Dvivietės irkluotojų įgulos įplaukė į pusfinalius, keturvietei dar reiks stengtis

Sėkmingai XXXI vasaros olimpinių žaidynių irklavimo varžybų atrankoje startavo Lietuvos irkluotojų įgulos.

Moterų porinės dvivietės įgula – Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė – 2000 m nuotolį įveikė per sugaišo 7 minutes 4,82 sekundės ir, laimėjusios pirmąjį plaukimą, pateko į pusfinalį.

Vietas pusfinalyje užsitikrino ir antrą bei trečią vietas šiame plaukime užėmusios atitinkamai Didžiosios Britanijos bei Prancūzijos įgulos:

1. Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė                                        7:04,82

2. Victoria Thornley ir Katherine Grainger (D. Britanija)                7:05,32

3. Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (Prancūzija)    7:05,65

4. Marie–Caterine Arnold ir Mareike Adams (Vokietija)                 7:13,49

5. Lisabet Jakobsen ir Nina Hollensen (Danija)                               7:18,92

Nesunkiai į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių irklavimo varžybų pusfinalį pateko ir vyrų porinę dvivietę irklavę Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris.

Įtikinamai visą antrą atrankos plaukimą pirmavę lietuviai 2000 m nuotolį įveikė per 6 minutes 29,11 sekundės ir finišavo pirmi.

Antrą ir trečią vietas šiame plaukime užėmė bei taip pat į pusfinalį pateko atitinkamai norvegai Kjetilas Borchas ir Olafas Tufte'as (6:30,58) bei Europos čempionai vokiečiai Marcelas Hackeris ir Stephanas Kruegeris (6:31,85).

Ketvirti liko ir sekmadienį paguodos plaukime startuos bulgarai Georgi Bozhilovas ir Kristianas Vasilevas:

1. Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter                                         6:29,11

2. Kjetil Borch ir Olaf Tufte (Norvegija)                                         6:30,58

3. Marcel Hacker ir Stephan Krueger (Vokietija)                            6:31,85

4. Georgi Bozhilov ir Kristian Vasilev (Bulgarija)                          6:44,31

Deja, porinei keturvietei įgulai – Aurimui Adomavičiui, Dominykui Jančioniui, Martynui Džiaugiui, Dovydui Nemeravičiui – sekėsi sunkiau. Lietuvos kvartetas 2000 m nuotolį nuplaukė per 5 minutes 58,70 sekundės ir, finišavęs paskutinis – penktas, pirmadienį dėl vietos finale kovos paguodos plaukime.

Greičiausiai šį nuotolį nuplaukė bei į finalą tiesiogiai pateko planetos vicečempionai Australijos (5:50,98) irkluotojai ir Lenkijos kvartetas (5:51,28):