Europos moterų futbolo čempionato atrankos starte – lygiosios išvykoje su Sakartvelu

Lietuvos moterų futbolo rinktinė penktadienį pradėjo savo pasirodymą 2025-ųjų Europos moterų čempionato atrankos varžybose.

Pirmame susitikime Danielio Wimmerio auklėtinės išvykoje 2:2 (1:2) sužaidė su Sakartvelo futbolininkėmis.

Dabar lietuvės keliaus namo ir antradienį žais antrąsias šio lango rungtynes – balandžio 9 dieną Vilniaus LFF stadione laukia akistata su Kipro futbolininkėmis. Įėjimas į stadioną – nemokamas, transliacija nuo 19.30 val. bus pasiekiama ir LRT PLIUS kanalu bei portale LRT.lt.

Sakartvele Lietuvos rinktinė žaidė Alinos Špakovskojos, kuri dėl sveikatos problemų į išvyką su komanda nekeliavo.

Rungtynės prasidėjo itin aukštu tempu, kamuolys aikštės viduryje neužsibuvo, abi komandos bandė kuo greičiau rasti kelius prie varžovių vartų. Sėkmingiau tai daryti sekėsi šeimininkėms – kartvelės per pirmas 20 minučių įmušė du įvarčius ir išsiveržė į priekį 2:0.

Visgi netrukus lietuvės atsakė savo tiksliu smūgiu, kai kamuolį į tinklą pasiuntė pirmą kartą po ilgos pertraukos rinktinės marškinėlius užsivilkusi Ugnė Lazdauskaitė. Pirmame kėlinyje tikslių smūgių daugiau nebuvo ir ilsėtis lietuvės išėjo atsilikdamos vienu įvarčiu.

Antro kėlinio pirmoje pusėje rezultatas tapo lygus, kai po puikaus reido įvartį pelnė Rimantė Jonušaitė. Per likusią kėlinio dalį lietuvės toliau aktyviai spaudė varžoves prie jų vartų, turėjo kelias puikias galimybes, tačiau pasižymėti niekaip nepavyko.

Daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir pirmasis moterų rinktinės mačas atrankos turnyre baigėsi lygiosiomis.

2025 m. UEFA Europos moterų čempionato atrankos rungtynių statistika

Sakartvelas – Lietuva 2:2 (2:1)

Tibilisio Micheilio Meschio II stadionas, teisėja – Araksya Saribekyan (Armėnija);

Įvarčiai: 12 min. ir 19 min. Teona Bakradze (Sakartvelas); 20 min. Ugnė Lazdauskaitė, 59 min. Rimantė Jonušaitė (Lietuva).

Įspėtos: 14 min. Natia Danelia, 72 min. Nina Pasikashvili (Sakartvelas); 27 min. Loreta Rogačiova, 86 min. Milda Liužinaitė (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Meda Šeškutė, Algimantė Mikutaitė, Marija Galkina (90 min. Samanta Karasiovaitė), Tereza Romanovskaja, Ugnė Lazdauskaitė (82 min. Emilija Giržutaitė), Rimantė Jonušaitė, Milda Liužinaitė, Augustė Andrijevskytė (46 min. Austė Bernotaitė), Lolita Žižytė (64 min. Erika Šupelytė), Liucija Vaitukaitytė, Loreta Rogačiova.

Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Karolina Curukova, Danielė Svirnelytė.