„Gintra“ pakartojo istorinį pasiekimą ir žengė į UEFA Čempionių lygą

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda po dviejų metų pertraukos ir vėl tarp stipriausių 32 -jų Europos moterų futbolo klubų.

Lietuvos čempionės Tbilisyje trečiose UEFA moterų Čempionių lygos 1 -os atrankos grupės turnyro rungtynėse 3:1 (1:0) pranoko Turkijos čempionę Izmiro „Konak Belediyespor“ ekipą ir tapo grupės nugalėtojomis bei iškovojo kelialapį į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos ir vos sužaidus keletą akimirkų pavojingą išpuolį prie šiauliečių vartų surengė Turkijos klubo legionierė Esther Sunday, tačiau pastarosios smūgis tikslo nepasiekė. Po kelių akimirkų dar pavojingesniu momentu atsakė Lietuvos čempionės – viena prieš vartus iššokusi Zenatha Coleman smūgiavo į vartus, bet varžoves nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Kėlinio viduryje žaidimas kiek aprimo ir kamuolį komandos dažniausiai kontroliavo aikštės viduryje. Vis tik pirmas kėlinys be įvarčių nesibaigė – Z.Coleman išprovokuotą pražangą 40-ą susitikimo minutę puikiai išpildytu baudos smūgiu iš už baudos aikštelės prieigų įvarčiu pavertė Ana Alekperova – 1:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui neturėdamos kur trauktis turkės iškart metėsi į priekį ir tai davė vaisių. 55 -ą mačo minutę rezultatą išlygino rezultatyviausia varžovių puolėja K.Hančar – 1:1. Po praleisto įvarčio „Gintros-Universiteto“ futbolininkės nesutriko ir surengė keletą aštrių momentų prie varžovių vartų. Po Simonos Veličkaitės perdavimo iš krašto šansą turėjo Jelena Čubrilo, tačiau serbės smūgis praskriejo virš vartų. Įpusėjus kėliniui pavojingai varžovių vartams grasino ir įvarčio autorė A.Alekperova – vis tik varžovių vartininkė buvo budri ir smūgį atrėmė. Dar vieną nuostabų darbą atliko visas rungtynes varžovių gynėjas iš kantrybės vedusi Z.Coleman. Namibietė 82 -ą susitikimo minutę uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį realizavo antrą savo įvartį šiame mače pelniusi A. Alekperova. Paskutinį tašką šiose rungtynėse padėjo ir po dviejų metų pertraukos susigrąžintą kelialapį į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą garantavo 86-ą susitikimo minutę Liucijos Vaitukaitytės pelnytas įvartis – 3:1!

Lietuvos čempionių varžovės šešioliktfinalyje paaiškės po burtų traukimo ceremonijos, kuri vyks rugsėjo 1 -ąją. Šešioliktfinalio etapas bus žaidžiamas spalio 4-5 bei spalio 11-12 dienomis.

Įvarčiai: „Gintra-Universitetas“: A. Alekperova (40′, 82′ min iš 11 m. baudinio) – 2, L. Vaitukaitytė (86′ min.) – 1.

„Konak Belediyespor“: K. Hancar (55′ min.) – 1.

Sudėtis: Greta Kaselytė, Vestina Neverdauskaitė, Toriana Patterson, Liuba Gudčenko, Algimantė Mikutaitė, Christina Murillo, Ana Alekperova, Simona Veličkaitė, Jelena Čubrilo (88′ min. Dovilė Gailevičiūtė), Liucija Vaitukaitytė, Zenatha Coleman.