Quantcast

Specialistai pataria, kaip saugiai naudotis soliariumais: ką reikia žinoti?

  • Teksto dydis:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento specialistai informuoja, kad soliariumų lankytojai turėtų labiau pasidomėti apie soliariumų sukeliamą riziką sveikatai.

Ultravioletiniai spinduliai sukelia ne tik trumpalaikius, bet ir ilgalaikius sutrikimus, todėl rizikuojama susirgti odos vėžiu (melanoma), katarakta ir patirti tokius sveikatos sutrikimus kaip odos nudegimas, fotodermatitas, imuninės sistemos susilpnėjimas bei priešlaikinis odos senėjimas.

Siūloma nesinaudoti soliariumais žmonėms turintiems šviesią ir greitai nudegančią, strazdanotą odą. Jaunuoliai iki 18 metų neturėtų naudotis dirbtinio įdegio prietaisais, kadangi jauname amžiuje melanomos rizika yra ypač didelė. Nerekomenduojama į soliariumus eiti nėščiosioms, vartojantiems antibiotikus, hormoninius preparatus, psichotropines ir šlapimą varančias medžiagas, iš karto po pirties, baseino arba saunos.

Soliariumų lankytojams reikėtų atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas:

– Soliariumas turi turėti leidimą-higienos pasą, kuris išduodamas tik atitinkant soliariumų įrengimo sveikatos saugos reikalavimus.

– Deginantis soliariume visada reikia dėvėti akinius nuo UVB ir UBA spindulių, pažymėtus CE ženklu.

– Rekomenduojama soliariume užsivesti paslaugų teikimo kortelę ir žymėti Jūsų apsilankymus ir registruoti trukmės laiką, siekiant neviršyti rekomenduojamų normų.

– Pirmą kartą besilankant soliariume degintis rekomenduojama kelias minutes. Tarp dviejų deginimosi seansų turi būti daroma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka.

– Soliariume turi būti pateiktos rekomendacijos, kuriose būtų aprašyta odos tipai ir odos jautrumas UV spinduliams, odos tipų kvalifikacija.

– Prieš naudojantis soliariumu turi būti nuvaloma visa kosmetika. Nerekomenduojama naudoti įdegį stiprinančių ir greitinančių priemonių. Po soliariumo pajutus odos sudirgimus kreiptis į gydytoją.

– Soliariumo įrangos gultas po kiekvieno paslaugos vartotojo turi būti nuvalomas dezinfekcinių savybių turinčiomis priemonėmis.

– Soliariumo darbuotojas visada privalo suteikti informaciją apie soliariumo įrangos gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę, rėžimą, soliariumo įrangos naudojimo instrukcijas, apie soliariumo patalpų valymą, dezinfekciją, valymui ir dezinfekcijai naudojamas medžiagas, apie soliariumo įrangos, spinduolių (lempų) technines charakteristikas, įrangos priežiūrą, spinduolių (lempų) keitimą bei apie soliariumo įrangos, ultravioletinių spindulių spinduolių (lempų) skleidžiamos veiksmingosios energinės apšvietos dydį (neturi viršyti 0,3 W/m2 nuo 280 iki 400 nm bangų ruože).

– Soliariumo lankytojui patyrus traumą, paslaugų teikėjas privalo šį nelaimingą atsitikimą užregistruoti atitinkamos formos žurnale. Tai palengvins traumas soliariume patyrusių soliariumų lankytojų skundų ar pretenzijų nagrinėjimą, lengviau bus įrodyti traumos ar nelaimingo atsitikimo faktą.


Siekiant, kad paslaugų kokybė būtų užtikrinama kiekvienam klientui ir pastebėjus, kad soliariumo paslaugų teikėjas galimai netinkamai teikia paslaugas prašome kreiptis į Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro Kauno departamentą el. paštu: kaunas@nvsc.lt ar Tel. Nr. (837) 33 16 88.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių