LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo nušluodamas „Gargždus“

Kauno „Žalgiris“ (1-0) praėjusiame sezone susigrąžinto „Betsafe-LKL“ čempionų titulo gynybą pradėjo galingu pasirodymu Klaipėdoje.

Kazio Maksvyčio kariauna išvykoje 107:55 (34:16, 21:7, 25:14, 27:18) nepasigailėjo „Gargždų“ (0-1) ekipos, prie kurios vairo pirmąkart oficialiose rungtynėse stojo Laimonas Eglinskas.

Žalgiriečiai į priekį šovė pačioje mačo pradžioje, kuomet po uraganiniu puolimu pažymėto pirmojo ketvirčio pirmavo 34:16. Kauniečių dominavimas tęsėsi antrajame kėlinyje – jį tritaškiu pabaigė Dovydas Butka ir jo komandos pranašumas peržengė 30-ies taškų ribą (55:23). Po pertraukos vaizdas ant parketo nesikeitė – čempionai nenumaldomai tolo, 100-ąjį tašką baudos metimu jiems pelnė Danielius Lavrinovičius ir finalinė sirena galiausiai pabaigė gargždiškių kančias.

Antrą dieną iš eilės „Švyturio“ arenoje tinklelį plėšė debiutantų tritaškiai – vakar 7 iš 9 tolimų metimų pataikė Klaipėdos „Neptūno“ snaiperis Sterlingas Gibbsas, o lygiai tokį patį rezultatą šįkart užfiksavo „Žalgirio“ puolėjas Brady Manekas. Iš viso amerikietis pelnė 23 taškus ir surinko 20 naudingumo balų.

Po aštuonių mėnesių pertraukos pirmąjį oficialų mačą sužaidė po Achilo sausgyslės traumos pasveikęs Keenanas Evansas. Gynėjas prie 10 taškų pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus.

K. Maksvytis minučių ant parketo surado visiems žaidėjams, tarp kurių ir iš jaunimo sistemos ekipą papildžiusiems talentams – D. Butkai ir Nedui Montvilai. Pirmasis per beveik 7 minutes pelnė 4 taškus, o antrasis tiek pat pridėjo per 12 minučių.

Gargždiškiams 18 taškų pelnė Jaylonas Scottas.

„Žalgiris“: Brady Manekas 23, Arnas Butkevičius 14, Edgaras Ulanovas 13, Keenanas Evansas ir Lukas Lekavičius po 10, Kevarriusas Hayesas ir Nazas Mitrou-Longas po 7, Danielius Lavrinovičius 6.

„Gargždai“: Jaylonas Scottas 18, Ivanas Gavrilovičius 10, Amandas Urkis 7, Borisas Mbala ir Justas Furmanavičius po 6.