Lietuvos krepšininkai užsitikrino pirmąją vietą pasaulio čempionato atrankos grupėje

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20) nugalėjo Nyderlandų komandą ir užsitikrino pirmąją vietą.

Vietą pasaulio čempionate jau anksčiau užsitikrinusiems lietuviams tai buvo dešimtoji pergalė per 11 mačų.

Lietuvos krepšininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 25:20, po antrojo - 45:35. Po 30 žaidimo minučių svečių pranašumas siekė 13 taškų (62:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė pirmavo 64:49, bet tuomet olandai sugebėjo perimti iniciatyvą ir priartėti iki 2 taškų (68:70). Likus žaisti 40 sek. šeimininkai buvo nubausti nesportine pražanga, Renaldas Seibutis realizavo baudų metimus ir lietuviai iškovojo pergalę.

Lietuvos rinktinei 20 taškų pelnė Renaldas Seibutis, 15 - Eimantas Bendžius, 14 - Rokas Giedraitis, 10 - Dovis Bičkauskis, po 5 - Martynas Echodas bei Adas Juškevičius, 4 - Arnas Butkevičius, 3 - Žygimantas Janavičius, 2 - Gytis Masiulis. Šarūnas Vasiliauskas, Martinas Gebenas ir Egidijus Mockevičius taškų nepelnė. D. Bičkauskiui ir E. Mockevičiui tai buvo debiutas Lietuvos rinktinėje.

Olandijos komandoje (3 pergalės/8 pralaimėjimai) 17 taškų surinko Carlonas Kloofas, 13 - Worthy de Jongas, 10 - Roelandas Schaftenaaras.

Rugsėjo mėnesį vykusiose rungtynėse lietuviai namuose olandus nugalėjo po dviejų pratęsimų 95:93.

Paskutines šios atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais vasario 25 dieną Klaipėdoje su Italijos komanda.

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.