Lietuviams lemiamo žingsnio link aukso žengti nepavyko: po atkaklios kovos triumfavo Ukraina

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė „2024 IIHF pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono, B grupės“ turnyre iškovojo sidabro medalius.

Rungtynėse dėl aukso Lietuvos rinktinei nepavyko įveikti ukrainiečių. Lemiamose rungtynėse Ukrainos rinktinė 4:1 nugalėjo lietuvius.

Dvikovos pradžioje Ukrainos rinktinė išprovokavo kelias lietuvių pražangas ir galiausiai kiekybinę persvarą pavertė įvarčiu. Komandos draugui puikiai užstojus vartininką Mantą Armalį, ritulį į vartų viršų pasiuntė Daniilas Trakhtas (09:19, rez. perd. Igoris Merežko, Aleksandras Peresunko).

Antroje kėlinio dalyje Paulius Gintautas dukart kietais veiksmais kūnu pasiuntė oponentus ant ledo, taip užvesdamas lietuvius. Visgi, nepaisant spaudimo, įvarčio pelnyti jiems nepavyko.

Antrajame kėlinyje dar kartą pasižymėti sugebėjo D. Trakhtas. Šį kartą jis padvigubino persvarą (30:56, rez. perd. Ivanas Sysakas, A. Peresunko).

Lietuvos rinktinei ir toliau sunkiau sekėsi užbaigti atakas, o oponentai dar kartą pasižymėjo. Ritulį į vartus pasiuntė Andrejus Deniskinas (53:54, rez. perd. Filippas Pangelovas-Yuldashevas, Igoris Merežko).

Galiausiai tylą puolime nutraukė Eimantas Noreika. Lietuvos rinktinės puolėjas gavo ritulį netoli vartų ir nukreipė jį į oponentų vartų tinklą (57:11, rez. perd. Emilijus Krakauskas, Nerijus Ališauskas).

Paskutines Lietuvos rinktinės viltis išsigelbėti nužudė A. Peresunko, pasiuntęs ritulį į tuščius vartus (57:51).

Pergalė leido Ukrainos rinktinei iškovoti auksą ir kelialapį į aukštesnį divizioną. Lietuviai liko su sidabru, o bronzos medalius iškovojo Estijos atstovai.