Pirmąsias „Formulės 1“ pasaulio čempionato lenktynes laimėjo vokietis

2016 metų pasaulio „Formulės 1“ lenktynių pirmąjį etapą - Australijos „Grand Prix“ lenktynes - sekmadienį laimėjo iš antrosios pozicijos startavęs „Mercedes“ komandos pilotas vokietis Nico Rosbergas.

57 "Albert Park" trasos Melburne ratus (302,271 km) N. Rosbergas nuvažiavo per 1 valandą 48 minutes 15,565 sekundės ir, 8,060 sekundės aplenkęs pernai Melburne triumfavusį komandos draugą bei čempiono titulą ginantį britą Lewisą Hamiltoną, su sėkminga praėjusio sezono pabaigą iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės bei 15-tą karjeroje.

9,643 sekundės nuo nugalėtojo atsilikęs trečias finišavo keturiskart planetos čempionas vokietis Sebastianas Vettelis su „Ferrari“.

Beje, iš karto po starto S. Vettelis tapo lenktynių lyderiu, tačiau lenktynių viduryje avariją patyrė ispanas Fernando Alonso, atsitrenkęs į meksikiečio Estebano Gutierrezo bolidą ir lenktynės buvo sustabdytos. Iki šio incidento tvirtai pirmavo abu „Ferrari“ pilotai, tačiau pratęsus lenktynes suomio Kimi Raikkoneno bolidas sugedo, o geresnę taktiką pasirinkę „Mercedes“ lenktynininkai aplenkė pirmavusį vokietį:

1. Nico Rosberg (Vokietija), „Mercedes“    1 val. 48 min. 15,565 sek.
2. Lewis Hamilton (D. Britanija), „Mercedes“ atsiliko 8,060 sek.