FIBA Europos taurė: lietuvių atstovaujami klubai šventė pergales

Trečiadienį 2015-2016 metų sezono FIBA Europos taurės vyrų krepšinio turnyro šešioliktfinalio etape, kuriame kovą tęsia 32-i į aštuonias grupės suskirstytos komandos, sužaisti penktojo turo susitikimai.

Penktą pergalę iškovojo ir pirmą vietą bei kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrino keturių ekipų U grupės turnyro lyderis Frankfurto „Fraport Skyliners“ (Vokietija) klubas su Tomu Dimša, namuose 91:79 (16:24, 28:21, 22:11, 25:23) nugalėjęs antroje vietoje likusius Gaziantepo „Royal Hali“ (Turkija) krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 3 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir dusyk prasižengė. Per 16 su puse minutės (16:19) T. Dimša prametė tritaškį, tačiau pataikė po vieną dvitaškį ir baudos metimą.

Kitame U grupės penkojo turo mače Radomo „Rosa“ (Lenkija)komanda savo aikštėje 81:77 (20:20, 25:19, 21:22, 15:16) įveikė Sioderteljės „Kings“ (Švedija) penketuką.

U grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Frankfurto „Fraport Skyliners“ (Vokietija)  5 5 0  443:351 10

2. Gaziantepo „Royal Hali“ (Turkija)           5 3 2  369:349  8

3. Radomo „Rosa“ (Lenkija)                     5 1 4  351:402  6

4. Sioderteljės „Kings“ (Švedija)              5 1 4  364:425  6

Ketvirtąją pergalę penktosiose rungtynėse iškovojo ir kelialapį į atkrintamąsias varžybas užsitikrino V grupės lyderė Varezės „Openjobmetis“ (Italija) komanda su Ovidijumi Varanausku, savo aikštėje 74:72 (17:14, 20:19, 16:17, 21:22) įveikusi Larnakos AEK (Kipras) klubą.

32 minutes (32:14) žaidusio lietuvio sąskaitoje 15 (tritaškiai 2/2, dvitaškiai 3/5, baudos 3/4) taškų, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos ir pražanga.

Antrą pergalę šioje grupėje iškovojo Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) krepšininkai, svečiuose 89:88 (23:18, 21:32, 20:24, 25:14) palaužę Giusingo „Knights“ (Austrija) penketuko pasipriešinimą.

V grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Varezės „Openjobmetis“ (Italija)            5 4 1  403:365  9

2. Larnakos AEK (Kipras)                       5 3 2  338:330  8

3. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija)                5 2 3  400:404  7

4. Giusingo „Knights“ (Austrija)               5 1 4  356:398  6

Pirmą pergalę iškovojo ir galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas išsaugojo R grupės turnyro autsaideris Tartu „Rock“ (Estija) klubas su dviem lietuviais, svečiuose 76:71 (18:24, 23:11, 17:17, 18:19) įveikęs Kantu „Foxtown“ (Italija) krepšininkus.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidęs Karolis Petrukonis pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius blokavo varžovo metimą ir išnaudojo 5 pražangų limitą. Per 26 minutes (25:55) jis prametė tritaškį, pataikė 7 dvitaškius iš 9 bei realizavo 4 baudų metimus iš 6.

26 minutes (25:45) aikštelėje praleidęs Evaldas Žabas į šeimininkų krepšį įmetė 12 (tritaškiai 2/8, dvitaškiai 1/5, baudos 4/4) taškų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 2 kartus.

Kitame grupės mače penktą pergalę iškovojo Šalono „Elan“ (Prancūzija) komanda, namuose 98:88 (24:30, 26:21, 28:19, 20:18) nugalėjusi Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija) ekipą.

R grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Šalono „Elan“ (Prancūzija)                  5 5 0  450:390 10

2. Krasnojarsko „Jenisej“ (Rusija)             5 2 3  438:448  7

3. Kantu „Foxtown“ (Italija)                   5 2 3  422:434  7

4. Tartu „Rock“ (Estija)                       5 1 4  374:412  6

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi pajėgiausias grupių komandas.