Čekai pristabdė G. Antetokounmpo, bet į ketvirtfinalį žengė graikai

Paskutinės Europos krepšinio čempionato aštuntfinalio rungtynės aistruoliams padovanojo dar vieną dramą, kurios mažai kas tikėjosi. Čekijos komanda sugebėjo suvaržyti vieną geriausių pasaulio krepšininkų Giannį Antetokounmpo ir favoritei Graikijai nusileido tik 88:94.

G.Antetokounmpo iki aštuntfinalio tiesiog terorizavo jį dengti bandžiusius varžovus – puolėjas vidutiniškai rinko 29,5 taško (67,3 proc. dvitaškių taiklumas). Tačiau čekai graikų monstrą ilgai sugebėjo išlaikyti net žemiau 10 taškų ribos, ją G.Antetokounmpo peržengė tik trečiajame kėlinyje.

Stringant G.Antetokounmpo, strigo ir visas Graikijos rinktinės žaidimas. Tuo metu čekai su varžovais žingsniavo koja kojon ir po 3 kėlinių pirmavo 67:63.

Graikų pranašumas ėmė ryškėti tik 4 kėlinio viduryje, kai po Giannoulio Larentzakio tritaškio jie atitrūko 78:70.

Per likusį laiką čekai ginklų nesudėjo, tačiau įsižaidęs G.Antetokounmpo su kolegomis varžovams apie pergalę pagalvoti jau nebeleido ir sėkmingai atmušė visus bandymus pakeisti padėtį aikštėje.

G.Antetokounmpo rungtynes baigė vis dėlto surinkęs 27 taškus (6/9 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai), atkovojęs 10 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 30 naudingumo balų. Nickas Calathesas pridėjo 14 taškų, 5 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus, Ioannis Papapetrou – 13 taškų.

Čekijos komandai Janas Vesely pelnė 21 tašką, Vojtechas Hrubanas – 17, Patrikas Auda ir Ondrijus Balvinas – po 12. Tomašas Satoransky pelnė tik 3 taškus, tačiau atkovojo 8 kamuolius ir atliko net 17 rezultatyvių perdavimų.

Europos čempionato ketvirtfinalyje graikai susitiks su Vokietijos krepšininkais.