo aukų, o tvirtina, kad paskui moteris ir vaikus iš Sirijos, Irako ir Afganistano atplūsta vilkai avies kailyje, Islamo Valstybės teroristai.

Silpnina galias

Lietuvoje dėl pabėgėlių kol kas problemų nekyla – mūsų šalis jiems yra per šalta ir per skurdi, kad čia norėtų apsistoti jų didelės masės ir dėl kultūrinių skirtumų įsipliekstų konfliktų.

Aistros dėl pabėgėlių grasina Europos vienybei ir silpnina karines ir ekonomines ES galias, o greta ginklais žvanginančios Rusijos gyvenantys Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės dėl to jaučiasi nesaugiai.

Dabartinę pabėgėlių problemą sukėlė pilietinis karas Sirijoje. Tiksliau, ne karas, bet nafta turtingų Artimųjų Rytų mūšio lauke galios žaidimus žaidžiančios didžiosios užsienio valstybės.

Rusija tiesiogiai, pinigais, ginklais ir kariškiais remia Sirijos prezidentą Basharą Asadą, JAV – mažiau atvirai, bet stipriai palaiko prieš B.Asadą kovojančius sukilėlius, palankius Vakarams. Kol kas palankius, nes dar turbūt nespėjome užmiršti kas "užsiaugino" Bin Ladeną.

Nusenę komunistų vadovai svaičiojo šią aistringų islamistų šalį paversiantys socialistine valstybė.

Svetimas karas

Situacija iš tiesų tapo labai panaši į praėjusio šimtmečio pabaigą, kai SSRS kariauna įžengė į Afganistaną, nes nusenę komunistų vadovai svaičiojo šią aistringų islamistų šalį paversiantys socialistine valstybe.

Amerika tada apginklavo sovietų interventams pasipriešinusius kovotojus, vadino juos didvyriais modžachedais, įdavė jiems į rankas anuomet nenugalimus raketinius ginklus "Stinger".

Tą situaciją, ką reiškia didžiųjų valstybių galios žaidimai, žinau ne iš knygų ar filmų, o patyriau savo kailiu. Buvau, kaip daugelis sovietinių rekrūtų, išgrūstas į Afganistaną kariauti mums svetimo karo.

Pilotavau sraigtasparnį. Baisiausia buvo kalnuotoje Kandaharo provincijoje, pietryčių Afganistane. Mes skrisdavome virš kalnų, o juose įsitaisę, su "Stingeriais" rankose, mūsų laukdavo modžachedai (mes juos vadinome "dušmanais"). Sėkmingo paleidimo atveju sovietinis sraigtasparnis akimirksniu pavirsdavo kroviniu Nr.200, taip buvo užšifruojami žuvusieji.

Parako statinė

Tačiau sovietai pralaimėjo, išėjo iš Afganistano, ir Amerikos akyse didvyriai modžachedai pavirto "Al Quaeda" teroristais, atsukusiais ginklus ir lėktuvus prieš JAV ir apskritai krikščioniškąją civilizaciją.

Ne kiek išmintingesnė pasirodė ir Rusija, čečėnui Džocharui Dudajevui davusi generolo laipsnį ir patikėjusi diviziją, kurios pagrindu susikūrė sukilėlių būriai, kilo tūkstančius čečėnų ir rusų aukų pareikalavę konfliktai Kaukaze.

O jau visiškas Vakarų fiasko buvo remti "arabų pavasarį", sukilimus šiaurės Afrikoje prieš korumpuotus, tačiau civilizuotus ir Vakarams lojalius režimus. Daugelyje tų šalių "arabų revoliucija" iškėlė į vadovaujamus postus islamo radikalus.

Lietuva kol kas yra atokiai nuo tos parako statinės, Artimųjų Rytų ir nuo Šiaurės Afrikos. Tačiau Ukraina, nuo kurios Rusija atplėšė Krymą, kur iki šiol liepsnoja įtampos židiniai, yra gana arti. Ir Lietuva labai daug, daugiau nei kitos Baltijos šalys, įsipareigojusi Ukrainai.

Šiame kontekste reikia ne tik melstis, kad NATO vienybė nepradėtų eižėti, kaip eižėja ES vienybė, bet ir didinti gynybinius pajėgumus (nes jei nesirūpinsime patys ir Dievas nepadės).

Ugdyti pilietinę visuomenę, kuri niekada nekeis laisvės į sotumą ir nuosekliai didinti Lietuvos biudžeto lėšas gynybai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

JO

JO portretas
Jo iš fizionomijos matosi kad buves Afganistane

Nu nu

Nu nu portretas
,,Ir vėl tos pačios dainos kaip vakar vakare.." :))

O

O portretas
Plikas kapitonas visom temom, rašo,išskyrus apie jo sugriautą laivyną.Parašytų geriau kam panaudot Marvelės prieplauką,o nesigirtų pastoviai Afganistanu
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

  • Kur dingo rinkimų kampanija?
    Kur dingo rinkimų kampanija?

    Gerai kažkas pastebėjo, kad pas mus nevyksta jokia rinkimų į šalies prezidentus kampanija. Praėjusią savaitę jau buvo paskelbti visi oficialūs kandidatai, tarp kurių yra milijonierių, tačiau nematyti nei plakatų, nei skelbimų su vieš...

    6
  • Ugnis ir vanduo
    Ugnis ir vanduo

    Pastarąsias dienas pasaulyje kažkaip nevaldomai įsišėlo ugnis ir vanduo – dvi iš keturių stichijų ar pradinių elementų, sukūrusių Žemę ir sudarančių jos egzistencijos pagrindą. Bent jau taip mąstyta Antikoje. ...

    1
  • Žodžiais dvoko nepridengsi
    Žodžiais dvoko nepridengsi

    Paputojo vienuoliktokų tarpinių patikrinimų jovalas, pakaitinis jo maišytojas garsiai trinktelėjo durimis, palikdamas dvoką uostyti 26 tūkst. gimnazistų, jų tėvams ir mokytojams. ...

    1
  • Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje
    Jūros liga Trijų jūrų iniciatyvoje

    Geležinės uždangos jau seniai nebėra. Tačiau jos šešėlis dar juntamas. Kelių, geležinkelių, oro, energetikos ir kitokios jungtys yra prastesnės toje Europos pusėje, kuri patyrė komunistinį valdymą. Ypač prasta situacija dėl &Scaro...

  • Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame
    Nevertiname, ką turime, prarandame – verkiame

    Manau, kad kiekvienas žmogus tai galėtų pritaikyti sau, prisimindamas anapilin iškeliavusius artimus žmones ir nepanaudotą laiką bendravimui su širdžiai mielais. Bet šiandien ne apie tai. ...

    2
  • Kai net ir galvai reikia renovacijos
    Kai net ir galvai reikia renovacijos

    Atšyla oras, pakyla noras. Visų pirma, ginčytis, piktintis ir leisti žvygauti emocijoms dėl šildymo sezono (ne-)pabaigos. ...

    8
  • Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis
    Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

    Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu kompone...

    1
  • Belaukiant kuklesnių palūkanų, mažėja manančiųjų, kad būstas pigs
    Belaukiant kuklesnių palūkanų, mažėja manančiųjų, kad būstas pigs

    Pirmą šių metų ketvirtį padaugėjo gyventojų, kurie mano, kad būstas per artimiausius dvylika mėnesių brangs arba jo kaina nesikeis. Prasčiausi gyventojų lūkesčiai dėl būsto kainų buvo lygiai prieš metus. Tai, kad, atsižvelgus į ...

  • Šašo krapštymas
    Šašo krapštymas

    Virtualios realybės filmą „Angelų takais“, leidžiantį persikelti į M. K Čiurlionio paveikslus, pamatė 300 tūkst. žmonių. Įsitikinę jo terapine galia, filmo kūrėjai nutarė parodyti jį kalėjime. Visų mačiusiųjų įspūdžiai pana...

    6
  • Virtualybės tironija
    Virtualybės tironija

    Paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kino režisierius, rašytojas Vytautas V. Landsbergis, lankydamasis Niujorke, filmininko ir poeto Jono Meko studijoje, įrašė jųdviejų tarpusavio pašnekesį apie gandus, arba, kaip t...

    1
Daugiau straipsnių