„Hearts“ futbolininkai siekia Škotijos taurės

Škotijos futbolo taurės turnyro pusfinalyje Edinburgo „Hearts“ klubas svečiuose 2:1 (0:0) įveikė Glazgo „Celtic“ ekipą ir pateko į finalą.

„Hearts“ atstovaujantis Marius Žaliūkas žaidė visą susitikimą, o Arvydas Novikovas šįsyk nebuvo registruotas rungtynėms.

„Hearts“ futbolininkai 47-ąją minutę po Rudžio Škacelio tikslaus smūgio išsiveržė į priekį, tačiau 87-ąją minutę rezultatą išlygino Gary‘s Hooperis. Atrodė, kad jau susitikimas baigsis lygiosiomis, bet 90-ąją minutę po M.Žaliūko smūgio kamuolys lietė „Celtic“ gynėjo Joe Ledley‘io ranką ir į „Celtic“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo Craigas Beattie‘s.

Pasak „Hearts“ klubo valdybos nario Sergejaus Fedotovo, pergalė prieš Škotijos čempionės titulą jau užsitikrinusią ir praėjusio sezono taurės laimėtoją „Celtic“ ekipą – didelis Edinburgo komandos laimėjimas, kuris prisidės prie gerų šių metų klubo finansinių rezultatų.

Šį sezoną „Hearts“ buvo pasikeitimų – pradėjo dirbti naujas treneris iš Portugalijos, vienuolikę papildė nauji žaidėjai. Rengtis pusfinaliui buvo sudėtinga, nes keli pagrindiniai žaidėjai buvo ką tik atsigavę po traumų. Vis dėlto „Hearts“ parodė tvirtą charakterį ir norą laimėti.

„Celtic“ – pajėgus varžovas, todėl reikėjo susikaupti fiziškai ir psichologiškai. Vienintelis Glazgo ekipos įvartis buvo įmuštas iš nuošalės, ir viskas, kas liko varžovams – dėl savo nesėkmės nepelnytai kaltinti teisėjus“, – teigė S.Fedotovas.

Rungtynes stebėjo beveik 37 tūkstančiai žiūrovų, jas tiesiogiai transliavo nacionalinė televizija. Tai liudija Škotijos futbolo taurės turnyro populiarumą ir dėmesį jame dalyvaujantiems klubams.

Gegužės 20-ąją finale „Hearts“ klubas susitiks su Edinburgo „Hibernian“ vienuolike, kuri pusfinalyje svečiuose 2:1 (1:0) įveikė „Aberdeen“ vienuolikę.

Keturioliktą kartą į finalą patekę „Hearts“ futbolininkai Škotijos taurę iškovojo septynis kartus ir paskutinįsyk 2006-aisiais. Komandoje dar yra žaidėjų, kurie prisimena 2006-ųjų triumfą, kai pasveikinti „Hearts“ ekipos į gatves išėjo keli šimtai tūkstančių edinburgiečių.

Dvyliktą kartą lemiamą mačą žaisiantis „Hibernian“ klubas finalinius susitikimus laimėjo du kartus, tačiau tai buvo daugiau, kaip prieš 100 metų – 1887-aisiais ir 1902-aisiais.

Šiame straipsnyje: HeartsCelticžaliūkas