Pasaulio taurės finiše Budapešte – E. Grigaičio ir D. Rapšio startai

Sekmadienį Vengrijos sostinėje Budapešte baigiasi paskutinis, trečiasis šio sezono „World Aquatics“ pasaulio plaukimo taurės etapas. Šįryt į asmeninių rungčių finalus sėkmingai pateko Erikas Grigaitis ir Danas Rapšys.

E. Grigaitis vyrų 100 m plaukimo nugara savajame atrankos plaukime finišavo trečias (55,40 sek.) ir nusileido tik Šveicarijos atstovui Romanui Mityukovui (54,97 sek.) bei italui Thomui Cecconui (54,94 sek.).

Bendroje įskaitoje lietuvis buvo šeštas, o greičiausiai ryte plaukė britas Oliveris Morganas (54,46 sek.).

20-mečio kauniečio asmeninis šios rungties karjeros rekordas yra 54,71 sek.

Į trečią finalą Budapešte pateko ir D. Rapšys, šįryt užtikrintai plaukęs vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje.

Lietuvis laimėjo savo atrankos plaukimą, kur finišavęs per 1 min. 45,91 sek. aplenkė australą Samuelį Shortą (1:47.71 min.).

Tarp visų kvalifikacijos dalyvių panevėžietis ryte buvo pats greičiausias. Antrą vietą atrankoje užėmė australas Maximillianas Giuliani (1:46.31 min.).

D. Rapšys nugalėjo šioje rungtyje tiek Pasaulio taurės etape Berlyne, tiek ir Atėnuose, todėl vis dar pretenduoja į simbolinį karūnos apdovanojimą ir 10 tūkst. JAV dolerių premiją.

Lietuviui iki šiol priklauso ir vyrų 200 m laisvu stiliumi Pasaulio taurės rekordas – 1 min. 44,38 sek.

Kitiems Lietuvos sportininkams patekti į vakarinius plaukimus nepavyko.

Andrius Šidlauskas vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje šįryt buvo dešimtas (2:16.67 min.). Vietą finaliniame aštuntuke būtų užtikrinęs 2 min. 14,70 sek. rezultatas. Šios rungties atrankoje iš viso varžėsi 45-i dalyviai.

Agnė Šeleikaitė sekmadienį startavo moterų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje, kur tarp 47-ių sportininkių užėmė 16-ą vietą. Lietuvė nuotolį įveikė per 33,27 sek.

Saverio Vitas Multinas pasirodymą varžybose užbaigė vyrų 50 m plaukimo peteliške rungtimi. Jis bendroje 66 dalyvių įskaitoje buvo 37-as (25,95 sek.).

Dėl užklupusios ligos visus startus Budapešte turėjo praleisti Rūta Meilutytė.

Geriausiai iš lietuvių šis Pasaulio taurės sezonas klostosi D. Rapšiui. Po dviejų etapų surinkęs 107,1 taško bendroje vyrų įskaitoje jis užėmė penktą vietą.