Taškas nepadėtas: klaipėdiečiai išplėšė lemiamą mačą

„Labai svarbi pergalė. Kontroliavome rungtynes. Kovėmės dėl kiekvieno kamuolio, gerai gynėmės", - pabrėžė Georgios Vovoras. Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Klaipėdos „Neptūnas“ išplėšė lemiamas rungtynes. Klaipėdiečiai namuose 95:76 nepasigailėjo Vilniaus „Wolves Twinsbet“.

Prieš rungtynes „Betsafe-LKL“ sezono MVP apdovanojimą atsiėmė „Neptūno“ vedlys Ąžuolas Tubelis.

Nors mačas prasidėjo lygiai, Deivido Gailiaus tolimas metimas suteikė klaipėdiečiams 5 taškų pranašumą – 12:7. Ąžuolas Tubelis persvarą didino (16:9), nepaisydamas Eigirdo Žukausko pastangų kitoje aikštės pusėje. Tiesa, pora Rasheedo Sulaimono tritaškių rėžė „Wolves Twinsbet“ atsilikimą (18:20), bet po pirmojo kėlinio pirmaujančių vaidmenyje liko šeimininkai – 30:23.

Žygimantas Janavičius sužaidė vos 2 minutes, kadangi patyrė peties traumą ir iškeliavo į rūbinę.

Timas Lambrechtas antrąjį ketvirtį atidarė dviem tolimais metimais – 36:23. Taškų badą „Wolves Twinsbet“ gretose nutraukė Eigirdas Žukauskas, galiausiai jis pats dar vienu savo tritaškiu atsilikimą rėžė iki vienaženklio – 34:42. Dviženklę persvarą atstatė Ą.Tubelis, o „Neptūnas“ vėl jautėsi ramiau – 50:36. Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 53:46.

Vilniaus komanda po didžiosios pertraukos artėjo (50:55), tačiau Joshua Newkirkas, Ignas Sargiūnas, Ą.Tubelis, D.Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas spurtu stabilizavo „Neptūno“ padėtį – 68:54. Liko 3 minutės ketvirtyje, per jas „Wolves Twinsbet“ nerado būdų pristabdyti oponentus, tad atsiliko jau 56:79.

Trečiajame kėlinyje svečiai pelnė tik 10 taškų.

Laiko buvo dar užtektinai, tačiau kontrolę savo rankose „Neptūnas“ išlaikė – 86:60. „Wolves Twinsbet“ buvo triuškinama ir dėl pergalės nebepakovojo. Taip klaipėdiečiai nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 17 (9 atk. kam., 26 n.b.), Ignas Sargiūnas 15, Joshua Newkirkas (5 rez. perd.) ir Timas Lambechtas – po 12, Thomasas Rutherfordas 10, Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas – po 8.

„Wolves Twinsbet“: Eigirdas Žukauskas 20 (4/4 trit., 20 n.b.), Rasheedas Sulaimonas 15, Artūras Žagaras 12, Tre‘Shawnas Thurmanas 9, Jeffery Tayloras 8.

Serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1. Trečiasis serijos mačas šeštadienį vyks sostinėje.

„Ypač gerai pasirodėme trečiajame ketvirtyje. Kitos rungtynės bus daug sunkesnės, tad turėsime būti agresyvesni abiejose aikštės pusėse“, - dėstė „Neptūno“ treneris Georgios Vovoras.

„Viskas prasideda nuo gynybos, kai apsigini, atsiranda ir progų atakoms. Turime gerų snaiperių. Prieš tai mače mes pradėjome nuo puolimo, bet mačas nepavyko. Šį kartą vaizdas kitoks, bet gaila, kad netekome traumą patyrusio Žygimanto Janavičiaus“, - kalbėjo „Neptūno“ treneris Georgios Vovoras.

„Nepavyko žaisti tokio krepšinio, kokį planavome, todėl serijos dar neužbaigėme. Nenoriu kalbėti apie individualius pasirodymus, bet netenkino mūsų energija ir pastangos aikštėje. Jei nori kažko atkrintamosiose varžybose, turi luptis“, - teigė „Wolves“ treneris Nedas Pacevičius.