Debiutantų įvarčiai padėjo „Hockey Punks“ įveikti iššūkį metusius lygos naujokus

Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.

Pirmajame ture vilniečių laukė pirmenybių debiutantė „Baltų ainių-Klaipėdos“ komanda, kuri intrigą rungtynėse sugebėjo išlaikyti du su puse kėlinio. Visgi, galiausiai „Hockey Punks“ pademonstravo meistriškumą ir iškovojo solidžią pergalę 7:2.

Solidžiai vasarą pasipildžiusi „Hockey Punks“ komanda nuo pat mačo pradžios tvirtai perėmė iniciatyvą, o jų kolegoms dažniausiai laiką teko leisti savo aikštės zonoje. Pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo - pasižymėjo sostinės klubo senbuvis Algimantas Visockas (7 min., rez. perd. Mauras Baltrukonis, Jegoras Bezuglyjus).

Netrukus jungtinė Kauno ir Klaipėdos komanda pirmą kartą rungtynėse pažeidė taisykles, o Aivarui Bendžiui prireikė vos 16 sekundžių, kad kiekybinę persvarą paverstų įvarčių pelnydamas savo debiutinį įvartį Vilniaus klube (9 min., rez. perd. Povilas Verenis, Valdas Pikčius). Prabėgus vos porai minučių įvarčiu jau džiaugėsi dar vienas „pankų“ debiutantas - ritulį į vartus pasiuntė Mauras Baltrukonis (11 min., rez. perd. J. Bezuglyjus, A. Visockas).

Antrajame kėlinyje „Baltų ainių-Klaipėdos“ komandos nariai kur kas sėkmingiau darbavosi gynyboje, atsilaikydami ir situacijose, kai turėjo vieną žaidėją ant nubaustųjų suolelio, o kėliniui persiritus į antrąją pusę, šansų parodyti ką sugeba žaisdami daugumoje gavo ir svečiai. Antruoju savo bandymu buvo pelnytas pirmasis „Baltų ainių-Klaipėdos“ ekipos įvartis Lietuvos čempionate, kai kiekybinę daugumą realizavo Ilja Kuznecovas (37 min., rez. perd. Andrius Poškus, Rokas Arbačiauskas).

Įsidrąsinę šios komandos nariai netrukus įgijo ir dvigubą kiekybinę persvarą ir nors jiems jos metu pasižymėti nepavyko, prieš pat antrojo kėlinio pabaigą I. Kuznecovas antruoju savo įvarčiu sugrąžino intrigą antrą kartą pasiųsdamas ritulį į „Hockey Punks“ vartus (40 min., rez. perd. Romanas Šalajevas).

Jei pirmajame kėlinyje „Hockey Punks“ žaidėjai buvo gerokai pranašesni tiek pagal metimus (21 prieš 4), tiek pagal laimėtus ritulio įmetimus (17 prieš 5), tai antrajame jų pranašumas buvo gerokai mažesnis (metimai: 12 prieš 7, įmetimai: 9 prieš 7).

Lemiamo kėlinio metu daugiau nei dešimt minučių vilniečiams nepavyko pralaužti varžovų gynybos, tačiau po praleisto įvarčio svečiai palūžo ir vos per tris minutes „pankai“ pasižymėjo tris kartus ir galutinai pražudė intrigą rungtynėse. A. Bendžius iš pradžių nuginklavo Luką Jakšį (51 min., rez. perd. Edgaras Rybakovas, Aleksejus Kuveka), o ant ledo pasirodžius jį pakeitusiam Kristupui Pranckiečiui, į jo vartus skriejo dar du įvarčiai. Donatas Kumeliauskas pelnė savo pirmąjį įvartį sezone (53 min., rez. perd. A. Kuveka), o A. Bendžius užfiksavo „hetriką“ (53 min., rez. perd. P. Verenis, Rokas Bacevičius).

Debiutinėse rungtynėse be įvarčio neliko dar vienas ilgametis rinktinės narys Povilas Verenis, kuriam taip pat pavyko pasiųsti ritulį į vartus (56 min., rez. perd. A. Bendžius, E. Rybakovas) tiksliu smūgiu užbaigiant šį susitikimą.

„Baltų ainių-Klaipėdos“ vartus gynę Lukas Jakšys ir Kristupas Pranckietis šiame mače iš viso kartu atrėmė 42 metimus iš 49, o nugalėtojų gretose Simas Baltrūnas susitvarkė su 14 varžovų bandymų iš 16.

Kitas Lietuvos čempionato mačas įvyks jau spalio 16 dieną, kai „Hockey Punks“ namuose priims kitą pirmenybių favoritę „Kaunas Hockey“ komandą.