„Dzūkija“ nupūtė „Šilutę“ ir žengė į antrąjį KMT etapą

Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) artėja pirmojo etapo finišas, kuriame didelių netikėtumų kol kas nėra. Alytaus „Dzūkija“ namuose 98:66 (26:23, 24:16, 17:15, 31:12) sutriuškino „Šilutę“ ir nesulaukusi intrigos žengė į antrąjį turnyro etapą. Pirmą mačą alytiškiai laimėjo 5 taškų skirtumu (76:71).

„Dzūkija“ jau nuo pirmosios rungtynių dalies primetė savo taisykles varžovams ir palengva ėmė toli nuo jų. Kuomet komandas skyrė taškas (28:29), alytiškiai surengė atkarpą 12:1 ir taip pabėgo 40:31.

Buvo epizodų, kai „Šilutė“ priartėdavo (48:55), tačiau tik trumpam, nes „Dzūkija“ greitai atstatydavo dviženklį pranašumą ir paskutiniame kėlinyje padėjo tašką bet kokiai intrigai.

9:0 – tokiu spurtu paskutinį ketvirtį pradėjo alytiškiai, tuo tarpu šilutiškiai sugebėjo surinkti tik pora taškų, kol šeimininkai skirtumą vertė triuškinančiu – 80:56. Puolime puikų kėlinį žaidusi Alytaus ekipa pergalę įtvirtino galingu finišu.

Kol kas nėra aišku, kas bus „Dzūkijos“ varžovai kitame Citadele KMT etape.

„Dzūkijos“ ekipai 20 taškų pelnė (9/10 dvit.), 11 kamuolių atkovojo ir 30 naudingumo balų surinko Giedrius Staniulis.

14 taškų Pauliaus Danisevičiaus sąskaitoje (4/4 dvit.), 11 – Paolo Marinelli, po 9 – Simo Jasaičio (1/7 trit., 8 atk. kam.), Artūro Jomanto (7 atk. kam.) ir Thomaso Dziagwos (3/11 trit.).

Šilutės ekipai 15 taškų surinko Linas Lekavičius, po 14 – Kahlilas Thomasas ir Mindaugas Stašys (6 atk. kam., 7 rez. perd.), 11 – Gabrielis Kingas.

„Dzūkijos“ treneris Nikola Vasilevas pagyrė ir varžovus.

„Nesvarbu, kaip baigėsi šis mačas, „Šilutė“ yra gera NKL komanda. Esu patenkintas mūsų žaidimu, kaip dalijomės kamuoliu, kaip greitinome žaidimą ir tai suteikė mums šansų lengviems taškams“, – sakė jis.

Šilutiškių strategas Kęstutis Mačijauskas liūdėjo dėl iki galo neparodytų galimybių.

„Džiaugiuosi, kad 2–3 kėlinius sugebėjome laikytis. Atvykome nepilnos sudėties, gal vaikinams buvo gera patirtis prieš LKL komanda. Rezultatas liūdina, kad nepasipriešinome iki galo, ketvirtame kėlinyje energijos nebeturėjome. Reikia nepamiršti, kad fiziškai nesame pasiruošę, nes 2 savaites praleidome izoliacijoje“, – pripažino treneris.