Lietuvių susirėmime rezultatyviausias buvo D. Motiejūnas, tačiau pergale džiaugėsi „Baskonia“

Trys lietuviai susirėmė ant Eurolygos parketo ir nors Donatas Motiejūnas puolime atrodė ryškiausiai, tačiau pergalę iškovojo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (3-2).

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai namuose 78:66 (21:20, 17:15, 22:11, 18:20) nugalėjo „Monaco“ (2-3) krepšininkus.

Motiejūnas per 19 minučių surinko 10 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 0/2 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 3 išprovokuotas pražangas ir 8 naudingumo balus.

Giedraitis per 32 minutes pelnė 8 taškus (1/3 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 bei prarado 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 8 naudingumo balus.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Sedekerskis pridėjo 2 taškus (1/3 dvit.), 11 atkovotų bei 1 perimtą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus ir 10 naudingumo balų.

Rungtynes komandos pradėjo žengdamos koja kojon ir po Jaysono Grangerio dvitaškio prieš pertrauką šeimininkai įgijo trapų 3 taškų pranašumą (38:35).

Pailsėję baskai kibo į darbus: Ivanovičiaus auklėtiniai dvigubai laimėjo trečiąjį ketvirtį (22:11) ir prieš lemiamą kėlinį turėjo 14 taškų pranašumą (60:46).

Ketvirtajame kėlinyje svečiai kilo į šturmą, spurtavo 14:6 ir likus 4 minutėms po Danilo Andjusičiaus baudų metimų sumažino deficitą iki 6 taškų (60:66), tačiau baskai atsakė atkarpa 8:2 ir Landry Nnoko dvitaškis padėjo tašką (74:62).

Baskų gretose nesustabdomai žaidė Simone Fontecchio, kuris pelnė 20 taškų (6/7 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Nuo pralaimėjimo „Monaco“ neišgelbėjo Mike'as Jamesas, surinkęs 18 taškų (5/11 dvit., 1/9 trit., 5/6 baud.), 5 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, klaidą, 5 išprovokuotas pražangas ir 13 naudingumo balų.

„Baskonia“: Simone Fontecchio 20, Landry Nnoko 14 (7 atk. kam.), Stevenas Enochas ir Jaysonas Grangeris (6 rez. perd.) po 12, Rokas Giedraitis 10, Wade'as Baldwinas 6 (-2 naud. bal.).

„Monaco“: Mike'as Jamesas 18 (1/9 trit., 5 atk. kam.), Danilo Andjušičius 15, Jerry Boutsiele 11 (10 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 10, Yakuba Ouattara 5.