Quantcast

L. Jasiūnaitei jau pirmas metimas atvėrė finalo duris

  • Teksto dydis:

Trečiadienį Tokijo olimpiniame stadione startavo trys Lietuvos lengvaatlečiai. Visi jie pirmą kartą paragavo olimpiečio duonos.

Geriausiai sekėsi ieties metikei 27 metų Livetai Jasiūnaitei. Ji jau pirmu metimu švystelėjo įrankį 61 m 96 cm ir įsitvirtino tarp atrankos B grupės lyderių. Kiti jos metimai nebuvo tokie tolimi (58 m 74 cm, 60 m 76 cm), bet pirmojo užteko patekti tarp dvylikos finalininkių.

Į finalą, kuris vyks rugpjūčio 6 d. 14.50 val. Lietuvos laiku, L.Jasiūnaitė pateko aštuntu rezultatu – savo grupėje ji užėmė penktąją vietą, o iš A grupės ietį toliau metė tik trys sportininkės. Kvalifikacinį finalo normatyvą (63 m.) įvykdė tik dvi olimpietės – lenkė Maria Andrejczyk (65 m 24 cm) ir amerikietė Maggie Malone (63 m 7 cm).

„Kadangi yra tik trys metimai, tai nevalia rizikuoti. Geriausiai pirmais metimais įvykdyti aukštą rezultatą arba įvykdyti kvalifikacinį normatyvą. Pavyko jau pirmu metimu užfiksuoti neblogą rezultatą, kuris leido patekti į finalą“, – taktiką pakomentavo trenerės Teresės Nekrošaitės auklėtinė.

Ieties metikė atskleidė, kad pagrindinis jos tikslas buvo patekti į finalininkių dvyliktuką. Bet atsipalaiduoti ji neketina: „Dabar reikės sugalvoti naują tikslą. Apetitas auga bevalgant, tad pasiekus vieną tikslą laukia kiti.“

Agnė Šerkšnienė  penktajame iš šešių 400 m distancijos atrankos bėgimų finišavo penkta (52,78 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė 33 vietą tarp 45 lengvaatlečių.

„Jei vertinti patį rezultatą, tai jis neįspūdingas. Norėjau sezono geriausią padaryti. Apie asmeninį rekordą sunku buvo galvoti pagal šio sezono rezultatus. Kadangi dabar mėnesį nebuvo varžybų, tik treniruotės, o per jas rezultatas gerėjo, tai buvo vilčių, kad pavyks pagerinti bent sezono rekordą. Bet nepavyko. Iš esmės esu patenkinta. Nes man nebuvo kažkokio ypatingo tikslo, juk čia pirmosios mano olimpinėse žaidynės. Nežinau, ar paskutinės. Bet kokiu atveju džiaugiuosi, kad atvažiavau, sudalyvavau, man pačiai 100 procentų patiko“, – po finišo kalbėjo 33 metų A.Šerkšnienė.

Geriausias jos šio sezono rezultatas yra 52,12 sek. o asmeninis ir tuo pačiu Lietuvos rekordas – 50,99 sek. Pastarasis rezultatas būtų atvėręs duris į pusfinalį, kuriame lenktyniaus 24 sportininkės.

Paklausta, kaip sekėsi bėgti Tokijuje tvyrant daugiau nei 30 laipsnių karščiui, A.Šerkšnienė sakė: „Buvo gal ne tiek karšta, kiek drėgna. Nes prieš apšilimą lijo. O kai nustojo lyti ir saulė pradėjo kaitinti, drėgmė labai pasijuto. Plaučiams ne pačios geriausios sąlygos. Bet žinojome, kad taip gali būti.“

Nors olimpinį Tokiją žaidynių dalyviai mato tik pro autobuso langus, o laisvai gali vaikščioti tik olimpiniame kaimelyje ir arenose, kuriose vyksta jų sporto šakų varžybos, Šveicarijoje su šeima gyvenanti Lietuvos bėgikė teigė pajutusi olimpinę dvasią: „Visi labiau nei įprastai draugiški. Kai vyksta pasaulio, Europos čempionatai, tai ten tik varžybos. O čia turiu daug pažįstamų iš įvairių šalių. Sportuoju užsienyje, tai labiau jaučiuosi pasaulio pilietė. Todėl pažįstami – iš viso pasaulio. Afrikos šalių, Jamaikos, Nyderlandų, Šveicarijos. Visi sveikina vien dėl to, kad esu čia. Ypač sužavėjo vyrų šuolio į aukštį finalas. Kai du lyderiai nusprendė, kad abu turės po aukso medalį ir nebekovojo žūtbūtinai iki galo. Olimpinė dvasia čia yra.“

Po žaidynių A.Šerkšnienė skris į Lietuvą: „Čia pabūsiu šiek tiek, gal į kokias varžybas nukeliausiu. O vėliau grįšiu į Šveicariją. Mano sezonas tęsis iki rugsėjo vidurio.“

Ar bandys siekti kelialapio į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes, bėgikė dar nežino. „Dabar, kai emocijos dar nenuslūgo, atrodo, kad taip, nes liko tik treji metai. Bet pabaigsiu šį sezoną, pailsėsiu ir nuspręsiu, kaip darysime toliau. Nes paskui prasideda sunkiausias darbas rengiantis sezonui. Tai jei iki Kalėdų atlaikysiu, tada tęsiu“, – šyptelėjo A.Šerkšnienė.

Vienas paskutinių apie galimybę startuoti olimpinėse žaidynėse sužinojęs jauniausias lengvaatlečių komandos narys 23 metų Gediminas Truskauskas 200 m bėgimo atrankoje finišavo 39-tas – 21,02 sek.

Jei būtų pavykę pakartoti šiemet birželį pasiektą asmeninį ir Lietuvos rekordą (20,48 sek.), jis būtų laimėjęs savo bėgimą ir be vargo patekęs į pusfinalį, kuriame rungsis 24 iš 48 startavusių atletų.

„Esu patenkintas, kad pavyko patekti į tokio lygio varžybas. Didelis malonumas ir garbė bėgti tokiose varžybose. O kalbant apie patį bėgimą, tai nesu patenkintas. Norėjosi bent pakartoti savo geriausią rezultatą, kuris būtų lėmęs patekimą į pusfinalį. Dėl to labai apmaudu. Bet ateičiai įgijau geros patirties, tai iš tos pusė gerai“, – sakė G.Truskauskas.

Lengvaatletis nežino, ko pritrūko norint pasiekti savo geriausią rezultatą: „Nieko esminio nebuvo. Gal kažko trūko psichologiškai, gal fiziškai. Sunku pasakyti, kodėl, nes jaučiuosi tikrai neblogai.“



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių