Lietuvos rankinio čempionai krito Garliavoje

Trečiadienį vykę Lietuvos rankinio lygos susitikimai pažėrė staigmenų. Garliavoje „Kauno Ąžuolas-KTU“ sutriuškino čempiono titulą ginantį Klaipėdos „Dragūną“, o Kaune „Granitas-Karys“ pirmą kartą šį sezoną įveikė Vilniaus „Šviesą“.

„Kauno Ąžuolas-KTU“ namuose „Dragūną“ įveikė 34:26 (19:12).

Rungtynėse prasidėjo labai apylygiai, tačiau kėliniui dar neįpusėjus aikštelės šeimininkai pradėjo didinti žaidimo tempą ir susikrovė 4 įvarčių persvarą, kurią išlaikė iki paskutinių kėlinio minučių. Tačiau sėkmingai sužaista kėlinio pabaiga leido kauniečiams išeiti į pertrauką su 7 įvarčių persvara (19:12).

Antrajame kėlinyje kauniečiai mažinti tempo neketino ir netrukus komandas skyrė jau 10 įvarčių. Tada „Dragūnas“ tarsi pabudo ir pradėjo žaisti labiau sau būdingą žaidimą, mažindamas atsilikimą. Vis dėlto klaipėdiečiai iki pat kėlinio pabaigos neįstengė pasivyti varžovų arčiau nei 4-5 įvarčiais. Paskutines kėlinio minutes geriau sužaidė „Kauno Ąžuolas-KTU“, kuris ir padovanojo savo sirgaliams pergalę.

Nugalėtojams 11 įvarčių pelnė Deividas Jovaišas, po 8 - Vilius Juozaitis ir Arminas Stankūnas.

„Dragūno“ komandoje 7 kartus pasižymėjo Karolis Bliuvas.

Šį sezoną „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“ žaidė jau trejas oficialias rungtynes, kurias visas laimėjo sostinės ekipa. Šįvakar sėkmės nusišypsojo Kauno komandai, kuri, nugalėjusi „Šviesą“ 26:24 (13:8), pakilo į pirmąją turnyro lentelės vietą.

Rungtynių pirmąsias minutes abi komandos žaidė atkakliai, tačiau apšilus kojas „Granitas-Karys“ sužaidė atkarpą 5:0, taip parodydami savo nusiteikimą ir kovingumą. Šį atsilikimą „Šviesa“ bandė mažinti visą kėlinį, kol ištirpdė „Granito” persvarą iki 2 įvarčių (10:8). Pirmąjį kėlinį „Granitas“ užbaigė dar trimis rezultatyiomis atakomis ir ilsėtis į pertrauką išėjo pirmaudami 13:8.

Po pertraukos vilniečiai vėl bandė tirpdyti „Granito“ persvarą, tačiau sekėsi sunkiai. Kėlinio viduryje komandas vis dar skyrė 4 įvarčiai (19:15). Antrai rungtynių pusei einant į pabaigą „Šviesos“ rankininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalios (23:22), tačiau kauniečiai ir antrojo kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir džiaugėsi pergale.

Įdomu tai, kad visus „Granito“ įvarčius pelnė keturi žaidėjai, kai „Šviesos“ gretose pasižymėjo aštuoni rankininkai.

Šeimininkams net 15 įvarčių pelnė Paulius Šarkauskas. Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Tomas Bernatavičius. Jo sąskaitoje - 6 tikslūs metimai.

„Pirmiausia noriu vyrus pasveikinti su pergale, padėkoti už kovingumą ir disciplinos laikymąsi. Tai vyrai turi suprasti, nes sezonas dar ilgas ir visko gali būti. Šiandien yra kaip yra“, - po rungtynių sakė Kauno „Granito-Kario“ vyr. treneris Valdemaras Novickis.

„Katastrofiškai sužaidėme pirmąjį kėlinį. Aš manau, kad tai buvo nusiteikimas. Jau ketvirtos rungtynės, kai „Granitas“ žaidžia be kai kurių žaidėjų, ir galvojome, kad bus lengva. Antrame kėlinyje didesnių priekaištų komandai neturiu, grįžome į savo žaidimą, tačiau vis tiek pralošėme. Nors artėja Europos iššūkio taurės rungtynės, šiandien jėgų netaupėme“, - komentavo „Šviesos“ vyr. treneris Raimondas Maldžius.

Vilniaus VHC „Šviesa”: Tomas Bernatavičius - 6 įvarčiai, Karolis Antonovičius - 5, Valdas Drabavičius - 4, Artūras Švilpa - 3, Karolis Antanavičius ir Tadas Rasakevičius - po 2, Ignas Jonuška ir Šarūnas Ugianskis - po 1 įvartį.