Quantcast

Nesveikas sveikatos ministro hobis

Lietuva yra vienintelė šalis Europoje, kurioje sveikatos ministras karjerą pradėjo plėšydamas vyno reklamą iš žurnalų. Savo nesveiką hobį jis primetė visai valstybei. Šiandien Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje cenzūra reikalauja plėšyti visus užsienietiškus žurnalus su vyno reklama. O restoranams ir kavinėms cenzūra įsakė iš savo feisbuko paskyrų ištrinti bet kokias aliuzijas į vyną ir šampaną nuo pat feisbuko įkūrimo.

Lietuva yra ir vienintelė Europos Sąjungos narė, kurioje oficialiai privaloma tikėti tuo, kad jei tik žmogus per savo gyvenimą nepamatys nė vienos vyno reklamos, jis niekada neprasigers ir labai ilgai bei laimingai gyvens.

Už mažiausią tikėjimo ereziją Lietuvoje – baudos ir sankcijos.

Sprendžiant iš to, kaip visą šalį ant ausų stato Valstybinėje alkoholio ir tabako tarnyboje įdarbinti Ivano Žiauriojo opričnikai, natūralu būtų manyti, kad lietuviai vyną geria ne taurėmis, o viedrais. O kaip yra iš tikrųjų? Kiek lietuvis pernai išleido pinigų vynui?

Statistika rodo, kad pernai vidutinis lietuvis vynui išleido apie 47 dolerius. Jei skaičiuotume vidutine parduoto vyno kaina, išeitų 5–6 buteliai ant galvos. Daug tai ar mažai?

Galime palyginti. Vidutinis australas vynui išleidžia 409 dolerius, taigi 9 kartus daugiau nei lietuvis. Atitinkamai vidutinis prancūzas – 209, šveicaras – 185, portugalas – 175, argentinietis – 170, italas – 156 eurus.

Taigi, visi jie vyno perka tris keturis kartus daugiau nei lietuviai, bet žurnalų ten niekas neplėšo ir feisbuko kažkodėl necenzūruoja. Net vidutinis estas pernai vynui išleido 66 eurus, o tai trečdaliu daugiau nei išleido lietuvis.

Tai kodėl Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija su buvusiu savo stringeriu A. Veryga visam pasauliui skelbia, kad lietuviai – labiausiai prasigėrusi tauta pasaulyje? Ir iš kur tokia neapykanta vynui, jei Europoje už mus keliais eurais mažiau vynui skiria tik rumunai? Gal kitose šalyse vynas yra n kartų brangesnis nei Lietuvoje?

Taip tvirtinti galėtų nebent baltosios karštligės ištiktas alkašas. Vyno kainos Lietuvoje yra didesnės už daugumą iš čia paminėtų šalių, ir gerokai.

Tai kodėl šalyje, kurioje vyno vartojimas yra menkiausias ES, valdžios opričnikai taip nirtulingai kaunasi būtent su vynu? Kodėl plėšomi žurnalai ir cenzūruojamas feisbukas? Ką tai gali duoti šaliai, kurioje žmonės vynui ir taip skiria beveik dešimt kartų mažiau pinigų nei Australijoje ir keturiskart mažiau nei Prancūzijoje?

Valdžia šiuos klausimus apeina. Jos fanatikai tik reikalauja aklai tikėti jų versija, kad žmogus, per gyvenimą nepamatęs nė vienos vyno reklamos, neprasigers ir ilgiau gyvens šioje ašarų pakalnėje.

Bet tada imkim ir pažiūrėkim, ką sako mūsų ir kitų šalių vidutinė gyvenimo trukmė?

Ispanai, prancūzai ir italai vidutiniškai gyvena po 83 metus. Maždaug tiek pat traukia ir portugalai. Tuo metu lietuvio vidutinis amžius tik šiek tiek viršija 73 metus. Taigi gyvename net 10 metų trumpiau nei šalyse, kur vynas liejasi keturiskart laisviau nei Lietuvoje!

Pagal gyvenimo trukmę Lietuva yra Europos Sąjungos uodegoj. Net estai ir lenkai už mus gyvena ketveriais metais ilgiau. Ką ten lenkai. Ilgiau nei Lietuvoje žmonės gyvena net Albanijoje, Ekvadore, Vietname, Irane ir net idioto Maduro valdomoje Venesueloje.

Išeina, kad nei žurnalų plėšymai, nei feisbuko cenzūra negarantuoja mums išganymo šioje žemėje? Kodėl tokia neteisybė, verygamatj?

Bet kuriuo atveju – viena iš dviejų. Arba viso pasaulio statistika yra nupirkta alkopramonės, arba mūsų fanatikai, vadovaujami sveikatos ministro, kovoja ne su tuo priešu?

Tarkim, ką sveikatos ministras padarė, kad žmonės nesinuodytų europinei valstybei gėdą darančių bambalių turiniu? Bet bambaliai sveikatos ministrui kažkodėl nėmaž netrukdo. Jis ne kartą viešai tai patvirtino. Netrukdo šiai valdžiai ir degtinė, kurios akcizai buvo didinti keliskart mažiau nei vynui.

Tai kas tada nupirktas alkopramonės?

Spręskite patys. Arba už jus ir jūsų sveikatą ir toliau spręs tie, kuriems nerūpi nei jūsų sveikata, nei gyvenimo trukmė. Kuriems rūpi tik plėšyti ir trinti, kitaip sakant, rūpi jus kaip avis valdyti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Val'katėlė be alkoholio nė dienos negali.

whufaikeenees

whufaikeenees portretas
korupcija ir vaistu kainos nesumazejo,bet buduliam tai nerupi,jie myli matyt toki ministra ir gali diziuotis tuom,kad pas juos ne taip kaip visame pasauly,jie kieciausi,jie pasaulio bamba.

Lina

Lina portretas
smagiau pasislepus valerijono tinktura lakt,svarbu valdyti zmones draudimais,laukim dar idomesniu draudimu,o ju bus ,kol bus dar nors vienas lietuvis,kitaip jau nebus
VISI KOMENTARAI 39

Galerijos

  • Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija
    Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija

    Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus išaugo 2,9 proc., o palyginti su paskutiniuoju 2023 m. ketvirčiu jis padidėjo 0,8 proc. Didžiausią teigiamą įtaką BVP pokyči...

  • Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas
    Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas

    Rinkimai demokratinėje valstybėje – tai pirmiausia visuomenės brandumo įvertinimas, tarsi lakmuso popierėlis, parodantis, kiek laisvos Lietuvos piliečiai turi galimybių ir noro per rinkimus išreikšti savo valią ir lemti valstybės r...

    2
  • Rinkimų kampanija lygi nuliui
    Rinkimų kampanija lygi nuliui

    Rinkimų į valstybės vadovo postą šiemet nebus, prezidento institucija po D. Grybauskaitės – nususinta ir nebeaktuali. Tyla, ramybė ir bangų ošimas – kampanija lygi nuliui. Kybo tik keli ironiški premjerės plakatai tarp ...

    5
  • Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?
    Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?

    Pastarąjį dešimtmetį pajutome tikro „vakarietiško“ gyvenimo skonį. Mūsų jau nebestebina kavos puodelio kaina Madride, nes Vilniuje už jį mokame beveik tiek pat. Daugeliui savotišku standartu tapo ir savaitgalio kelion...

    3
  • (Ne)reikalingos knygos
    (Ne)reikalingos knygos

    Užbaigdami Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, šiandien  bibliotekininkai leisis į žygį Plateliuose. Tai šios profesijos atstovų žinutė visuomenei, kad bibliotekininkai – ne tarp knygų lentynų užsisklendusi, o aktyvi,...

  • Vagių ir šliundrų sovietai
    Vagių ir šliundrų sovietai

    Niekas negali pasakyti, ką Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) iš tiesų veikė nuo 1913-ųjų rudens iki 1917-ųjų pavasario, gyvendamas Sibiro tremtyje. ...

    19
  • Mergelė Bufetava
    Mergelė Bufetava

    Prastai lietuviškai kalbantis pilietis Z. Z. turėjo jugoslavišką bufetą. Kažkada pirktą pagal pažintis už talonus. Nors Jugoslavijos jau nėra, tačiau bufetas tebestovi. Virš bufeto ant sienos prikalta Rusijos vėliava. Kartą, kai...

    6
  • Pirmi mero V. Benkunsko kadencijos metai: sostinė išsirinko merą, kuris dirba puse etato
    Pirmi mero V. Benkunsko kadencijos metai: sostinė išsirinko merą, kuris dirba puse etato

    Kasmetinė mero ir tarybos darbų ataskaita ilgus metus buvo privalomas dokumentas, kurį miesto vadovas kasmet pateikdavo vilniečiams, kad jie galėtų matyti, kaip vykdomi valdžios  įsipareigojimai. Šią tradiciją įvedė Artūras Zuokas, ka...

    4
  • Timūras be būrio
    Timūras be būrio

    Potvynis Sibire nesibaigia, užtvindė jau ir urano kasyklas (skęstantys miestai, kaimai, namai su visu gyvuoju inventoriumi šiuo atveju – ne tiek svarbūs), taiką vis drumsčia ukrainiečių koviniai dronai (nepainioti su kovinėmis žąsimis),...

  • Atstatėme istorinį teisingumą
    Atstatėme istorinį teisingumą

    Man, kaip partizano ir tremtinės dukrai, itin svarbu ir labai džiugu, kad balandžio 18-ąją Seime įstatymo pakeitimu atstatytas istorinis teisingumas nuo okupacijų nukentėjusiems panašaus likimo Lietuvos gyventojams. Mano inicijuotoms Asmenų, nu...

    3
Daugiau straipsnių