Įspūdingas M. Vareikos benefisas padovanojo „Žalgiriui“ pergalę sostinės derbyje

Lietuvos futbolo A lygoje penktą pergalę iš eilės iškovojo šalies vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

Žalgiriečiai po fantastiško Mato Vareikos benefiso sostinės derbyje, kuris vyko 17-ajame ture, rezultatu 2:1 (0:1) nugalėjo po daugiau nei dviejų mėnesių pertraukos pralaimėjimą patyrusius „Riterius“.

Pirmasis kėlinys buvo blankus: „Žalgiris“ ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau daug pavojingų progų nesukūrė, o išsiskyrė tik keliais aštresniais perdavimais iš dešiniojo krašto ir Tomislavo Kišo klastingu smūgiu, kurį atrėmė „Riterių“ vartininkas Tomas Švedkauskas.

Sykį šeimininkai suklydo savo aikštės pusėje ir tuo vos nepasinaudojo Lajo Traore, tačiau 36-ąją minutę „Žalgirio“ klaidų virtinė kainavo praleistą įvartį.

Iki tol pastaruosiuose dviejuose derbiuose pasižymėjęs Artiomas Gurenka įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko rezultatyvų perdavimą Teremui Moffi, kuris tiksliu smūgiu vienu lietimu pelnė 9-ąjį įvartį šiame sezone.

Ilgą laiką „Riteriai“ užtikrintai gynėsi, tačiau viskas pasikeitė į kovą žengus jaunajam Matui Vareikai. Greitos kontratakos metu 75-ąją minutę Pau Moreris atliko perdavimą į baudos aikštelę, o M. Vareika efektingu smūgiu pelnė pirmą savo karjeros įvartį A lygoje.

Ir tai nebuvo viskas, kuo pasižymėjo šis 19-metis futbolininkas. „Riteriai“ suklydo savo aikštės pusėje, Modestas Vorobjovas perdavė kamuolį link į baudos aikštelę įkertančio M. Vareikos ir „Žalgirio“ talentas dar kartą nuginklavo Tomą Švedkauską.

„Riteriai“ dvikovos pabaigoje šturmo nesurengė, tad žalgiriečiai su komandoje debiutavusiu vartininku iš Čekijos Martinu Berkovecu džiaugėsi svarbia pergalė.

Iškovoti 3 taškai leido Mareko Zubo kariaunai sumažinti deficitą nuo pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“ iki 2 taškų.

„Riteriai“ su 28 taškais praleido progą pasivyti tiesioginį konkurentą ir toliau žengia trečioje vietoje. Tiesa, ketvirtoje pozicijoje esantis „Kauno Žalgiris“ nuo varžovų atsilieka vos 2 taškais.