Quantcast

Specialistai paaiškino, kodėl nėštumo testų lietuvės labiausiai ieškojo būtent sausį

  • Teksto dydis:

Tikrinti, ar šeimos laukia pagausėjimas, daugiausia moterų suskumba sausio mėnesį ar rugpjūtį. Tokią išvadą leidžia daryti sausio mėnesio nėštumo testų pirkimų statistika.

Pasak gydytojų ir farmacininkų, tokia tendencija turi svarbią reikšmę – būtent atsipalaidavimas ir ramybė, kuri siejama su šventėmis ir atostogomis, yra labai svarbi sąlyga norinčioms pastoti, rašoma pranešime spaudai. 

Remiantis vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ statistika, 2018 m. sausį nėštumo testų Lietuvoje buvo parduota beveik 20 proc. daugiau, palyginti, pavyzdžiui, su praėjusių metų gruodžio mėnesiu. Būtent sausį didžiausia nėštumų testų paieška fiksuota ir 2017 m., taip pat 2016 m. Pastarųjų metų duomenimis, nedaug nuo sausio atsilieka ir paklausa rugpjūtį, kai pastebima antra itin didelė augimo banga. O štai vasarį, balandį ir gegužę nėštumo testų ieškoma mažiau.

Lemia atostogos

Gydytoja akušerė-ginekologė Eugenija Abraitienė sako, kad tokiems nėštumo testų bumams priežasčių toli ieškoti nereikia. Ilgesni rudens žiemos vakarai ir šventės, per kurias dažnas tikisi Kalėdų stebuklo, tikrai daro įtaką didesniems lūkesčiams pastoti sausį. O rugpjūčio augimą, anot gydytojos, galima sieti su atostogomis. „Dar nemažo bumo visada laukiame ir po vasario 14-sios, Valentino dienos. Kasmet po jos sulaukiame daugiau pacienčių ir fiksuojamų nėštumų“, – pastebi gydytoja E. Abraitienė.

Dar nemažo bumo visada laukiame ir po vasario 14-sios, Valentino dienos. Kasmet po jos sulaukiame daugiau pacienčių ir fiksuojamų nėštumų.

Farmacijos specialistė Laura Vanagaitė taip pat sako, kad atostogos ir šventės paskatina labiau pagalvoti apie šeimos pagausėjimą. Ji priduria, kad kai kurių moterų norą pastoti sausį gali lemti ir lengvesnis nėštumo periodas pavasarį bei vasarą.

„Šiuo laikotarpiu dienos yra šviesesnės, organizmas gauna daugiau saulės ir taip reikiamo vitamino D. Vasarą suvartojamas ir didesnis keikis vaisių, daržovių bei uogų. Tai natūralūs vitaminų šaltiniai, kurie besilaukiančioms moterims taip pat yra itin svarbūs“ – aiškina „Eurovaistinės“ farmacininkė.

Stresas – didžiausias priešas

Nors didesnis besitikrinančių, ar pastojo, skaičius sausį ir rugpjūtį dar nereiškia, kad iš tiesų nėštumų tuo laikotarpiu iš tiesų padidėja, pasak gydytojos, galima spėti, kad būtent toks laikas yra susiję su atsipalaidavimu, ramesniu periodu. O tai yra labai svarbu norintiems gausinti šeimą. Ir, priešingai, būtent stresas – didžiausias priešas norinčioms pastoti.

„Viskas yra galvoje. Būna atvejų, kai moterys jaudinasi, darosi testus kas mėnesį, laukia, tikisi ir nieko neįvyksta. Kuo daugiau streso ir įtampos, tuo sunkiau. Tos, kurios atsipalaiduoja, kliūčių pastoti turi kiek mažiau. Ypač tai svarbu ir vėlesniame amžiuje“, – pabrėžia gydytoja E. Abraitienė.

Pasak specialistės, tai, kad moterys vis vėliau susiruošia šeimai – jau senai vyraujanti tendencija. „Planuoja darbus, lipa karjeros laipteliais, stato namus, perka automobilius, dar nori ir pailsėti nuo įtampos. Taip ir ateina 35 –  40 metų. Kuo vyresnė moteris, tuo vaisingumas mažėja, po 40 metų tebūna keli vaisingi ciklai per metus“, – teigia gydytoja.

Pasak jos, skaičiuojama, kad vidutiniškai įtarimų turinti moteris išbando 3 nėštumo testus, nors tikslią tiesą galiausiai parodo kraujo tyrimai.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 m. daugiausia vaikų gimė rugpjūtį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių