Vartininkės pastangos pergalės Moldovoje negarantavo

Gretos Lukjančiukės atremtas 11 m baudinys padėjo iškovoti tašką Lietuvos moterų futbolo rinktinei, bet pergalės neatnešė. Lietuvės Kišiniove 2023 metų pasaulio čempionato atrankos mače pasidalino po tašką 1:1 su Moldovos futbolininkėmis.

Akistata Kišiniove mūsų šalies komandai prasidėjo sėkmingai. Danielio Wimmerio treniruojamos lietuvės įpusėjus kėliniui išsiveržė į priekį. 25 min. Ugnė Lazdauskaitė sulaukė gero perdavimo iš aikštės gilumos ir, išbėgusi viena prieš vartininkę, tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Mūsiškių laimė truko iki 38 min., kai rinktinės debiutantė Karolina Jasaitytė pargriovė varžovę baudos aikštelėje. Realizuoti 11 metrų baudos smūgio stojo Moldovos rinktinės saugė Daniela Mardari. Jos kirtį atrėmė užtikrintai sužaidusi Greta Lukjančiukė. Prieš pat pertrauką Moldova turėjo dar vieną šansą įmušti įvartį, bet šįkart iš geros padėties šalia vartų smūgiavo Claudia Chiper.

Antrajame kėlinyje tęsėsi kovingas žaidimas, bet lietuvėms sunkiai sekėsi susikurti pavojingų progų. Tačiau gynyboje jos sėkmingai atsimušinėjo iki antrojo kėlinio vidurio. Po keitimo pasirodžiusi Carolina Țabur 77 min. išbėgo viena prieš G. Lukjančukę ir šįsyk lietuvei nedovanojo - tiksliu smūgiu išlygino rezultatą. Tai buvo pirmasis Moldovos įvartis šiame FIFA Pasaulio čempionato atrankos cikle.

Pirmajame rate lietuvės namuose Moldovos ekipą buvo sutriuškinę net 4:0. G grupėje Lietuvos rinktinė su penkiais taškais lieka penktoje vietoje ir išlaiko keturių taškų pranašumą prieš paskutinėje vietoje esančią Moldovą.

Rungtynių statistika: Moldova – Lietuva 1:1 (0:1)

Kišiniovo „Zimbru“ stadionas, teisėja – Olatz Rivera Olmedo (Ispanija)

Įvarčiai: 77 min. Carolina Țabur (Moldova); 25 min. Ugnė Lazdauskaitė (Lietuva)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Greta Lukjančukė, Greta Valikonienė, Karolina Jasaitytė, Agnė Žėglevičiūtė (78 min. Lolita Žižytė), Monika Piesliakaitė (85 min. Marija Galkina), Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Liucija Vaitukaitytė, Agnieška Kazarina (63 min. Erika Šupelytė), Paulina Sarkanaitė (78 min. Loreta Rogačiova), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aušrinė Bikutė, Aistė Šveckutė, Viltė Švarcaitė, Alina Špakovskaja, Emilija Giržutaitė.