„Juventus“ įveikė „Rytą“ ir prieš atsakomąjį taurės mačą Vilniuje susikrovė trapų pranašumą

Vaidas Kariniauskas po krepšiu terorizavo žemesnius už save gynėjus bei dalino juvelyrinius perdavimus, o jo vedamas Utenos „Juventus“ pirmoje Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio dvikovoje iškovojo pergalę.

Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 89:87 (19:23, 26:21, 26:30, 18:13) palaužė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir prieš atsakomąjį mačą įgijo 2 taškų pranašumą.

Antrasis ketvirtfinalio mačas sausio 16-ąją įvyks Vilniuje.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui 74:71 pirmavo sostinės ekipa, tačiau „Juventus“ spurtavo 8:0 ir likus 7 minutėms po Vaido Kariniausko dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą (79:74).

Likus 4 minutėms svečiai atsakė mini spurtu 5:0 ir po Martyno Echodo dvitaškio kvėpavo uteniškiams į nugaras (81:82). Likus 2 minutėms „Juventus“ spurtavo 7:2 ir po Martyno Gecevičiaus tolimo metimo įgijo 6 taškų pranašumą (89:83).

Donaldo Kairio auklėtiniai atsakė dviem taikliais dvitaškiais ir po Dovio Bičkauskio prasiveržimo priartėjo iki 87:89. Paskutinėmis mačo sekundėmis Bičkauskiui iš po krepšio nepavyko išlyginti rezultato, Vaido Kariniausko tritaškis su sirena tikslo nepasiekė ir šeimininkai iškovojo pergalę (89:87).

Vienas iš „Juventus“ raktų į pergalę buvo kova po krepšiais. Uteniškiai sugriebė net 44 kamuolius, „Rytas“ – 27.

Naudingiausiai uteniškių gretose rungtyniavo Kariniauskas, kuris per 25 minutes pelnė 16 taškų (5/9 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 6 bei prarado 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, užsidirbo 3 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

„Ryto“ ekipoje blykstelėjo Andrew Goudelockas. Amerikietis per 24 minutes pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 1 bei prarado 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius prasižengė ir surinko 13 naudingumo balų.

„Rytui“ šiandien padėti negalėjo per treniruotę menisko traumą patyręs Kristjanas Kitsingas.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo ketvirčio pradžioje po Goudelocko dvitaškio įgijo 9 taškų pranašumą (11:2). Urbono auklėtiniams pavyko atsitiesti ir po Kariniausko dvitaškio rezultatas tapo lygus – 19:19.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ atsiliko 6 taškais (46:52), tačiau vilniečiai spurtavo ir po Arno Butkevičiaus baudų persvėrė rezultatą savo naudai (53:52).

„Juventus“: Vaidas Kariniauskas 16 (7 rez. perd.), Martynas Gecevičius 14 (4/8 trit.), Bryantas Crawfordas 11 (7 rez. perd.), Mindaugas Kupšas (4/5 dvit.) ir Žygimantas Skučas – po 9, Gintautas Matulis 8, Marius Runkauskas ir Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) po 6.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 18 (1/5 trit.), Martynas Echodas 15, Ryanas Boatrightas 14, Dovis Bičkauskis ir Maurice’as Ndouras (6 atk. kam.) po 9, Mindaugas Girdžiūnas 8.