Quantcast

Kinija pasmerkė protestuotojų veiksmus Honkongo oro uoste: tai panašu į terorizmą

Kinija trečiadienį pasmerkė už demokratiją pasisakančius Honkongo protestuotojus dėl į „terorizmą panašių“ veiksmų šios pusiau autonominės teritorijos tarptautiniame oro uoste, demonstrantams sumušus du žmones.

Aktyvistai antradienį užblokavo abu tarptautinio oro uosto terminalus, toliau vystantis jau 10 savaičių besitęsiančiai politinei krizei, krečiančiai šį tarptautinį finansų centrą. Dėl protestuotojų veiksmų oro uostą antradienį teko uždaryti antrąkart per dvi dienas.

Be to, nedidelė grupė protestuotojų apsupo, surišo ir sumušė vieną vyrą, vilkėjusį geltoną žurnalisto liemenę. Kinijos valstybinio dienraščio „Global Times“ redaktorius, kad šis žmogus yra vienas iš leidinio reporterių.

Protestuotojai taip pat sumušė kitą vyrą, anot Pekino – į Honkongą atvykusį Šendženo miesto gyventoją.

„Reiškiame kuo griežčiausią šių į terorizmą panašių veiksmų pasmerkimą“, – sakė Valstybės Tarybos atstovė Honkongo ir Makao reikalams Xu Luying (Siu Luing).

Ji pridūrė, kad demonstrantų sumušti du vyrai yra „tėvynainiai iš žemyninės Kinijos“.

Vyras, kurį Xu Luying apibūdino kaip Šendženo gyventoją, oro uoste buvo laikomas apie dvi valandas, kol galiausiai buvo išvežtas greitosios pagalbos automobiliu.

Protestuotojų veiksmai „labai kenkia Honkongo tarptautiniam įvaizdžiui ir smarkiai užgauna daugybės tėvynainių žemyninėje Kinijoje jausmus“, pažymėjo Xu Luying. Pasak jos, už šį „itin pasibaisėtiną smurtinį nusikaltimą privalo būti griežtai nubausta pagal įstatymus“.

„Tvirtai palaikome Honkongo policijos ir teismų... ryžtingus veiksmus... ir pastangas kuo greičiau patraukti atsakomybėn nusikaltėlius“, – pridūrė pareigūnė.

Honkonge jau ilgiau kaip du mėnesius vykstantys mitingai, demonstracijos ir įvairių objektų užėmimai, per kuriuos į gatves išeidavo milijonai žmonių, tapo didžiausiu iššūkiu Kinijos valdymui šioje pusiau autonominėje teritorijoje nuo 1997 metų, kai Britanija grąžino Pekinui savo buvusią koloniją.

Neramumus pirmiausiai išprovokavo planuotas įstatymas, kuris būtų leidęs išduoti įtariamuosius teismams žemyninėje Kinijoje, bet vėliau protestai peraugo į daug platesnę kampaniją už demokratines laisves ir prieš didėjančią žemyninės Kinijos autoritarinės valdžios įtaką Honkonge.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Laikas kinams imtis rimtesnių priemonių ir sutvarkyti šiuos Amerikos kurstomus teroristus. Manau, jei reikės- bus ir Tiananmenis II. Kinai - ne kokie rusai, su teroristais daug nesiterlios ir visokių ten Human Right Watch kvaksėjimų neklausys. .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių