„Atsižvelgiant į 2024 m. lapkričio 7 d. viešojoje erdvėje paskelbtą informaciją apie galimai Rusijoje pagamintus ir Lietuvos valstybinėms institucijoms parduotus seifus, kuriais prekiavo viena uždaroji akcinė bendrovė, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentui atlikti paskelbtos informacijos įvertinimą, faktinių aplinkybių patikslinimą ir spręsti dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo būtinybės“, – skelbiama prokuratūros pranešime žiniasklaidai.
Pažymima, kad apie patikrinimo rezultatus, išvadas ir priimtus sprendimus visuomenė bus informuota.
Šią savaitę tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ pranešė, kad likus dviems dienoms iki Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, Lietuvos kariuomenės (LK) Specialiųjų operacijų pajėgų batalionas iš rusiško kapitalo įmonės įsigijo 6 seifus įslaptintų dokumentų saugojimui. Vis dėlto, įtariama, kad LK nežinojo seifus perkanti iš rusiško kapitalo įmonės, kurios savininkų verslas taip pat aptarnauja ir Rusijos karo mašiną.
Kaip rašo „Siena“, Vilniuje veikianti bendrovė „Eurosafe LT“ save pristato kaip europietiško kapitalo įmonę, valdomą per Lenkiją. Galutiniais naudos gavėjais nurodomi Lenkijos ir Rumunijos piliečius. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, tikrieji „Eurosafe LT“ savininkai yra Rusijos verslininkai, tėvynėje užsiimantys panašia veikla ir įranga aprūpinantys Rusijos karo pramonės institucijas.
Pabrėžiama, kad Lietuvoje ši įmonė bendradarbiavo ne tik su LK, bet ir su Vyriausybe, Vadovybės apsaugos tarnyba bei Krašto apsaugos ministerijai pavaldžiomis įstaigomis.
Su informacija susipažinęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigė matantis realias grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui.
(be temos)