Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl Gedimino kalno skelbiama ekstremali situacija valstybės mastu

2017-12-18 09:00
BNS inf.

Vyriausybė dėl nuošliaužų nuniokoto sostinės Gedimino kalno būklės nuo gruodžio 30 dienos paskelbė ekstremalią situaciją valstybės mastu.

Dėl Gedimino kalno skelbiama ekstremali situacija valstybės mastu
Dėl Gedimino kalno skelbiama ekstremali situacija valstybės mastu / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Tai Ministrų kabinetas padarė atsižvelgęs į vyriausybinės Ekstremalių situacijų komisijos siūlymą. Valstybės operacijų kalno klausimu vadove paskirta kultūros ministrė Liana Ruokytė – Jonsson.

Šiuo metu ekstremali situacija dėl Gedimino kalno paskelbta Vilniaus miesto savivaldybės lygiu, tačiau gruodžio pabaigoje sueis pusmečio terminas, per kurį ji turėjo būti suvaldyta.

„Iš principo technine prasme niekas nepasikeis, tai yra tiesiog prievolė – Civilinės saugos įstatymo 26 straipsnis labai aiškiai įvardija: jeigu ekstremali situacija tęsiasi šešis mėnesius ir daugiau, o kaip žinome, grėsmė nuošliaužoms vis tiek išlieka, nes artėja žiemos ir pavasario laikotarpis, kuris yra labai palankus nuošliaužoms formuotis, tai tuomet privalu pereiti į valstybės lygmens ekstremalią situaciją“, – Vyriausybėje pirmadienį žurnalistams sakė L. Ruokytė – Jonsson.

Iš šešių nuošliaužų jau penkios nuošliaužos yra sutvarkytos, intensyviai baigiami darbai pasiruošiant žiemai ir pavasariui.

Pareigūnai teigia, kad ekstremalios situacijos paskelbimas valstybės mastu padės supaprastinti kalno tvarkymo procedūras, kritiniais atvejais leistų pasitelkti kariuomenę, policiją ar ugniagesius gelbėtojus. Vis dėlto šis sprendimas neturėtų pakeisti suplanuotų tvarkymo darbų eigos, nes Gedimino kalno tvarkymu ir iki šiol užsiėmė Kultūros ministerija.

Lietuvos geologijos tarnyba lapkritį perspėjo, kad Gedimino kalno deformacijos plečiasi, tikėtinos naujos nuošliaužos, tačiau ant jo esančioms Aukštutinės pilies liekanoms bei bokštui pavojus negresia. Ekspertai sako, kad nuošliaužas skatina gausus lietus. Specialistai įtrūkimus stebi visame kalne.

Pasak ministrės, kalno parengimo žiemai darbai beveik baigti.

„Iš šešių nuošliaužų jau penkios nuošliaužos yra sutvarkytos, intensyviai baigiami darbai pasiruošiant žiemai ir pavasariui (...), iš tikrųjų stengiamasi maksimaliai apsaugoti kalną nuo kritulių ir nuo paviršinių nuošliaužų, kurioms, kaip ir minėjau, yra palankios sąlygos formuotis“, – sakė L. Ruokytė – Jonsson.

Anot kultūros viceministro Renaldo Augustinavičius, iš esmės sutvarkyti Gedimino kalną užtruks iki penkerių metų.

Iš viso Gedimino kalnui tvarkyti planuojama skirti apie 9 mln. eurų, tačiau tam gali prireikti daugiau lėšų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų