16-metė Rusijos čiuožėja pirmą kartą tapo pasaulio čempione

Saitamoje (Japonija) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate penktadienį aukso medalį iškovojo 16-metė rusė Alina Zagitova. Rusė planetos čempione tapo pirmąjį kartą.

Solisčių varžybose ji surinko 237,50 taško. Olimpinė čempionė Rusijos čiuožėja buvo nepralenkiama tiek trumpojoje, tiek laisvojoje programose.

Sidabro medalį iškovojo kazachė Elizabet Tursynbajeva (224,76 tšk.). Tai pirmasis jos apdovanojimas tokio lygios varžybose. Bronza atiteko dukart Europos ir dukart pasaulio čempionei rusei Jevgenijai Medvedevai (223,80 tšk.).

Po trumposios programos antra buvusi japonė Kaori Sakamoto liko tik penkta (222,83 tšk.). Kita japonė Rika Kihira laisvojoje programoje užfiksavo antrą rezultatą ir tai leido jai bendroje įskaitoje iš septintosios vietos šoktelti į ketvirtąją (223,49 tšk.).