Į mūšį Kazanėje – praretėjusiomis gretomis

Kovingumo pavyzdį su „Monaco“ pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ šiandien vėl stos į pergalės Eurolygoje medžioklę. Tiesa, papildomos minutės aikštėje, tolima kelionė ir žaidėjų traumos kauniečių užduotis Kazanėje verčia sunkiai įgyvendinamomis.

Nušlavė CSKA

Trečiadienį kautynės namuose su pratęsimu ir apmaudus pralaimėjimas 98:107, o penktadienį jau mūšis Rusijos gilumoje su pakilimą išgyvenančia „Uniks“ komanda. Eurolygos tvarkaraštis LKL čempionų pastaruoju metu nelepina.

Nors „Monaco“ krepšininkai į Kauną atvyko būdami 15-ojo turo dvikovos favoritai, šeimininkai jiems užkūrė pirtį. Ypač galingai kauniečiai sužaidė trečiąjį kėlinį, kurį laimėjo triuškinamai 27:13. Peštynės tęsėsi iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, kurioje Edgaras Ulanovas, akrobatiniu šuoliu aidint sirenai išplėšė pratęsimą 95:95. Vis dėlto per pridėtą laiką Mike’as Jamesas ir kompanija įrodė savo pranašumą.

Kazanės „Uniks“ 15-ajame ture pateikė tikrą sensaciją – išvykoje 88:67 nokautavo Maskvos CSKA. Nugalėtojams puolėjas Mario Hezonja pelnė 18 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, gynėjas Isaiah Canaanas – 16 taškų, gynėjas OJ Mayo – 14 taškų. Pralaimėjusiems Marius Grigonis per 13 min. – 3 taškus.

Žengia penkti

Tatarstano atstovai su devyniais laimėjimais šoktelėjo net į penktą poziciją. „Žalgiris“ su 3 pergalėmis lieka paskutinis, 18-as.

Tačiau kauniečių treneris Jure Zdovcas rankų nenuleidžia. Slovėno ryžto nenumalšino net netikėta puolėjo Regimanto Minioto netektis. Jis per treniruotę prieš pat ketvirtadienio skrydį susižeidė ranką.

„Uniks“ pastaruoju metu stebina daugelį specialistų. Jie demonstruoja pasitikėjimą savo jėgomis puolime, solidžiai atrodo ir gynyboje. Vis dėlto stengsimės išgyvendinti savo vakarykštes klaidas, žaisti kiečiau ir protingiau. Bandysime parsivežti pergalę“, – pabrėžė J.Zdovcas.

Kausis ir atsarginiai

Paprašytas apibūdinti pagrindinę Kazanės ekipos jėgą, „Žalgirio“ treneris paminėjo kroatą M.Hezonja ir amerikiečius Lorenzo Browną ir I.Canaaną.

„Jie visi yra puikūs taškų rinkėjai, todėl reikalaus papildomo dėmesio. L.Brownas galbūt daugiau mėgsta veržtis, bet taip pat pataiko iš statinių padėčių ir pasižymi kovingu charakteriu. M.Hezonja yra pavojingas iš įvairių distancijų. I.Canaanas taip pat yra metikas ir gali prasiveržti“, – dėstė slovėnas.

Treneris pabrėžė numatęs, kad per dvigubą Eurolygos savaitę auklėtiniams teks didžiulis krūvis, todėl mėginęs paskirstyti žaidimo laiką taip, kad kauniečiams liktų jėgų ir išvykai į Rusiją.

„Planuodami žaidimo laiką dvigubai savaitei, apie tai galvojame, bet vis tiek norime laimėti pirmąsias rungtynes. Gaila, to padaryti nepavyko. Trečiadienį mažiau žaidusius krepšininkus Kazanėje naudosime kur kas daugiau“, – kalbėjo jis.

Statistika

„Žalgiris“–„Monaco“ 98:107 (21:22, 22:26, 27:13, 25:34, 3:12). Kaunas, „Žalgirio“ arena, 7 472 žiūrovai.

„Žalgiris“: J.Strelniekas 22 (5/7 tritaškių), A.Milaknis 19 (5/7 trit.), J.Nebo 14 (9 atk. kam.), L.Lekavičius 13 (6 rez. perd.), T.Cavanaugh 8 (9 atk. kam.), M.Blaževičius 6, M.Kalnietis 6 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 5, T.Websteris 3, N.Giffey 2 (Z.Dragičius ir R.Miniotas taškų nepelnė).

„AS Monaco“: M.Jamesas 20, D.Baconas 19, A.Diallo 13, W.Thomasas 12, R.Gray 12, Y.Ouattara 11, D.Motiejūnas 7 (2/2 dvit., 1/1 trit., 0/4 baudos metimų).

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 21/41 (51 proc.) ir 32/49 (65 proc.), tritaškių – 13/32 (41) ir 9/21 (43), baudų metimų – 17/21 (81) ir 16/24 (67). Atkovota kamuolių – 33 ir 39, perimta – 6 ir 6. Rezultatyvūs perdavimai – 22 ir 24. Klaidos – 10 ir 10.

Šiame straipsnyje: MonacoKauno ŽalgirisEurolyga