J. Valančiūnas po rungtynių Belgrade: kai kuriose situacijose nelabai radau vietos

Jonas Valančiūnas po daugiau nei keturių mėnesių pertraukos išbėgo į aikštę per rungtynes ir iki galo nesijautė savimi, o Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę draugiškose rungtynėse Belgrade, 68:72 nusileidusi Serbijos krepšininkams.

Mačą starto penkete pradėjęs lietuvis per 21 su puse minutės pelnė 5 taškus, pataikęs 2 metimus iš 7, ir atkovojo 6 kamuolius. Jis suklydo 4 kartus ir tiek pat sykių pažeidė taisykles, o pražangos ribojo jo žaidimą laiką.

„Labai ilgai nežaidžiau krepšinio, treniruotės – tai ne rungtynės, – po dvikovos kalbėjo J.Valančiūnas. – Apšilau kojas, kai kurie metimai neįkrito, kai kuriose situacijose nelabai radau vietos, bet viskas pataisoma. Dar yra draugiškų rungtynių, kad viską sutvarkytume ir važiuotume į priekį.“

Jam tai buvo pirmoji dvikova nuo kovo 31-osios, kai mače su Los Andželo „Clippers“ susižeidė čiurną ir anksčiau laiko baigė NBA sezoną. Nuo rugpjūčio pradžios sportavęs su Lietuvos rinktine, jis praleido pirmas dvejas draugiškas rungtynes su ispanais ir suomiais.

Tarsi nenorėdamas išsiskirti po ilgesnės pertraukos, J.Valančiūnas Belgrade per pirmas 7 minutes į krepšį metė vos 2 kartus ir abu – pro šalį. Iki tol ir be jo buvo kam rinkti taškus – Marius Grigonis greitai įmetė 13 taškų ir lietuviai pirmavo 17:5.

Besibaigiant ketvirčiui, JV gavo antrąją pražangą, trečiojo kėlinio pabaigoje užsidirbo dar dvi ir dėl to abu kartus ilgesniam laikui buvo priverstas sėsti ant suolo.

J.Valančiūnas sako nesutikęs su dviem savo pražangomis ir leidęs emocijoms paimti viršų.

„Karštas žaidimas, būna to pykčio. Nenori gauti pražangos. Kai kur jos buvo, kai kur nebuvo“, – sakė aukštaūgis.

Su pražangomis vargo ir Domantas Sabonis, dėl šios priežasties nebaigęs rungtynių, o iš viso ant parketo praleidęs 16 minučių. 10 iš jų, anot rinktinės trenerių skaičiavimo, – kartu su J.Valančiūnu.

Kaip šis tandemas atrodė pačiam J.Valančiūnui?

„Dar trūksta, – atsakė JV. – Pirmos rungtynės, nelabai randame vietos. Buvo labai gerų momentų, buvo pataisytinų. Pirmos rungtynės, turime pirmadienį kitas ir viskas – į priekį.“

Pirmadienį Kaune lietuviai su serbais kovos dar sykį ir tai bus paskutinioji mūsiškių dvikova namie per šį pasiruošimo ciklą.