Paaiškėjo Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionato nugalėtojai

Baigėsi 92-asis Lietuvos bokso čempionatas. Vilniuje vykusiose šalies pirmenybėse išdalinta 15-a medalių komplektų – 10-yje vyrų ir 5-iose moterų svorio kategorijose. Daugiausia aukso medalių iškovojo varžybų šeimininkai vilniečiai.

Lietuvos rekordininkui kauniečiui Vitalijui Subačiui nepavyko iškovoti dar vieno aukso medalio. Net 16-a kartų Lietuvos čempionu tapęs V. Subačius svorio kategorijos iki 91 kg finale susitiko su Tadu Tamašausku. Vilnietis antrus metus iš eilės įrodė savo pranašumą ir apgynė čempiono titulą.

„Pasitvirtino posakis, kad čempiono titulą yra sunkiau apginti, negu iškovoti. Praėjusiais metais buvo lengvesnė kova. Pusfinalyje patyriau rankos traumą, ranka yra ištinusi ir buvo psichologinė baimė smūgiuoti dešine ranka. Be to, varžovas yra labai neparankus, jo titulai viską pasako apie save. Laimėti Lietuvos čempionatą net 16-a kartų yra fenomenalus pasiekimas bet kurioje sporto šakoje“, - pergale džiaugėsi T. Tamašauskas.

Prie V. Subačiaus rekordo artėja panevėžietis Marius Vyšniauskas. Svorio kategorijoje iki 52 kg M. Vyšniauskas finale įveikė vilnietį Kirilą Golubevą ir ir Lietuvos čempionu tapo jau 13-us metus iš eilės.

Svorio kategorijoje virš 91 kg sunkią pergalę finale iškovojo praėjusių metų pasaulio čempionato dalyvis ir Europos žaidynių 5-os vietos laimėtojas Mantas Valavičius. Lietuvos čempiono titulą apgynęs M. Valavičius finale tik po atkaklios kovos taškais 2:1 įveikė kitą kaunietį Paulių Prišmantą.

Vyrų varžybose daugiausia – tris aukso medalius iškovojo Vilniaus boksininkai, po du aukso laimėjo kauniečiai ir kėdainiečiai, po vieną šalies čempioną išugdė Pasvalys, Panevėžys ir Klaipėda.

Moterų čempionate didžiausia intriga laukė svorio kategorijoje iki 75 kg, kur praėjusių metų Lietuvos čempionė Karina Kazarian susitiko su Europos jaunimo čempionato prizininke Rūta Sutkute. 18-metė R. Sutkutė įveikė varžovę ir pirmą kartą tapo moterų varžybų nugalėtoja.

„Tikėjausi laimėti, nes didžiausios mano svajonės susijusios su boksu. Svajoju patekti į olimpines žaidynes. Iškovoti kelialapį į artimiausią olimpiadą dar nepavyks, bet tikiuosi dalyvauti 2020-ų metų Tokijaus žaidynėse“, - tvirtina nuo 12-os metų bokso treniruotes lankanti R. Sutkutė.

Lietuvos čempionato nugalėtojus apdovanojo ir ryškiausios šalies bokso žvaigždės – Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas ir Europos čempionas Eimantas Stanionis. Artimiausiu metu jų laukia kovos APB lygoje, todėl jie negalėjo dalyvauti Lietuvos čempionate.

Lietuvos bokso čempionatas surengtas jau 92-ą kartą. Nuo 1923 metų rengiamos pirmenybės neįvyko tik kartą – prasidėjus II pasauliniam karui 1941 metais.

Lietuvos bokso čempionato finalai:

Vyrai

Svorio kategorija 46-49 kg Deividas Puodžiūnas (Pasvalys) – Marius Kontrimas (Šilutė) TKO R1

Svorio kategorija iki 52 kg Marius Vyšniauskas (Panevėžys) – Kirilas Golubevas (Vilnius) WP 3:0

Svorio kategorija iki 56 kg Mindaugas Bankauskas (Kėdainiai) – Vitalijus Sokolovas (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 60 kg Deividas Kliučakas (Kaunas) – Modestas Žmuidina (Marijampolė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 64 kg Aleksandras Mironovas (Vilnius) – Ignas Kuodelis (Jonava) WP 2:1

Svorio kategorija iki 69 kg Deividas Girulis (Klaipėda-Šilutė) – Edvinas Puplauskas (Šilutė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 75 kg Tomas Pivorunas (Vilnius) – Tomas Sinkevičius (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 81 kg Paulius Zujevas (Kėdainiai) – Kęstutis Pūkas (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija iki 91 kg Tadas Tamašauskas (Vilnius) – Vitalijus Subačius (Kaunas) WP 3:0

Svorio kategorija virš 91 kg Mantas Valavičius (Kaunas) – Paulius Prišmantas (Kaunas) WP 2:1

Moterys

Svorio kategorija iki 51 kg Lina Miklovytė (Klaipėda-Šilutė) – Laura Buterlevičiūtė (Šilutė) WP 3:0

Svorio kategorija iki 60 kg Deimilė Gugaitė (Kaunas) – Lina Gimbutaitė (Vilnius) TKO R4

Svorio kategorija iki 64 kg Austėja Aučiūtė (Šilutė) – Laura Jonauskaitė (Klaipėda) WO

Svorio kategorija iki 75 kg Rūta Sutkutė (Panevėžys) – Karina Kazarijan (Vilnius) WP 3:0

Svorio kategorija virš 81 kg Iveta Lesinskytė (Tauragė) – Aleksandra Volyncevaitė (Vilnius) WP 3:0