Pereiti į pagrindinį turinį

M. Navickienė: didžiausias politinis skandalas – prezidento ir V. Blinkevičiūtės sukurpta pasaka

Po vadinamojo „Foxpay“ skandalo iš pareigų pasitraukusi buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina – apie jos politinės atsakomybės stoką kalbantis prezidentas Gitanas Nausėda taiko dvigubus standartus. Primindama, kaip šalies vadovas pasisakė apie teisėsaugos akiratyje atsidūrusius socialdemokratus, M. Navickienė leidžia suprasti – G. Nausėda nepaiso Konstitucijoje įtvirtintos pareigos būti visiems lygiai teisingu.

M. Navickienė: didžiausias politinis skandalas – prezidento ir V. Blinkevičiūtės sukurpta pasaka
M. Navickienė: didžiausias politinis skandalas – prezidento ir V. Blinkevičiūtės sukurpta pasaka / D. Labučio/ELTOS, P. Paleckio, R. Riabovo/BNS nuotr.

Ir nors „Foxpay“ istoriją prezidentas kelissyk pavadino „politiniu skandalu“, kadenciją Seime baigianti politikė pabrėžia – didžiausias politinis skandalas yra prezidento bei socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės „sukurpta pasaka“, esą europarlamentarė vadovaus centro kairės Vyriausybei.

„Apie prezidento man užmetamą kritiką dėl nepakankamai prisiimtos atsakomybės: aš norėčiau priminti, kad dar šiemet kovo mėnesį prezidentas lankydamasis Jonavoje labai pakiliai pranešė, jog jis atvyko pas nekaltą žmogų. Regis, detalizavo: kol žmogus nėra nuteistas, jis yra nekaltas. Lygiai taip pat kalbant ir apie Gintauto Palucko kandidatūrą į premjerus. Pastaraisis yra teistas. Nėra taip, kad stigmatizuočiau teistus asmenis, tiesiog bandau nubrėžti liniją“, – interviu Eltai sakė M. Navickienė, pabrėždama, jog Konstitucija numato prievolę prezidentui būti visiems vienodai teisingu.

Jis nėra tik Nausėda, jis yra ir prezidentas.

„Jis nėra tik Nausėda, jis yra ir prezidentas. Tad darydamas tokius apibendrinimus apie mane ar mano šeimą, kalbėdamas apie nepakankamai prisiimtą atsakomybę, labai norėčiau, kad būtų suprastas skirtumas tarp asmens, kaip politiko, ir institucijos. (...) Dabar buvo dalyvavimas politinėje kompanijoje. Nausėda finansinę bylą pavadino politiniu skandalu. Tačiau politiniu skandalu jis (istoriją – ELTA) vadino, siekdamas mane asmeniškai diskredituoti ir pakenkti partijai. Nors realiai didžiausias politinis skandalas, mano įsitikinimu, įvyko spalio 30 dieną, kai Nausėdos ir Blinkevičiūtės sukurpta pasaka rinkėjams apie būsimą premjerę pasibaigė neištesėtais pažadais ir melu“, – dėstė ji.

M. Navickienė kartoja prisiėmusi visą politinę atsakomybę dėl skrydžio privačiu lėktuvu su šiuo metu sulaikytu Vilhelmu Germanu bei teisėsaugos dėmesio sulaukusia Ieva Trinkūnaite.

„Aš atsisakiau ministro posto, nes mano, kaip politikės, vienintelė klaida – kurią aš tikrai pripažįstu – buvo sutikimas vykti į bendras atostogas. Mano įsitikinimu, aš sumokėjau savo kainą ne tik pasitraukdama iš ministro pozicijos, bet ir sprendimu nebekandidatuoti toliau į parlamentą“, – anksčiau išsakytą poziciją kartojo konservatorė.

Todėl Prezidentūros retorika jai atrodo nesuprantama ir todėl, akcentuoja konservatorė, kad ji nėra niekaip susijusi su teisėsaugos vykdomu tyrimu.

„Dėl viešųjų pirkimų man negali būti jokių priekaištų, dėl kitų išvedžiojimų – taip pat. Savo ruožtu kiti vyrai socialdemokratai gauna visai kitokius įvertinimus: nekaltas, kol neįrodyta paskutinėje instancijoje, nieko tokio, nes teistas – išmoko pamokas. Aš juk nesu nei įtariama, nei teisiama, nei nuteista, nei kada nors padariusi žalos savo valstybėje. Visą laiką kol jai tarnavau, tarnavau garbingai“, – apibendrino M. Navickienė.

ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda laikosi kritiškos nuomonės M. Navickienės atžvilgiu ir kartoja, jog politikė neprisiėmė deramos atsakomybės dėl kilusio skandalo, kuriame figūruoja buvusios ministrės sutuoktinis Mindaugas Navickas.

„Kuo toliau, tuo graudžiau atrodo mėginimas atskirti vyrą ir žmoną, pavaizduoti, kad visa tai yra vyro problemos ir kad vyrą su žmona sieja tik tai lova ir žmona nieko nežino apie vyro veiklą. Nežino, kodėl ji skrenda prabangiu, privačiu lėktuvu į Dubajų, nežino, kodėl šeimą ištiko tokia finansinė sėkmė ir jie maudosi piniguose“, – interviu TV3 televizijai tikino G. Nausėda.

Teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei I. Trinkūnaitei, jos sugyventiniui V. Germanui ir eksministrės M. Navickienės vyrui M. Navickui.

Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.

Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.

Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su minėtais verslininkais, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Nubrėžtos linijos

Viename jos duotų interviu žiniasklaidai, skurstantys asmenys buvo vadinami pašalpiniais, taip žeminant tų žmonių orumą. Etikos ir procedūrų komisija skundą dėl to įvykio nagrinėti atsisakė ir aiškino, kad tai yra ministrės nuomonė. Vėliau, galimai apimta nebaudžiamumo jausmo, ministrė už svetimus pinigus skraidė poilsiauti. Ji juk ne pašalpinė kokia nors. Dabar manau gavo ko nusipelnė ir tikiuosi, kad visi susitepę jos aplinkos asmenys pagaliau sulauks bausmės. Man jos visiškai negaila.
4
-3
Jo

Kai visa Lietuva ėjo į barikadas jis stojo į komunistų partiją , aiškiai norėdamas daryti karjerą per ją. Lietuvai tapus nepriklausoma karjerą darė per bankus ir dar visai neaišku su kieno parama. Tapęs šalies vadovu pradėjo remtis geltonosios spaudos ryškiausiais manipuliatoriais labiausiai Frederiku Jansonu . Dabar šitie veikėjai suskaldę Lietuvą bando ją parklupdyti įtvirtindami naująjį Orbaną.
6
-2
senis

man idomu ar turi kuo mastyt idiotai kurie balsavo už komunistus negi jiem nenusibodo tos ju pasakos šytiek metu ,o gal smegenys išplautos už tad ir idiotai.
5
-2
Visi komentarai (13)