Vėl pergalė: „Žalgiris“ po dramatiškos kovos palaužė Uteną

Kauno „Žalgiris“ sutramdė Utenos „Juventus“ krepšininkus ir pasiekė aštuntąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos aštuntosiose rungtynėse.

Tačiau tai padaryti trečią mačą per penkias dienas žaidusiems Kauno žaidėjams nebuvo lengva.

Mažiau nei dvi paras po laimėtų Eurolygos rungtynių Turkijoje prieš Stambulo „Fenerbahče“ turėję žalgiriečiai sunkiai susikaupė LKL mačui, kol 86:80 įveikė Utenos komandą.

Nors „Žalgiris“ buvo atitrūkęs aštuoniais taškais antrajame kėlinyje, tritaškiais besispjaudęs Marius Runkauskas įkvėpė Utenos komandą spurtui, po kurio „Juventus“ buvo priekyje 42:37 po dviejų kėlinių.

Per pirmą mačo dalį tik 3 tritaškius iš 15 pataikęs Kauno klubas suderino taikiklį ir tolimais metimais susigrąžino pranašumą. Kai įpusėjus ketvirtajam kėliniui iš toli pataikė Artūras Milaknis, šeimininkai vėl atitrūko 77:70, bet Žydrūno Urbono treniruojami uteniškiai darsyk kibo į kulną LKL lyderiams.

39 minutę Kauno komanda pirmavo tik dviem taškais (79:77), bet Utenos legionieriai prametė, o A.Milaknis ir L.Lekavičius tritaškiais priešpaskutinę minutę išsklaidė intrigą.

„Patenkintas pergale ir tašku, bet visa kita – ne“, – trumpai rungtynes BTV komentavo Kauno ekipos treneris Š.Jasikevičius.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Eurolygos mačo Stambule didvyrio.

Lemiamą dvitaškį į „Fenerbahče“ krepšį pataikęs M.Grigonis Stambule žaidė su nuskausminamaisiais vaistais – Stambule dar mačo pradžioje jis buvo pasitempęs čiurną, tad sekmadienį Šarūnas Jasikevičius jį tausojo. Mačą M.Grigonis sekė nuo atsarginių suolo, kur sėdėjo ir kitas traumą besigydantis „Žalgirio“ gynėjas Rokas Jokubaitis.

„Juventus“ rungtyniavo be Žygimanto Skučo, kuris buvo diskvalifikuotas už sukeltą susistumdymą po mačo Kėdainiuose.

„Todėl mes pralaimėjome lentą, – BTV sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas. – Pabaigoje, kai labiausiai nereikėjo lyg tyčia įkrito A.Milaknio tritaškiai. Pralaimėti šešiais taškais nėra blogai, bet, žinoma, tai nėra pergalė.“

Po pergalės prieš „Juventus“ Kauno „Žalgiris“ lieka vienvaldis LKL lyderis, jau dviem pergalėmis lenkiantis Vilniaus „Rytą“ (6-1), kuris šį savaitgalį nežaidė.

„Juventus“ tapo LKL komanda, kuri šį sezoną Kauno komandai pralaimėjo mažiausiu skirtumu. Bet ji vis tiek nukrito į septintą vietą.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Artūras Milaknis 11, Martinas Gebenas ir Zachas LeDay (10 atk.kam.) po 10, Edgaras Ulanovas 9, Paulius Jankūnas 8, Nigelas Hayesas 6, Thomasas Walkupas 5 (6 rez. perd.), Alexas Perezas ir Jockas Landale'as po 4, Karolis Lukošiūnas 3;

„Juventus“: Marius Runkauskas 22 (6/9 trit.), Bryantas Crawfordas 15 (9 rez. perd.), Vytautas Šulskis 12, Gytis Radzevičius 9.

Kitose LKL rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (3-5) pakilo į šeštąją vietą, kai namie 87:66 (21:20, 22:20, 23:9, 21:17) įveikė Kėdainių „Nevėžį“ (2-6).

Nevėžio komanda liko dešimtoje vietoje LKL rikiuotėje.

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas 22, Trevoras Thompsonas 16, Laimonas Kisielius ir Miha Lapornikas po 13;

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis 15, Zacharas Vediščevas 11, Panagiotis Kalaitzakis 10.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisJuventusLKLkrepšinis