Olimpiečiai aplenkė visus savo varžovus

Kaune surengtą Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionatą laimėjo olimpiečiai – Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis, medalius taip pat išsidalijo jaunių ir jaunimo varžybų dalyviai.

Viena tarp vilniečių

Moterų varžybose po plaukimo ir fechtavimosi rungčių pirmavo vilnietė Ieva Serapinaitė, tačiau po bėgimo ir šaudymo rungties ją aplenkė kaunietė G.Venčkauskaitė. Ji laimėjo ir jojimo varžybas.

Iš viso G.Venčkauskaitė surinko 1 414 taškų, o vicečempione tapusi I.Serapinaitė – 1 375 tšk. Trečią vietą užėmė vilnietė Elžbieta Adomaitytė, sukaupusi 1 317 tšk.

Pastaroji sportininkė džiaugėsi aukso medaliais jaunių (iki 19 metų) ir jaunimo (iki 21 metų) grupėse. Kitas prizines vietas užėmė taip pat Vilniaus sportininkės – Medėja Gineitytė (946 tšk.) ir Patricija Gudlevičiūtė (860 tšk.).

Favoritas – pranašiausias

Po ilgos pertraukos Lietuvos čempionate dalyvavęs J.Kinderis (Vilnius) be didesnio vargo įrodė savo pranašumą.

Olimpietis laimėjo fechtavimosi, bėgimo ir šaudymo bei jojimo rungtis ir tik plaukimo varžybas pralaimėjo Lukui Gaudiešiui.

J.Kinderis surinko 1 506 taškus. Sidabro medalis įteiktas kauniečiui Titui Puronui (1 474 tšk.), bronzos – vilniečiui Nojui Chmeliauskui (1 295 tšk.).

Jaunimo grupėje trofėjus išsidalijo T.Puronas, N.Chmeliauskas ir dar vienas kaunietis Ugnius Kabelinskas (1 128 tšk.), jaunių – T.Puronas, U.Kabelinskas ir vilnietis Lukas Gaudiešius (1 112 tšk.).

UIPM nerizikuos

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga (UIPM), ilgai svarsčiusi, ką daryti su 2020 m. pasaulio čempionatu, nusprendė jį atšaukti.

Iš pradžių planuota, kad pasaulio čempionatas vyks Kinijoje. Šioje šalyje kilus COVID-19 protrūkiui, varžybos buvo perkeltos į Kankuną (Meksika).

Tikėtasi, kad čempionatas vyks lapkričio 30–gruodžio 8 d., svarstytos įvairios galimos maksimalaus saugumo priemonės, tačiau galiausiai UIPM ryžosi nerizikuoti.

Artimiausios elitinio lygio tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės varžybos (pasaulio jaunimo čempionatas), jei leis sąlygos, vyks 2021 m. vasario mėnesį.

Šiame straipsnyje: PenkiakovėOlimpiečiaimedaliai