Quantcast

Gydytoja oftalmologė: koks išmanus technologinis sprendimas leidžia išsaugoti sveikas vaikų akis?

  • Teksto dydis:

Prasidedantys mokslo metai ir didėjantis krūvis tolygus augančiam vaikų nuovargiui. Jį sukelia ne tik ankstyvi rytai, aktyvi dienotvarkė ir kasdien laukiantys namų darbai, bet ir buvimas dirbtinio apšvietimo aplinkoje, nuolatinis skaitmeninių prietaisų naudojimas, kurie vaidina itin svarbų vaidmenį mokymosi procese. Jų skleidžiama mėlynoji šviesa labai kenkia vaikų akims ir gali sukelti neigiamų padarinių. Kaip nuo to apsisaugoti net ir tuomet, kai dar nereikia korekcinių akinių?

Technologijų amžiuje gimę ir augantys vaikai be jų neįsivaizduoja savo kasdienybės. Skaitmeninius prietaisus naudodami žaidimams, bendravimui ir mokymuisi, vaikai prie kenksmingą mėlynąją šviesą skleidžiančių ekranų praleidžia itin daug laiko. Mėlynoji skaitmeninių ekranų šviesa gali sukelti daug neigiamų padarinių. Pirmiausia, atsiranda akių įtampa, kurią išduoda išsilieję vaizdas, sausos, sudirgusios akys, galvos skausmas ir sunkumas sutelkti dėmesį. Suprastėjęs miegas taip pat gali byloti, kad prie skaitmeninių prietaisų praleidžiama per daug laiko – išmaniųjų įrenginių naudojimas slopina melatonino gamybą ir gali sutrikdyti gilų, ramų miegą, kuris ypač svarbus augančiam organizmui.

„Vis dažniau girdime tėvų skundus, kad vaikui sunku mokytis, jis nuolat jaučiasi pavargęs ar skundžiasi galvos skausmu. Priežastis gali būti paprasta – intensyvios ir pavojingos šviesos nuvargintos akys, kurią skleidžia ne tik išmanieji ekranai, bet ir dirbtinis LED apšvietimas, – pasakojo „Fielmann“ vaikų gydytoja-oftalmologė Daumantė Baranauskienė. – Dalis mėlynosios šviesos yra reikalinga mūsų akims cirkadinio ritmo palaikymui, tačiau jos perviršis yra kenksmingas. Sprendimas jos srauto patekimo į akis kontrolei jau yra sukurtas – tai Transitions akinių lęšiai, kurie blokuoja per didelį mėlynosios šviesos srautą ir taip jas apsaugo ne tik nuo pažeidimų, bet ir turi tiesioginę įtaką puikiai vaiko savijautai“.

„Fielmann“ nuotr.

Neretai tėvai yra linkę riboti prie išmaniųjų prietaisų praleidžiamą laiką, įpratinti daryti reguliarią akių mankštą, daugiau laiko leisti lauke ar gerti akims reikalingus vitaminus. Vis tik vaikai dažnai būna padūkę ir užmaršūs, tad išmokyti patiems rūpintis akimis gali būti sudėtinga. „Fielmann“ specialistai pastebi itin spartėjančią tendenciją, kad mažamečių akys silpnėja, tad vaikų regos prevencija – būtina. Technologijų nereikia drausti, tačiau svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo žalingo mėlynosios šviesos poveikio. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad akiniai su Transitions lęšių danga mažina nuolat patiriamą akių įtampą.

Vis dažniau girdime tėvų skundus, kad vaikui sunku mokytis, jis nuolat jaučiasi pavargęs ar skundžiasi galvos skausmu. Priežastis gali būti paprasta – intensyvios ir pavojingos šviesos nuvargintos akys.

 

Dažnai įsigyjančių ne pirmą porą akinių su Transitions lęšiais, specialistai pasmalsauja, kodėl nori būtent tokių ir ne kitokių. Neretai atsakymas būna vienas – su chameleoniniais akiniais atrodau „kietai“ draugų tarpe, visiems smalsu matyti, kaip patalpoje skaidrūs akinių lęšiai išeinant į lauką keičia spalvą, jaučiuosi tarsi turintis supergalių! Kiti pamini, kad turėti vienus akinius visiems gyvenimo atvejams, yra itin patogu, nes nereikia su savimi turėti keleto porų, kurias dažnai pamiršta ir akims tenka vargti. Treti, kuriems nereikia akinukų su dioptrijomis, taip pat norintys būti tokie patys „kieti“ kaip ir jų draugai, tad ir apie tai Transitions akinių lęšių gamintojai pagalvojo – tokie akiniai galimi ir be dioptrijų – ir stiliui, ir akių apsaugai, ir puikaus matymo užtikrinimui ateityje.

„Fielmann“ nuotr.

Taigi asmeninis stilius ima formuotis jau vaikystėje – mažamečiai puikiai supranta ir nusprendžia, kas jiems tinka ir patinka, o kas – nelabai. Jie renkasi mėgstamus drabužius ir aksesuarus, o šiais laikais neretas užsimano „pasipuošti“ ir įmantriais akiniais. Prie to kartais prisideda ir noras kopijuoti tėvų ar įžymybių stilių arba siekis susikurti protinguolio įvaizdį. Tai – sveikintina, tačiau optikos specialistai įspėja: net ir renkantis akinius tik dėl stiliaus, svarbu juos įsigyti ne galanterijos ar maisto prekių parduotuvėse, o optikos salonuose. Čia ne tik patars, kokie būtų tinkamiausi atsižvelgiant į odos jautrumą ar alergijas, bet ir ergonomiškai pritaikys, kad jie tinkamai „sėdėtų“ ant nosies ir būtų patogūs nešioti. O nutikus bet kokiai nelaimei, akinukus nemokamai suremontuos ir palepins SPA procedūra.

„Fielmann“ nuotr.

Optikos specialistai abejojantiems tėvams, ar verta vaikui pirkti fotochrominius akinius, pataria nedvejoti. Tik svarbu atminti vieną dalyką – jei ypač dažnai nutinka įvairios nelaimės su Jūsų vaiko akinukais, t. y. jie ištisai sulūžta, visų pirma susimąstykite, ar rėmelis buvo tinkamai išrinktas atsižvelgiant į vaikučio judrumą bei akinukų nešiojimo įpročius. Visų antra – ar galutinį sprendimą, kokį rėmelį nešios Jūsų vaikas, priėmėte Jūs ar vaikas. Akinių pasirinkimas jam gali tapti savotišku žaidimu – juk vaikas renkasi „aksesuarą“, išskirsiantį jį iš bendraamžių. Sužadintas mažamečio susidomėjimas ir patenkinti interesai, tikėtina, gerokai prisidės prie pagrindinio tikslo – įpročio nešioti akinius žaidžiant planšete, naudojantis mobiliuoju telefonu ar ruošiant namų darbus prie kompiuterio ir taip apsaugoti akis.

„Fielmann“ rūpi kiekvienas – ir didelis, ir mažas, tad visuomet galite užsukti pasitarti, juk akinių kaip ir batų – privalome turėti ne vieną porą!



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Neveltui vokiečiai sako, kad Fielmann pati blogiausia optikos firma. Tai nors čia reklamos pavarė ..

Oftal'mono'logė \\\\\.../////

Oftal'mono'logė  \\\\\...///// portretas
vos liežuvio nenusilaužau,gal akių gydytoja?____O kaip tie "kalbininkai" pradės vadinti triperio daktarus?,kai naujai "pavadins" prireikus xren rasi.___Pilnas išprotėjimas.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių