Netikėtą diagnozę sužinojusi Lietuvos ėjikė pasaulio čempionate – 23-ia

Oregone (JAV) prasidėjusiame 2022 metų pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmoji tarp lietuvių į kovą stojo ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė. Jau 6 kartą planetos pirmenybėse dalyvaujanti sportininkė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 35,36 min. ir užėmė 23-ąją vietą.

Pasaulio čempione netikėtai tapo Peru sportininkė Kimberly Garcia Leon, trasą įveikusi per 1 val. 26,58 min. Pasaulio vicečempionės titulas atiteko lenkei Katarzynai Zdzieblo (1 val. 27,31 min.), o bronzos medalis – kinei Shijie Qieyang (1 val. 27,56 min.). Tiek Peru, tiek Lenkijos sportininkės pagerino savo šalių rekordus.

K.Garcia ir K.Zdzieblo užbaigė dešimtmetį trukusį Kinijos sportininkių dominavimą šioje lengvosios atletikos rungtyje. Pasaulio čempionės titulą gynusi Hong Liu šį kartą turėjo tenkintis penktąja vieta (1 val. 29 min.).

37-erių geriausia Lietuvos sportinio ėjimo atstovė B. Virbalytė-Dimšienė už Atlanto pasiekė geriausią savo sezono rezultatą, tačiau nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo (1 val. 27,59 min.) buvo tolokai.

Pastaruoju metu sunkumų dėl sveikatos turėjusi sportininkė varžybų Oregone metu taip pat su jomis susidūrė, o po finišo LRT žurnalistei Dovilei Šeduikytei atskleidė pagaliau galbūt sužinojusi stringančios kojos priežastį. Anot B.Virbalytės-Dimšienės, ji jau JAV gavo kraujo tyrimo rezultatus, parodžiusius, kad serga laimo liga.

Įdomu, kad savo pirmajame pasaulio čempionate 2009-aisiais Lietuvos ėjikė taip pat užėmė 23-ąją vietą.

Vyrų 20 km sportinio ėjimo pasaulio čempionu tapo japonas Toshikazu Yamanishi (1 val. 19,07 min.), antras finišavo jo tautietis Koki Ikeda (1 val. 19,14 min.), trečias – švedas Perseusas Karlstromas (1 val. 19,18 min.).

T.Yamanishi tapo vos trečiuoju ėjiku istorijoje, kuriam pavyko apginti 20 km distancijos pasaulio čempiono titulą.