NKL lyderiai kovėsi iki pabaigos

Vienų NKL lyderių Jonavos „CBet“ ir Šakių „Vyčio“ akistata žadėjo intrigą dar gerokai iki mačo. Turnyro lentelės kaimynai šį sezoną NKL – „VIKINGLOTTO“ pirmenybėse puoselėja ambicingus planus. Mačas parodė, jog neveltui.

Rungtynių pradžia tarsi žadėjo šeimininkams lengvą gyvenimą. Virginijaus Šeškaus treniruojami jonaviečiai iškart spurtavo 8:0, o pirmąjį kėlinį baigė turėdami beveik dviženklę persvarą 26:15. Įdomu, jog pirmuosius 12 taškų svečiai pelnė tolimais metimais. Tiesa, nemažai tritaškių bombų paleido ir „Cbet“ krepšininkai. Vis dėlto antrajame ketvirtyje Eriko Kučiausko treniruojamas „Vytis“ pamažu atsitiesė. Aukštaūgio Aurelijaus Pukelio ir snaiperio Šarūno Vingelio vedami šakiškiai nuolat mažino atsilikimą, o ketvirtajame kėlinyje perėmė iniciatyvą.

Mačo likimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Likus dviem su puse minutėms „Vytis“ pirmavo keturiais taškais ir buvo arti reikšmingos pergalės. Tačiau buvę LKL krepšininkai Tomas Delininkaitis, Laimonas Kisielius, Darius Tarvydas ir kiti padarė viską, kad svarstyklės nusvertų šeimininkų naudai. Maksimumą įtampa pasiekė likus žaisti 18 sekundžių, kai T.Delininkaitis išprovokavo pražangą ir stojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė tik sykį (83:80), taip suteikdamas šansą svečiams. Kitoje atakoje pražanga sustabdytas Paulius Semaška realizavo vieną metimą, bet kamuolį puolime atkovojo Aurelijus Pukelis, prieš kurį prasižengė Laimonas Kisielius.

A. Pukelis įmetė pirmą baudą, po antros pramestos per anksti įžengė į baudos aikštelę ir kamuolys atiteko „CBet“ ekipai (83:82). Ši dar spėjo įmesti vieną baudą iš dviejų, o lemiamoje atakoje P. Semaška prametė iš po krepšio ir jonaviečiai triumfavo – 84:82.

Nugalėtojams Darius Tarvydas pelnė 21 tašką  (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 16 (4/8 trit.), Laimonas Kisielius 14 (8 atk. kam.), Ignas Labutis 12. „Vyčiui“: Šarūnas Vingelis 17 (4/6 trit.), Aurelijus Pukelis 15 (15 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 12 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Paulius Beliavičius (9 rez. perd.) ir Paulius Semaška (3/12 metimai) – po 10.

„Cbet“ su 8 laimėjimais po 9 mačų rikiuojasi trečiojoje pozicijoje, o „Vytis“ su 7 pergalėmis ir 3 nesėkmėmis nusmuko į penktąją vietą.

Čempionate su 10 laimėjimų ir 2 nesėkmėmis vis dar pirmauja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, nors nedaug trūko, kad persvarą prieš artimiausius persekiotojus suvalkiečiai būtų praradę. Trečiąsias rungtynes per 6 dienas žaidę marijampoliečiai savo aikštėje paskutinę sekundę išplėšė pergalę 88:87 prieš „Telšius“. Lemiamą tritaškį aidint sirenai nugalėtojams pelnė rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Jonas Zakas. Gynėjas pelnė 32 taškus (3/4 dvit., 8/11 trit., 2/4 baud.) ir padėjo šeimininkams panaikinti 14 taškų deficitą.

Šiame straipsnyje: NKLJonavos CbetŠakių Vytis